Znakomite otwarcie sezonu

Lidia Kuszyńska z Akademii Kolarskiej Seven na 2 miejscu w Trofeo Cinelli.

Od startu w Tofeo Cinelli rozpoczęły sezon zawodniczki Akademii Kolarskiej Seven. Lidia Kuszyńska (kat. U-23) jest jedną z nowych zawodniczek w ekipie. Akademia podpisała z zawodniczką dwuletni kontrakt, pozyskując ją z Prymu Ełk. Kolejną nową zawodniczką w ekipie, tym razem w kategorii juniorskiej, jest Anita Małek z Chojnowa, z którą grupa podpisała trzyletni kontrakt. Trofeo Cinelli to jak zawsze mocna międzynarodowa obsada i wymagająca trasa. Wyścig ponownie rozgrywał się na ośmiokilometrowych rundach, a na każdej z nich był umiejscowiony stromy podjazd. Od samego startu peleton narzucił bardzo ostre tempo, którego z czasem nie wszyscy byli w stanie utrzymać. Tym większe słowa uznania dla zawodniczek z Seven. Oprócz 2 miejsca na podium Lidii Kuszyńskiej, bardzo dobre miejsca zajęły pozostałe reprezentantki klubu: Anita Małek – finiszowała na  miejscu 17, a Hanna Demeszuk na miejscu 21.