154 tys. zł dla Szczawna-Zdroju

154 tys. zł dla Szczawna-Zdroju

w Gospodarka

Gminie Szczawno-Zdrój przyznano 154 tys. zł dotacji z przeznaczeniem na opracowanie i wydanie 5 albumów promujących uzdrowiskowo-kulturowy potencjał miasta i mających zachęcać do jego odwiedzania.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podzielił unijne pieniądze na promocję produktów kulturowych. Wszystko po to, by zachęcać turystów do odwiedzania naszego regionu. W sumie, na promocję 10 ciekawych miejsc Dolnego Śląska pójdzie prawnie 3,9 mln zł. Część tej kwoty trafi do Szczawna-Zdroju.

Pieniadze zostaną przeznaczone na przygotowanie cyklu wydawniczego, zatytułowanego „Szczawno- Zdrój. Bogactwo natury i dokonań człowieka". W jego skład wejdzie 5 pozycji: „Szczawno- Zdrój", „Szczawno-Zdrój. Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego", „Szczawno-Zdrój. Miejsca, Ludzie, Zdarzenia", „Szczawno- Zdrój. Relaks wśród Magicznej Zieleni" oraz „Szczawno-Zdrój. Dawniej i Dziś".

Cztery pierwsze pozycje, to wydania albumowe, natomiast ostatnia stanowi swego rodzaju przewodnik po mieście, na który składa sie m.in. mapa wzbogacona o fotografie i opisy najciekawszych miejsc.

 Całkowita wartość zadania wyniesie 220 tys. zł.

Pieniądze na promocję pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i przyznane zostały w ramach Działania 6.4 „Turystyka kulturowa – przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów promujących produkty kulturowe".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top