5 mln dotacji na drogę do Zamku

2,5 mln dotacji na drogę do Zamku

w Gospodarka

Blisko 5 milionów złotych kosztować będzie modernizacja i przebudowa ulic Piastów Śląskich oraz Jeździeckiej prowadzących do Zamku Książ.

Ponad 2 miliony 440 tysięcy złotych na wykonanie zadania gmina Wałbrzych może otrzymać z Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja i przebudowa ulic Piastów Śląskich oraz Jeździeckiej prowadzących do Zamku Książ w celu poprawy dostępności do ponadregionalnej atrakcji turystycznej – kompleksu pałacowo parkowego Zamek Książ".

Wniosek o dofinansowanie przeszedł pozytywnie ocenę formalną. – To bardzo dobra informacja. Od początku wspierałem działania w tym zakresie. Zarówno jako prezes Zamku jak i radny województwa dolnośląskiego – mówi Jerzy Tutaj, prezes Zamku Książ. Nie ukrywa, że droga dojazdowa od dawna wymagała remontu. – Nie spełniała wymogów i była za wąska. Efektem tego były m.in. utrudnienia w ruchu, a nawet wypadki. Teraz będzie poszerzona i oświetlona. Dodatkowo utworzony zostanie pas dla rowerzystów – podkreśla z dumą Jerzy Tutaj. Wie jak jest to istotne dla turystów, którzy tłumnie odwiedzają najpiękniejszy zabytek w regionie. Rocznie jest ich ponad aż 300 tysięcy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top