3. Festiwal Reżyserii Filmowej

3. Festiwal Reżyserii Filmowej

w Region

Skompletowana widownia na uroczystość otwarcia i zamknięcia, pełne rezerwacje na liczne seanse, w sumie blisko 6 tysięcy osób na projekcjach i spotkaniach – to wstępny bilans 3. Festiwalu Reżyserii Filmowej na kilka dni przed jego rozpoczęciem. Wielkie święto kina rozpoczyna się w Świdnicy we wtorek, 8 czerwca i potrwa do soboty 12 czerwca.

Plejada gwiazd polskiego kina, projekcje najlepszych filmów, spotkania z twórcami i aktorami. To i jeszcze więcej zaplanowano na 3 Festiwal Reżyserii Filmowej.

– Ciekawy program z różnorodnym repertuarem filmowym, plus wartość dodana w postaci spotkań z reżyserami, aktorami i warsztaty filmowe – to atuty Festiwalu Reżyserii Filmowej. Do tego dzień z niemieckim kinem i nagrody dla najlepszych twórców – wylicza Stanisław Dzierniejko, producent 3. FRF.

– Festiwal Reżyserii Filmowej to możliwość obejrzenia ciekawych propozycji filmowych, ale także gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Można będzie je spotkać podczas projekcji, specjalnych spotkań, ale też przechadzające się po świdnickim Rynku. To wszystko sprawi, że w mieście z pewnością będzie można poczuć klimat X muzy – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy – Podczas 3 Festiwalu Reżyserii Filmowej najlepsi twórcy polskiego kina otrzymają tradycyjną nagrodę – złotego i kryształowego dzika. Jeden z kryształowych dzików – za całokształt twórczości – powędruje do Krzysztofa Zanussiego – informuje Janusz Zaorski, dyrektor artystyczny Festiwalu.

***

Do Świdnicy na 3. Festiwal Reżyserii Filmowej przyjadą m. in. Jan Nowicki – twarz tegorocznej edycji Festiwalu wraz z żoną Małgorzatą Potocką, Krzysztof Zanussi, Xawery Żuławski, Mirosław Bork, Sylwester Chęciński, Joanna Liszowska, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Grzegorz Lipiec, Andrzej Krakowski, Jacek Samojłowicz, Robert Gonera i Małgorzata Kożuchowska.

***

Projekcje filmowe, spotkania z twórcami zgromadzą tysiące osób. Na dziś blisko 6 tys. osób zgłosiło rezerwacje. Bezpłatne wejściówki można odbierać jeszcze w poniedziałek, 7 czerwca w Biurze Festiwalowym (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18, II p. pok. 304, w godz. 8.00-18.00, tel. 74 640 09 43). Osoby, które przyjadą spoza powiatu świdnickiego będą mogły odebrać zaproszenia w trybie indywidualnym, po uzgodnieniu z Biurem Festiwalowym.

Część projekcji jest już w pełni zarezerwowana. Jeśli jednak osoby z rezerwacją nie przyjdą na projekcje bądź spotkania, na widownię wpuszczani będą widzowie bez rezerwacji.

Szczegóły www.festiwalrezyserii.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Z wizytą u jubilatów

Pary, które obchodziły w ubiegłym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa, a z niezależnych

święto policji

W Starych Bogaczowicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Nowe drogi

Kolejne drogi transportu rolnego w gminie Czarny Bór zostaną poddane przebudowie.

Kolejna inwestycja wykonana

Zakończyły się prace związane z wykonaniem drenażu opaskowego budynku internatu Młodzieżowego Ośrodka
Go to Top