4 dla PiS, 3 dla KO i 1 dla Lewicy

w Aktualności/Polityka/Region

Michał Dworczyk, Ireneusz Zyska, Marcin Gwóźdź i Wojciech Murdzek (PiS), Tomasz Siemoniak, Monika Wielichowska oraz Izabela Mrzygłocka (Koalicja Obywatelska) i Marek Dyduch (Lewica) – to oni najprawdopodobniej będą reprezentować nasz region w przyszłej kadencji sejmu.

Ostateczne, a przede wszystkim oficjalne wyniki poda Państwowa Komisja Wyborcza. Bez wątpienia zwycięzcą tych wyborów jest Prawo i Sprawiedliwość. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej z prawie 92 procent obwodowych komisji wyborczych wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 44,38 procent głosów. Koalicja Obywatelska, pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny, około  26,77 procent. Świetny wynik uzyskał wracający po 4 latach przerwy Sojusz Kewicy Demokratycznej (12,34 procent). Próg wyborczy przekroczyły również (na podstawie niepełnych wyników) PSL – 8,63 procent  i Konfederacja – 6,76 procent.

W stolicy Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej przegra z Małgorzatą Kidawą – Błońską. Po przeliczeniu głosów z 81,53 procent obwodowych komisji wyborczych w okręgu wrocławskim przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przegrywa z Mirosławą Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości.

Cieszyć się z wygranej może już praktycznie Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, której przewaga nad kontrkandydatem z PiS Kamilem Zielińskim, w wyborach do senatu RP z naszego okręgu, jest dość duża i mało realne do odrobienia przez byłego wicewojewodę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Uniwerek prężnie działa

Wzorowa frekwencja, pasjonujący wykład i bardzo pouczające spotkanie związane z bezpieczeństwem seniorów,

Innovation Park

Centrum Szkoleniowe INNOVATION PARK mieści się w hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy

Mają wymarzony samochód

Ponad 140 tysięcy złotych kosztował bus, który został przekazany do Ośrodka Pomocy
Go to Top