« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Spór zbiorowy w Toyocie?
21.03.2014 02:32 / odsłon: 9896 / komentarzy: 204
Do 23 marca zarząd fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland ma czas na spełnienie postulatów wystosowanych przez związki zawodowe. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia w poniedziałek związkowcy mogą wejść w spór zbiorowy z pracodawcą - ustalili dziennikarze naszego portalu. O sprawie informujemy jako pierwsi.



- Zakończył się już etap tzw. negocjacji miękkich - mówi nasze źródło w TMMP. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do których udało się nam dotrzeć, chodzi o nierówne traktowanie pracowników biura a produkcji w kwestiach płacowych. Dotyczy to m.in. przyznania premii rocznej od zysków. Najprawdopodobniej otrzymali ją tylko pracownicy biura i kadra kierownicza. Obie strony zapewniają, że chcą dojść do porozumienia. "Obecnie w fabryce Toyoty w Wałbrzychu trwają rozmowy pomiędzy reprezentacjami Związków Zawodowych a przedstawicielami firmy dotyczące poziomu corocznej podwyżki płac. Ze strony firmy zaproponowane zostało także rozwiązanie dotyczące nagrody związanej z dobrymi wynikami obejmujące wszystkie stanowiska, nadal trwają rozmowy co do szczegółów tego rozwiązania. Oczywiście może dojść do sytuacji, w której strony nie wypracują wspólnego stanowiska, natomiast dążeniem firmy jest rozwiązywanie wewnętrznych problemów na drodze wzajemnego kompromisu." - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez TMMP. Związkowcy, którzy zaznaczają, że ich roszczenia to wynik rozmów z załogą, także wyrażają chęć dojścia do porozumienia. - Chcemy jednak, aby doszło do ujednolicenia systemu premiowania. Przejrzystych zasad i kryteriów ich podziału. Swoje żądania przekazaliśmy na piśmie. Termin mija w poniedziałek. Czekamy do tego dnia - informuje nasze źródło.

Toyota to jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2011 r. sprzedano ponad 7 mln modeli tej marki na pięciu kontynentach. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500. Jest również najbardziej uznanym producentem samochodów. Fabryka w Wałbrzychu powstała w 1999 roku. Produkcje uruchomiono 10 kwietnia 2002 roku. W zakładzie produkowane są jednolitrowe silniki benzynowe, manualne skrzynie biegów i półautomatyczne skrzynie biegów M-MT. Możliwości produkcyjne wynoszoną 720 tysięcy skrzyń biegów rocznie oraz 371 tysięcy silników rocznie. W TMMP w Wałbrzychu pracuje około 1700 osób.

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/7559,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Balladyna (28.02.2015 09:50)
» Pokazali swoją szkołę (28.02.2015 09:41)
» Młodzież na medal (26.02.2015 15:27)
» Zostań strażniczką konnego patrolu (26.02.2015 14:57)
» Nielegalny tytoń (24.02.2015 13:45)
» Kolejne inwestycje (24.02.2015 12:24)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Toyota  TMMP  spór zbiorowy  związki zawodowe  
Wasze opinie:
dodał(a): ~Biuro / 21.03.2014 07:12
Widzę, że nawet poza firmą nasi związkowcy, którzy rozpoczęli spór zbiorowy potrafią mydlić wszystkim oczy. Po pierwsze to żadnej premii pracownicy biurowi nie otrzymali, chyba, że przelew na indywidualne konto był dzisiaj w nocy:))), następna sprawa to cytuje z:
„Związkowcy, którzy zaznaczają, że ich roszczenia to wynik rozmów z załogą, także wyrażają chęć dojścia do porozumienia”
Jakie rozmowy z pracownikami? Panowie z nikim nie rozmawiacie poza kilkoma osobami z waszej „paczki” i w ten sposób podejmujecie „trafne” decyzje dla pracowników.
Żenada.
dodał(a): ~TM / 21.03.2014 07:20
Może i będzie spór, bo krzykacze z Solidarności nie wiedzą czego chcą. Najpierw sami zaproponowali wypłacania prami dla pracowników co miesiąć. Teraz znowu chcą ją w co 6 miesięcy. To choroba, Solidarność psuje się od środka, a cierpią na tym jak zwykle niewinni pracownicy.
dodał(a): ~TM / 21.03.2014 07:29
I to robi związek, który ma takie korzenia. Związek za którego powstania ludzie przelewali krew. Panowie opamiętajcie się !!!!!!!!!!!!!, że taż nikt z regionu tego nie widzi. Przynosicie hańbę wartością, którymi kieruje się ta organizacja.
dodał(a): ~TM / 21.03.2014 07:49
Panowie z Solidarności, kto w waszej organizacji jest liderem, a kto marionetką?? Wygląda na to, że teraźniejszy przewodniczący to marionetka wcześniejszego lidera solidarności, który robi zamieszanie w firmie i cały ten zamęt ze sporem zbiorowym to jego chora wizja. Ciekawe co zrobicie jak pan Tomek odejdzie do regionu i zostawi was z takim zamieszaniem.
dodał(a): ~??? / 21.03.2014 07:53
Jaka totalna bzdura. Premia dla biura? Szkoda ze nie podlicza sie wszystkich premii ktore pracownicy otrzymali w ciagu kilku ostatnich lat, a ktore aktualnie wciagniete sa w podstawe wynagrodzenia. Ktos porownywal stanowiska biurowe i produkcyjne pod tym katem? Zenada. Zamiast walczyc o wszystkich tworzy sie niepotrzebny wrogo do siebie nastawiony podzial biuro-produkcja... Duzo moznaby na ten temat pisac, ale po co? Jedno slowo podsumowuje wszystko -ZENADA! P.S. Zaprosmy TVN!!!!
dodał(a): ~noname / 21.03.2014 08:24
Panowie z Solidarności - małe pytanie - czy to Was widziałem podczas negocjacji płacowych, jak graliście sobie na sali gimnastycznej czy "tyraliście" na siłowni, zamiast ustalać wspólne stanowisko i zajmować się działalnością, na którą dostaliście czas wolny? Z Całym szacunkiem - dziwię się wobec tego, że ktokolwiek w ogóle podszedł do Was poważnie podczas rozmów. Dziękuję za taką reprezentację mojej osoby...
P.S. W następnym roku ja idę na negocjacje - bajcepsa se przytyram, bo mnie opadł
dodał(a): ~TM2 / 21.03.2014 09:30
Należę do Solidarności od kilku lat. Czy ktoś mnie zapytał o zdanie, czy nasza organizacja powinna rozpocząć spór zbiorowy. Kilka tygodni temu przed wyborami wiedzieliście jak rozamwiać ze swoimi członkami. Teraz, drzwi od biura związku ciągle zamknięte na klucz, a telefony nie odpowiadają. Kogo wy reprezentujecie - szefowie związku od siedmu boleści. Zacznijcie rozmawiać z ludźmi. Nie wykorzystujcie tej organizacji do realizacji własnych celów.............
dodał(a): ~TM3 / 21.03.2014 09:47
Popieram TM2, kto nas pytał o zdanie! Nikt z nami nie rozmawia na temat podwyżek, sporu zbiorowego i innych ważnych decyzji podejmowanych przez Solidarność, które wpływają na nasze warunki pracy w TMMP. Zero kontaktu i ciągłe zamknięte drzwi w siedzibie związków. Może boicie się swoich członków. Zacznijcie patrzeć dalej niż swój czubek nosa.
dodał(a): ~pracownik / 21.03.2014 10:15
Jestem ciekaw ilu ludzi tu piszących jest naprawdę w Solidarności .
Żenada skąd w się widzieliśc banda DEBILI.
Popieram postulaty Solidarności
dodał(a): ~DO PRACOWNIK / 21.03.2014 10:25
Do pracownik
Kolego dlaczego już zaczynasz używać takich słów.... czy ktoś cie obraża. Właśnie pokazujesz całą prawdę na temat tej organizacji. Zapewne jesteś w zarzadzie. Widzę, że prawda cię bardzo zabolała.
dodał(a): ~Postulat / 21.03.2014 10:39
Poparcie w działaniach solidarności rośnie..heheh. panowie wiem, że jesteście niezależną organizacją, ale ludzi należy pytać o zdanie. Nie rozumiem dlaczego pracownicy widząc taki stan rzeczy dalej tkwią w tym chorym układzie odprowadzając ich ciężko zarobione pieniądze do kasy związku. Czy wszyscy już zostali tak negatywnie nastawieni, że nie widzą innych rozwiązań? Czy to tylko czyjaś ambicja i wrogie nastawienie do wszystkich zaczynając od przełożonych kończąc na biurze? Pracujemy w jednej firmie, a wydaje mi się, że są osoby, które próbują działać na korzyść tylko swojej osoby i nie myślą o całości i przyszłości pracowników. Tak działa Solidarność?? Co na to region we Wrocławiu? Widzą wasze działania, czy przedstawiliście im fakty? Miłych rokowań życzę.
dodał(a): ~noname do pracownik / 21.03.2014 10:39
Jak tam, urósł bicek - ile masz w obwodzie? ;)
A tak na serio - również chciałbym dużą podwyżkę - im większa tym lepsza (to jest normalne), ale sposób, w jaki reprezentujecie ludzi jest niedopuszczalny i to dla mnie nie podlega w ogóle dyskusji bez względu na to, czy należę do Solidarności, czy nie.
dodał(a): ~TM / 21.03.2014 11:09
Widzę, że biuro zamiast zajmować się swoją pracą, na zlecenie wypisuje te bzdury na temat solidarności. Nowe zajęcie- propaganda sukcesu poza firmą. Brawo, to ile dostaniecie za to premii? Każdy kto, chociaż trochę wie co oznacza spór zbiorowy nie wypisuje bzdur tego typu. Ale widzę, że firma jest już mocno zdesperowana skoro nakłania do hajtowania w sieci.
dodał(a): ~tm3 / 21.03.2014 11:12
Dobre dobre wieże Propaganda jak u Putina ludziska z biura siedzą i wypisują brednie i wy mówicie o różowy traktowaniu przykładam jest premia kwartalna ile dostajecie premia do zysków której my nie mamy .
Solidarność walczy o prawa zwykłych pracowników bo głównie ich zrzesza
Już nie wspomnę o zarobkach gdzie jest przepaść co doprowadza do podziałów społecznych .
I od razu uprzedze oskarżenia nie jestem w zarządzie lecz tam są ludzie których sami wybraliśmy
dodał(a): ~doda / 21.03.2014 11:17
ta firma firma nie od dziś hajtuje w sieci....
dodał(a): ~tm / 21.03.2014 11:18
Bardzo łatwo jest siedzieć na dupie przed klawiaturą i pisać takie bzdety. Spotkajcie się twarzą w twarz z przewodniczącym i wtedy wylewajcie swoje żale.
dodał(a): ~pracownik / 21.03.2014 11:18
Większość powyższych opinii to wyraz desperacji zarządu TMMP w obliczu Sporu zbiorowego, który może doprowadzić do strajku. Czy wtedy kasa się odnajdzie?
dodał(a): ~nick / 21.03.2014 11:18
inteligentni ludzi odcedzą z tych komentarzy ziarno od plew
podział w firmie jest niestety widoczny, szkoda i nie tylko między biurem a produkcją,to nie wróży nic dobrego
dodał(a): ~czo.. / 21.03.2014 11:21
kto mi powie dlaczego Dariusz B. "odszedł" czy kazali mu odejść z firmy z firmy ???
dodał(a): ~Prawdziwy TM / 21.03.2014 11:22
Po co sprzedawczyki z biura, tl-rzy i gl-rz z OPZZu podszywacie się pod zwykłych pracowników. Toyota rzuciła wam kość i teraz się o nią zagryzacie. Nie dość że dostajecie premię od pracy, którą za was wykonują zwykli pracownicy to jeszcze siejecie propagandę, że Solidarność nie mam poparcia wśród pracowników. Żal mi was. Zachowujecie się jak "pies ogrodnika". Ludzie, nie dajmy omamić!!!
dodał(a): ~TT / 21.03.2014 11:24
Tak wszyscy siedzą w biurze i piszą o solidarności...heheheh Panowie nie jesteście pępkiem świata chociaż tak myślicie. Ludzie mają ważniejsze problemy niż wasz prywatny spór zbiorowy.
dodał(a): ~silniki / 21.03.2014 11:25
Z opiniami jest jak z dziurą dupie, każdy ma swoją.
dodał(a): ~Takie pytanie? / 21.03.2014 11:28
Po komentarzach widzę strach zarządu TMMP przed sporem zbiorowym te komentarze z początku listy od godz. 7 to piszący pracownicy, którzy wyspali się po po południowej zmianie, którą skończyli o 23, czy może ci, którzy są teraz w pracy i zasuwają na linii? A może ci po nocnej zmianie, którzy spać nie mogą bo wyspali się w pracy?
dodał(a): ~daro / 21.03.2014 11:30
jak co roku o tej porze zarząd firmy chce wydymać pracowników....

co słychać u Adelajdy ???
dodał(a): ~ziom / 21.03.2014 11:31
Jeśli ktoś jest nie w temacie to podpowiem, że co roku związki "żrą" się z TMMP o podwyżki ŚREDNIO 3% (ok. 40-70 pln dla przeciętnego pracownika) . I jak się ma liderowanie Toyoty na światowych rynkach motoryzacyjnych do płac w TMMP? A no nijak. Pensja podstawowa w lidlu to 2 tys brutto a w TMMP 1740.
dodał(a): ~Takie poytanie / 21.03.2014 11:36
Piszą to ludzie, którzy mają dosyć solidarności w TMMP, która niszczy firmę od środka.
dodał(a): ~krystyna z gazowni / 21.03.2014 11:38
1740??? - skąd Ty to masz? Co to za ściema! W takim razie rozwiązanie jest proste...
dodał(a): ~OPZZ / 21.03.2014 11:42
Mam już dość solidarności, żądam aby moja podwyżka była uzależniona od inflacji, tsunami, powodzi i ceny amelinium na giełdzie orazfirm od A do Z które mają mniej ode mnie.
dodał(a): ~do Krystyny z gazowni / 21.03.2014 11:46
Rozwiązać LIDLA?
dodał(a): ~MAj / 21.03.2014 11:49
Niedługo to TMMP zostanie rozwiązane jak dalej solidarnośc tak będzie działać
dodał(a): ~krystyna z gazowni / 21.03.2014 11:51
Ha, ha - dobre, dobre :)
Ale tak już na poważnie - powiedzmy to sobie szczerze - NIE ma u nas ludzi, ktorzy tyle zarabiają.
dodał(a): ~do Krystyny z gazowni / 21.03.2014 11:51
dlatego rotacja pracowników jest na poziomie 50%, odchodzą do LIDLi Żądamy nowych LIDLIi.
dodał(a): ~Belala / 21.03.2014 11:55
Ogarnijcie sie ludzie w tym zakładzie stracicie tylko zdrowie i pschiczne i fizyczne. Odlozcie kase i kombinujcie bo zawina sie na Ukraine i zostaniecie z reka w nocniku na stare lata
dodał(a): ~czob.... / 21.03.2014 11:57
Kolejny artykuł który nie przynosi chwały Toyocie a wręcz odwrotnie pokazuje co się tam dzieje i jak są traktowani pracownicy najniższego szczebla....
dodał(a): ~czob... / 21.03.2014 12:00
tak pracownicy komentowali artykuł na WP. w zeszłym roku

http://praca.wp.pl/title,Najlepsi-pracodawcy-w -Polsce,wid,15437851,wiadomosc.html
dodał(a): ~fan / 21.03.2014 12:01
Jak to nie ma ludzi, którzy tyle zarabiają? A tymczasowi (wciąż zatrudniani) to niby ile dostają?
dodał(a): ~Belala / 21.03.2014 12:01
Aż dziw że ta pralnia mózgów jeszcze funkcjonuje. Nie wróciłbym tam nawet za 4tys podstawy
dodał(a): ~Neutralny / 21.03.2014 12:02
Obserwuję negocjacje płacowe już kilka lat. Pracuje w TMMP tylko 10 lat z absencja poniżej 1 %. ( zawęziłem ludziom z HR zakres poszukiwań):)Moim zdaniem dużym błędem obu organizacji jest to, że nie organizują spotkań członków ( i mówię tu o całym roku a nie podczas negocjacji). Ludzie po prostu są zaskakiwani decyzjami swoich przedstawicieli. OPZZ zrobił dobrą robotę informując swoich członków na bieżąco na portalu FB. Solidarność wysyła emaile do swoich. Jednak zadanie kilku pytań lub wyjaśnienie wątpliwości face to face jest najlepszym sposobem. Nie mówię tu o spotkaniach co tydzień ale np. raz w miesiącu. Ludzie różnie interpretują to co chcecie zrobić i roicie a tak była by okazja wyjaśnić.Do tej pory ludzie nie mogą powiedzieć GŁOŚNO co myślą, wystarczy otwarcie tematu jak ten i zobaczcie co się dzieje. Dajecie upust swoich emocji tutaj. ZWIĄZKI - reprezentujecie wszystkich pracowników. A co słyszy pracownik nie zrzeszony ? Cytuję jednego z prominentów Solidarności - " Nie mogę Ci powiedzieć" - żenuła. Prawda jest taka że wszyscy by chcieli zarabiać jak najwięcej.A do BIURA. Pracownicy liniowi zarabiają więcej od Was dlatego, że wypracowują to w nadgodzinach. Zamiast spędzać czas z rodzinami to pracują by żyło im się trochę lepiej. Wy przychodzicie w tzw. flexitime, zrobicie swoje i do domu. (z wyjątkiem osób związanych z firmą ideologicznie, same zostają dłużej) ale gdybym zarabiał ponad 10.0000/mc jak oni.... Premia za wyniki większa dla biura niż pracowników liniowych. Za co ? Powiedziano oficjalnie na spotkaniu, że za tworzenie standardów pracy. Jakich ? To zwykli memberzy piszą APS-y. Od czego zależy dodatek za jakość? Za brak reklamacji. Czy panna w biurze ma na to wpływ? Chyba taki, że nie załatwi wody do dystrybutora na czas i upocony pracownik puści bubę. DO TMMP - Nie pomoże tu program "Włącz się w zmiany" bo to program, który chętnie sprzedajecie na zewnątrz dla piaru. Dajcie trochę więcej zarobić a znikną NASZE problemy z reklamacjami, bezpieczeństwem i będziecie mieć spełnione swoje cele ( QCC, KAIZEN, wyniki produkcyjne), które z dumą będziecie mogli raportować do Brukseli i TMC.
dodał(a): ~Neutralny / 21.03.2014 12:10
Do postu wyżej. Oczywiście miało być 10000/mc
dodał(a): ~TM-OPZZ / 21.03.2014 12:10
Do Neutralny: W pewien sposób masz racje. Komunikacja to podstawa, jestem członkiem OPZZ i nie mogę powiedzieć, że nie wiem co się dzieje oraz, że nikt ze mną nie rozmawiał na temat negocjacji face to face. OPZZ zorganizował 5 spotkań przed negocjacjami, aby zapoznać się z naszymi potrzebami i porozmawiać na temat zbliżających się negocjacji. Co do solidarności to nie wypowiem się bo nie wiem czy spotykali się z pracownikami w tej sprawie.
dodał(a): ~CYTAT / 21.03.2014 12:18
Zatrudniając się w TMMP usłyszałem na spotkaniu z japońskim prezesem słowa ,,zadowolony pracownik wytwarza dobry produkt". Skoro zadowolenie według zakładu wynosi 20% to oznacza że należy pogratulować co piątemu nabywcy auta - trafił na to dobre.
dodał(a): ~czob.... / 21.03.2014 12:23
proces permanentnej inwigilacji uważam za otwarty
dodał(a): ~members / 21.03.2014 12:30
co za tupet aby postować w imię zarządu................co do samego sporu : zastanawialiście się ile tak naprawdę zarabia zwykły pracownik produkcji ????? , bez nadgodzin ! bo przecież nie musi ! a jest to ciężka praca....zapraszam wszystkich z biura na 2 tygodnie na linkę...dla " poszerzenia światopoglądu " ps. związki zawodowe nie są od tego , aby organizować wycieczki i paczki świateczne....od tego jest orbis i św. mikołaj.....zwiazek ma dbać przede wszystkim o interesy związkowców i ich portfele..............
dodał(a): ~produkcja / 21.03.2014 12:34
Solidarność odpowiada również za ocieplenie klimatu,tsunami,dziurę ozonową i to oni załatwili te dwa dziki na wschodzie Polski, a OPZZ peace & love sam cukier.p.s nie żadnego podziału w firmie!Kocham Wszystkie Panie z biura!
dodał(a): ~robol / 21.03.2014 12:49
Nie oszukujmy się praca w fabryce jaką jest Toyota nie jest miodem ,ale miałem nadzieję że firma z takimi tradycjami ,ogólnoświatowej renomie nie pozwoli na takie podziały dlaczego jedna grupa dostaję premie za cele ,premie za jakość bezpieczeństwo,a reszta dostaje ochłapy żenada nie przynosi to firmie szacunku pracowników!
dodał(a): ~sru / 21.03.2014 13:38
popieram spór
dodał(a): ~sru / 21.03.2014 13:40
w końcu biuro zaczelo pracować pelna parą .klawiatury nie nadażają.
dodał(a): ~POPIERAM SPÓR / 21.03.2014 13:42
Kto popiera spór łapkę w górę
dodał(a): ~RANDSTAD / 21.03.2014 13:45
mają otworzyć nowy dział w biurze: DZIAŁ PROPAGANDY SUKCESU. Rekrutacja już ruszyła
dodał(a): ~membersiak / 21.03.2014 13:48
Patrząc na treść i język postów, zwłaszcza tych wcześniejszych odnoszę wrażenie, że OPZZ wydał swoim członkom polecenie zdyskredytowania Solidarności. Wnioskuję tak, ponieważ podczas negocjacji między oboma (nie mylić z Obama) związkami, sposób i treść wypowiedzi OPZZ w stosunku do Solidarności był podobny. Tutaj jednak muszę staną w obronie OPZZ. Rozumiem, poniekąd tych ludzi. Jest to związek założony przez Group Leaderów i dla Group Leaderów którzy nie zarabiają 2 tysięcy z haczykiem za bieganie po lince, ale 3 razy tyle za klikanie w klawiaturkę. Dla takiej grupy nie ma interesu stawiać się pracodawcy w negocjacjach płacowych ze zrozumiałych powodów. Również treść wypowiedzi podczas negocjacji, która jest wszystkim znana, chociaż przedstawiana przez sam OPZZ jako nagonka Solidarności: " My Group Leaderzy uważamy...itd świadczy o tym kogo reprezentują. (już słyszę zarzuty czy ty wiesz ilu jest zwykłych membersów w OPZZ i ich też reprezentujemy) Odpowiadam zatem, są zwykli membersi w OPZZ. Lecz nie dla tego że ten związek coś dla nich zrobił, a z powodu nieudolności Solidarności w latach poprzednich. Ogólnie rzecz ujmując: obydwa związki w tej firmie to jedna wielka żenada. Znając sytuację finansową firmy już w grudniu można było usiąść do rozmów międzyzwiązkowych i ustalić wspólne propozycje do rozmów z pracodawcą, a nie żreć się między sobą aż do dzisiaj. Tak Panowie związkowcy, trzeba stwierdzić, że w tej roli jesteście wielcy. A po dupie dostanie jak zwykle members, który będzie biegał dalej po lince, ale ze zwiększoną motywacją o jakieś 40 - 50 złotych. Howgh!
dodał(a): ~Jestem na tak / 21.03.2014 13:56
Od poniedziałku zmieniamy zabawę: z podchodów na pokera. Ale poker to gra dla ludzi z j.... Miejcie to na uwadze panowie z Solidarności.JESTEM I GRAM Z WAMI DO KOŃCA, wy też grajcie do końca jak prawdziwi mężczyźni.
dodał(a): ~pracownik / 21.03.2014 14:00
Jestem ciekaw ile osób pisze na tej stronie z zakładowych komputerów, w czasie pracy, chyba że pisze na polecenie swojego szefa?
Wyjścia są dwa:
1) Szef nie wie co ich pracownicy robią w pracy, i powinien on zweryfikować obowiązki swoich pracowników.
2) Szef wie i działa na jego polecenie.
Rozwiązanie jest jedno. Składa się wniosek do odpowiedniego organu państwowego ( Dla pracowników z biura - na pewno to nie jest prezes) o ustalenie adresu IP i składa się odpowiedni wniosek do odpowiedniego organu (Dla pracowników biura - na pewno to nie jest HR) o szkalowanie. Jedynie chcę zapytać czy wierni po grup pracownicy dostaną prawne wsparcie jak te wnioski pójdą?

Ps: Osoba "Tyrająca" wie kto go widział i była to jedna osoba z biura. Ustalenie tej osoby nie będzie trudne.
dodał(a): ~K / 21.03.2014 15:06
Jeśli myślicie, że w biurze jest tak różowo to zapraszam. Inna kwestia, cieszę się, że stąd odchodzę;p
dodał(a): ~Smiech pusty mnie ogarnia / 21.03.2014 15:11
Leże i płacze ze śmiechu jak czytam teksty w stylu "Jeśli myślicie, że w biurze jest tak różowo to zapraszam"

Pracowałem 4 lata w tej "firemce" w syfie,brudzie,z kałużą w butach, widziałem ludzi z guzami od "nieszkodliwego chłodziwa", choroby żołądka to norma. Marne zarobki, psychiczne wyzyskiwanie, przełożeni bez podstawowej umiejetnosci angielskiego, zmuszanie do nadgodzin i pracy w weekend a wy mi mowicie ze w biurze nie jest różowo? A co wy takiego ciezkiego robicie w tym biurze? Że karton z ksero przeniesiecie raz na godzine? OBOWIĄZKOWO każdy pracownik biura powinnien popracować chociaż miesiąc na lince i zaznać tego miodu to byście nie gadali takich głupot. Pozdrawiam szczęśliwy eks pracownik
dodał(a): ~TM3 / 21.03.2014 15:24
Kolegów z biura zapraszam na linie do pobiegania po 12 godzin dziennie
Zwykły member miesięcznie musi przepracować około 200 godzin aby w miarę zarobić jak mówisz GL-owi że dziś nie zostajesz to cię straszą notatkami .
Świątek piątek i czasem niedziela się w TOYOCIE Zapierdziela , czy wy w biurze tak macie.
Druga strona medalu bardzo się dziwię zwykłym memberom że jeszcze się nie poznali na OZZ-cie związek GL-ów już nawet na TL-ów si wypieli .
No chyba że ktoś lubi jak jego organizacja go DYMA
dodał(a): ~TM3 / 21.03.2014 15:29
Postulaty Solidarności popieram w 110% i jak będzie trzeba wyjdę na bramę i to im wykrzyczę lecz ciekawe ilu ludzi by się odważyło bo przecież wiadomo że za to cię nie zwolnią lecz znajdą innego haka w regulaminie TMMP bo w toyocie się szanujemy pod warunkiem że jesteśmy Kierownikami
dodał(a): ~pracownik / 21.03.2014 16:20
zwiazek ma racje biuro i monedzerstwo sobie tylko wala
dodał(a): ~HISTORIA ZOBOWIĄZUJE / 21.03.2014 17:00
Wyciągniemy IP, zakablujemy tu, zakablujemy tam - jak w PRL-u. Aż, wstyd że to słowa liderów związku o nazwie, na którą nie zasługują. Panowie porozmawiajcie ze swoimi Ojcam i Dziadkami. Czy o taką Solidarność im chodziło.
dodał(a): ~ktoś / 21.03.2014 17:02
Podoba mi się wylewanie żółci jedni na drugich , a tak na prawdę i tak zostanie po staremu. Firma chce dać 3% i tyle da a reszta jest tylko propagandą . Po pierwsze jeżeli komuś nie podoba się wynagrodzenie przecież nie musi pracować ,prawda . A jak ktoś zazdrości zarobków w biurze mógł się uczyć i starać to by tyle zarabiał . Firma powstała w Polsce nie dlatego że to piękny kraj tylko po to ,że jest tania siła robocza . Teraz pewnie trochę żałują bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i niektórym limitów brakuje .
dodał(a): ~HISTORIA ZOBOWIĄZUJE / 21.03.2014 17:10
Ludzie, czytam to wszystko ręce opadają. Czy na prawdą tak trudno usiąść do stołu i rozmawiać. OPZZ to, Solidarność tamto, biuro be, produkcja cacy. Czy wy nie potraficie ze sobą rozmawiać. Trzeba wyciągnąć szable i ze sobą walczyć. Pracujecie w jednej firmie. Macie różne problemy, nie obrzucajcie się błotem na wzajem. Po co dzielicie się na "lepszych i lapszejszych".
dodał(a): ~Fox / 21.03.2014 18:25
Tak na prawdę to Solidarność oprócz ciągłych sporów "nie robi nic!!!Sami podejmują decyzje nie słuchając nikogo.A przy okazji to wreszcie co niektórym dobre się skonczyło i nieroby wróciły do roboty.
dodał(a): ~ZMĘCZONY PRACĄ W TMMP / 21.03.2014 18:27
Kochani Solidarności chodzi tylko o to by pracownicy godnie zarabiali i nie musieli dorabiać np. w budowlance po 8-u godzinach w TMMP . Mam wrażenie że za naszą prace dostajemy ochłapy z pańskiego stołu . Taki zysk który nasza firma osiągnęła w znacznej części są to oszczędności na TM-erach ( cięcie nadgodzin , masowe zmniejszanie obsady lini , przekazywanie prac firmą zewnętrznym ) Nie mogę zrozumieć faktu iż TMMP płaci firmie Jarex za sprzątanie lini maszynowych zamiast dać zarobić swoim pracownikom tak jak to było kiedyś jest tylko jedna rzecz za usługę firmy Jarex TMMP robi sobie odpis podatku VAT i na tym odzyskuje część pieniędzy
dodał(a): ~tm / 21.03.2014 18:51
MOJA PENSJA PO 7 LATACH ? GOŁA TO 2 LUB 2 STO MAM 2 DZIECI I PROSZE ZARZĄD O PODWYŻKĘ - W TMMP MAMY MIEĆ NAJLEPIEJ 0 ABSENCJI A ROBIMY NADGODZINY BY PRZEŻYĆ A LEKARZY NP ORTOPEDĘ ZAŁATWIAMY W URLOPIE ZAMIAST ODPOCZYWAĆ-KREW LUDZIE DAJĄ A PO TO BY LATAĆ PO LEKARZACH- KOŃCZYMY PRACE PO NADG O 1 A DZIECI RANO DO SZKOŁY PROWADZIĆ TRZEBA - LUDZIE BY CHCIELI TROSZKE ODPOCZĄĆ A ZAROBIĆ TYLE BY PORÓWNYWAĆ SIĘ Z NAJLEPSZYMI FIRMAMI MOTO BO TAKIM ZAKŁADEM JEST TMMP.
BIURO MA 2 RAZY WIĘCEJ SUPER CZŁOWIEK SIĘ UCZYŁ NIECH MA ....ALE JA ROBIE KARTY KPZ -EF- KAIZENY-KÓŁKA JAKOŚCI-PROSZE NIE NALEŻY MI SIĘ PREMIA ZA DOCHODY FIRMY ?? SOLIDARNOŚĆ POPIERAM
dodał(a): ~pracownik lini / 21.03.2014 18:51
pracuje w toyocie od 8 lat jest coraz ciezej totalny wyzysk GL dostaja premie nic nie robia a ciagle rzadaja wiecej zapraszamy gl na linie zobaczymy czy sie wyrobicie wy nieroby GL zapraszamy na linie
dodał(a): ~ktos / 21.03.2014 18:54
ty palisz a oni ćzwiczą i grają na przerwie - nawet mogą spać to przerwa obudź się!
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 21.03.2014 19:05
Tak sobie czytam i mam pewne uwagi do co niektórych osób pracując w biurze nie zapominajcie kto tak naprawdę odwala brudną robotę i na was pracuję .
Jestem ciekaw czy jeżeli pracownicy odmówili by pracy umiał byś zakasać rękawy i się trochu spocić na linii.( do KTOŚ )
Może i co niektóre osoby z biura mają Magistra ( w znacznej mniejszości ) ale co z tego jak nie potrafią nawet śruby przykręcić , teraz tak uczą że Magister nawet pozamiatać nie potrafi .
Nie zapominajcie że ludzie na produkcji nierzadko mają lepsze wykształcenie od tych gryzipiórków z biura .
Historia Zobowiązuje -- tak tu masz racie ZOBOWIĄZUJE z tego co wiem to Solidarność zawsze walczyła o prawa pracownicze a jak tobie się w dupie poprzewracało z tego miodu który TMMP ci leje ma uszy to sobie żyj tak dalej w błogiej nieświadomości .
niechaj co niektórzy spróbują przepracować ponad 200 godzin w miesiącu tłumacząc dzieciom że Tata musi znów iść zarobić pieniążki i na rower z tobą w sobotę nie wyjdzie .
Tak tak niestety taka prawda jak ktoś do KORYTA się dorwie już nie widzi byłych kolegów teraz Pan i Władca , najedzony nigdy nie zrozumie głodnego i taką sytuacje mamy w Toyocie i jeszcze co niektóre to opasłe Świn...e założyły sobie związki ( czytaj OPZZ) aby bronić swoich praw . takie mają prawo lecz nie walczcie z pracownikami niższego szczebla bo to nikomu na dobre nie wyjdzie .
Pozdrawiam Magister Inżynier lecz Pracownik Produkcji


do pracy zarobić pieniążki
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 21.03.2014 19:19
P.S.
Pracuję w TMMP ponad 10 lat i pamiętam dobre czasy Pana Matsunagę fajny gość i jeszcze paru innych z byłej Kadry Kierowniczek .
Były dobre czasy lecz od kiedy Sfora Polaków dorwała się do stołków wszystko się ZJEBAŁO .
Wyzysk i brak szacunku dla pracownika
Zarząd zastanawia się jak zmotywować ludzi i co zrobić aby byli zadowoleni z pracy, starali się dla wspólnego dobra . Odpowiedz jest prosta dajcie GODNIE ZAROBIĆ a wszystko się zmieni i nie mówię tu o kadrze zarządzającej bo oni świetnie zarabiają nic nie robiąc lecz o pracownikach produkcji .
Proponuję zarządowi iść po rozum do głowy bo takim podejściem do pracowników najniższego szczebla sami na siebie bata kręcicie
dodał(a): ~zz / 21.03.2014 19:35
Wiecie co ,serce się kraje jak czytam bzdury niektórych . Ale po koleji :
Jezeli komuś przeszkadzają zarobki to niech się zwolni,
Jezeli nie jesteś Gl/ Tl to niestety tylko Twoja wina -trzeba był zdać lepiej testy :)
Do pozostałych którzy tylko narzekają !!!!
Idźcie do Cersanitu i poproście o podwyżkę co roku w wysokości kilku procent,ode chce się gadania głupot - Święta na popołudniu, sylwester nocka :) to jest miód :)
A jeżeli ktoś nie zauważył to OPZZ został założony po to żeby patrzeć Solidarności na rączki. Od początku jak powstali to robią dobrze dla firmy nie dla ludzi. Klepanie po tyłeczku przez Pana Darka się skończyło :p
Na koniec nie wiem czy ktoś zauważył że firmie zależy na tym żeby był spór, mogą wtedy wprowadzić swoje i nie patrzec na innych.
dodał(a): ~przekładacz detali. / 21.03.2014 19:54
a w hotelu w okolicach Wałbrzycha zarząd się bawił ostro. mieli kasyno z zewnętrznej firmy, pochlali się, pokoje zarzygali a od nas wymagają reprezentowania firmy...... to może tam poszła kasa na podwyżki dla pracowników? popatrzcie jak Porshe dzieli się zyskami z pracownikami( tyle nie chcemy ale 800 zł to żenada). MOŻE NIECH ZARZĄD ZMIENI PROCENTY NA ZŁOTÓWKI WTEDY LUDZIE ZOBACZĄ ILE TAK NAPRAWDĘ DOSTANA PODWYŻKI BO np.3% GL A TM TO JEST RÓŻNICA. SOLIDARNOŚĆ GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 21.03.2014 20:07
z tego co wiem to Solidarność zawsze walczyła o prawa pracownicze i tak się dzieje też teraz a jeżeli jesteś pracownikiem TMMP to wiesz jakie postulaty były związków i sam lub sama wiesz co OPZZ odwaliło brak słów jacy to są dobrzy i przyklepuję co im pasuję a Solidarności na ręce patrząc nie trzeba robić wałków i raz mówić zgadzamy się z wami a potem pracodawca ma rację po prostu nie trzeba się zachowywać jak ŚWINA aby coś osiągnąć Panowie i Panie z OPZZ .
A z tego co widzę to OPZZ jest związkiem który zarząd klepie po plecach i nie tylko aby tak dalej.
Powodzenia w tej firmie wam Życzę bo już niedługo skończy się wasz związek jak memberzy dowiedzą się co ODWALACIE
dodał(a): ~B-0 / 21.03.2014 20:58
NA EC60 NAJWIĘCEJ MEMBERÓW W OPZZ :) NIE WIDZĄ KTO CHCE LEPIEJ BO MAJĄ PROBLEMIKI Z GŁOWĄ? NIE WIEM ALE PO CIHU INNE CHALE DRĄ ŁACHA Z TYCH TM -BRAWDZIWI DOBROCZYŃCY ODDADZĄ WSZYSTKO BY PRZYPODOBAĆ SIĘ GL'OWI A ONI SIĘ SMIEJĄ
dodał(a): ~francesko / 21.03.2014 21:07
BYŁY SPOTKANIA SOLIDARNOŚI PRACOWNIKAMI TO FREKWENJA WYNOSIŁA OK 7 OSÓB A ŁAPALI WSZYSTKIE ZM - INFO BYŁO NA TABLICACH ZWIĄZKOWYCH A IM NIE WOLNO CHODIĆ I INFORMOWAĆ W CZASIE PRACY ZAŚ NA ŚNIADANIOWEJ NIKT NIE GADA ZJE I IDZIE JARAĆ W 5 MIN NIE POGADA TAK? PO ROBOCIE? LUDZIE UCIEKAJĄ DO DOMU . ULOTEK NIE MOŻNA DAWAĆ BO ZABRANIA BIURO MÓWIĄ ŻE JEST TABLICA INSO NSZZ - A INFO O TURNIEJU W PIŁKE KULKI CZY CHOĆBY BIERKI MOŻNA
dodał(a): ~zz / 21.03.2014 21:14
śmieszni ci memberzy na foto fb jak ten tołdi z gumisiów tak kochany panie nie księciuniu:) zawsze se chumor poprawiam .
dodał(a): ~niezrzeszony / 21.03.2014 21:16
Do Panów z linki - niestety na tym świecie już tak jest, że są ludzie, którzy pracują fizycznie i ludzie, którzy zarządzają ( dziwne, że żyjąc na tym świecie kilka dekad jeszcze tego nie zauważyliście ) - to są normalne relacje w zakładach pracy jak i w demokratycznym państwie. Nikt nikomu nie zabrania podnoszenia swoich kwalifikacji i drogi rozwoju - jak nie w TMMP to można wykazać się w innych placówkach. Oczywiście można zbojkotować i znieść stanowiska TL - potem GL..... aż w końcu wywieźć na taczce prezesa - tylko co dalej??? - pozostało by tylko rozkraść to co zostało i udać się do pośredniaka.. to już przerabialiśmy w naszym kraju i jak wiemy z historii do niczego dobrego to nie doprowadziło. Moim skromnym zdaniem związki zanim zabiorą głos w imieniu pracowników powinni przeprowadzić kilka spotkań ze swoimi członkami i reprezentowali faktyczne postulaty a nie wyssane z palca żądania. Inna jest kwestia ludzi ( a jest ich sporo ) którzy nie należą do związków i wcale nie mają ochoty być przez takowe reprezentowane. Mamy wolny kraj i każdy powinien mieć prawo wyboru.
dodał(a): ~toja / 21.03.2014 21:31
a ja chcę na łapę 200 zł i co? czy to jakieś straszne pieniądze? to raptem 50 eurusów! stówkę wydam na dojazdy do tyry a drugą na ortopedę i lekarstwa.
dodał(a): ~znudzony / 21.03.2014 21:31
Wysiada góral z syrenki i godo: TO JO TĄ syrenkom przyjechołem
dodał(a): ~zz / 21.03.2014 21:36
Solidarność miała spotkanie w Karpaczu w Gołębiewskim na obiadku wybrali pana w szaliczku. Pojechali tam za kasę ludzi żeby wybrać już wybranego????
To jest związek ??? Później na pierwszych spotkaniach nie powiedzieli ani słowa bo zrzucili że wybierali zarząd :) ŻENADA.
Do pana niezrzeszonego : ile razy byłeś na spotkaniu choćby OPZZ-tu żeby przedstawić swoje wnioski???? Takich spotkań było kilka i na każdym była ankieta z zapytaniem o priorytety :)
Na podstawie głosu ludzi zostały wyznaczone kierunki...to jest bardzo proste :)
dodał(a): ~niezrzeszony / 21.03.2014 22:08
Jak sam NIK mówi nie należę do żadnej z tych organizacji, więc nie uczestniczę w spotkaniach - informacje, na których oparłem swoją wypowiedź pochodzą z bezpośredniej rozmowy z innymi pracownikami ( w formie koleżeńskiej dyskusji). Pisząc "związki" kierowałem te słowa w większości w stronę Panów z Solidarności. Czytając postulaty OPZZ widać, że są one bardziej przemyślane i realne, ale widać też, że OPZZ powstało aby chronić grupy zarządzające przed dyskryminującymi je żądaniami Solidarności. Rozumiem, że zarząd Solidarności jest wybierany przez pracowników ( przynajmniej taki był zamysł), ale patrząc choćby na zachowanie Pana przewodniczącego mam wrażenie, że w okolicy jego głowy na próżno szukać czegoś innego jak tylko lakieru do włosów....
dodał(a): ~czvvarty / 21.03.2014 23:12
Widzę, że w TOYOCIE też jest niezła napinka między sobą. Pracuje w FAURECII w której nie ma związków, ale z tego co czytam to może i dobrze, bo niczym się nie różnią te dwa zakłady. Każdy sobie i do siebie. Każdy z tych zakładów to taka mała POLSKA. Zero porozumienia między rodakami. Nikt nie myśli globalnie tylko lokalnie. Aby swoje kieszenie napełnić, a przecież wszystko robimy dla nas wszystkich. Aby nam wszystkim się lepiej w tym zepsutym kraju żyło.
Pozdrawiam.
dodał(a): ~na zawsze TM / 22.03.2014 00:19
Gratulacje dla HRu i ERu za dobór pracowników przy ich zatrudnianiu.

Gratulacje dla WARZYW które będąc memberami zapisali się do OPZZ.

Gratulacje dla LENIUCHÓW którym nie chce się iść na silniki do biura NSZZ "S" , wyjąć telefon z kieszeni, otworzyć skrzynkę mailową i powiedzieć czy napisać co Was boli.

Firma zajebiście Was ludzie rozpuściła.
Potraficie tylko marudzić.

Solidarność chce dla Was źle- tak wynika z notatek firmowych na tablicach w ogrodach. A Wy łykajcie te dobrze sformułowane wydruki nadal.

Jeszcze słowo do niezrzeszonych - jak Wam się grunt spod podeszwy osunie to gdzie pójdziecie do PIPu? czy HRu? :)
dodał(a): ~TM / 22.03.2014 00:30
Najlepiej krytykować związki a samemu gówno robić i tylko na palarniach psioczyć jak firma olewa i pluje w twarz swoim fundamentom czyli pracownikom produkcji.Kwota którą firma proponuje jako premię jednorazową za wyniki produkcji TO JEST KURWA SKANDAL !!!
dodał(a): ~tm / 22.03.2014 01:47
Rozum Wam odjęło!!!Zwariowaliście!!!Że Solidarność chce źle?!Żeby nie zastanawiać się czy starczy do dziesiątego,tego chce Solidarność.Z każdą wypłatą myślę no kurwa gdzieś tam na świecie mają gorzej.Ile zarabiają we Francji,Anglii,to mam w głowie.Dlaczego muszę tak myśleć?Chcę się skupić na pracy ,a nie na wiecznym kombinowaniu.Nie chcę wiecznie sobie tłumaczyć ,że tak musi być.Ile razy każdy z Was, zwykłych team memberów tłumaczył sobie,żonie,mężowi ,dzieciom ,że jest zajebiście kiedy to nieprawda.Włącz się w zmiany!Jakie zapytam?Że wycieczka?Że mój menager zaszczyci mnie swoją osobą na spotkaniu raz w miesiącu i pogada o niczym bo na tematy najważniejsze, nikt nigdy nie może znaleźć odpowiedzi?Mam rację bo nie jestem oderwany od rzeczywistości i muszę bardzo się napocić żeby kupić sobię raz na rok parę jebanych kurwa butów!
dodał(a): ~tm / 22.03.2014 08:33
Nic dodać nic ując. Kolega ma racje, to wstyd, ja rozumiem sam z rodziną nie byłem na wakacjach od 4 lat. To firma dla GL-ów i wyżej. Apropo GL-ów, banda osób które nic nie potrafia, a przepraszam potrafią odmawiać urlop, bo AM będzie nie zadowolony lub TL będzie musiał popracować. Kto kolwiek będzie myślał o pracy w ty cyrku, to odradzam, to był największy błąd przyjmując się do TMMP. A co do podwyżek, znowu gówno dostaniemy, czyli 60 pln brutto, a GL 300 pln. Pozdrawiam.
dodał(a): ~nick / 22.03.2014 08:35
popieram post powyżej

zz napisał "Solidarność miała spotkanie w Karpaczu w Gołębiewskim na obiadku wybrali pana w szaliczku. Pojechali tam za kasę ludzi żeby wybrać już wybranego????
To jest związek ??? Później na pierwszych spotkaniach nie powiedzieli ani słowa bo zrzucili że wybierali zarząd :) ŻENADA." - nie wiem z jakiej czapki ludzie biorą takie informacje,rozsiewają plotki ,szkalują solidarność.
Są zarzuty że solidarność nie reprezentuje wszystkich,to oczywiście prawda,bo to niemożliwe ,zresztą spore grono nie potrzebuje reprezentowania, inni mają innych reprezentantów jednak gro pracowników szeregowych chce i potrzebuje, firma zarzuca ze tylko około 30%, ale gdyby niektórym nie było szkoda 20 pare złotych na składkę, było by tych procentów więcej.
Kolejne zarzuty to brak spotkań przed negocjacjami,już to przerabiane było przed laty
takie spotkania się odbywały jednak ilości ludzi w nich uczestniczący były minimalne, z różnych powodów głównie brak czasu ,grupowe dojazdy do pracy i z pracy
zresztą robotę sondażystów prowadzą sami członkowie, delegaci i zarząd który również pracuje wśród załogi,nie jest kosmicznie trudne ocenić potrzeby pracowników względem zarobków.Jeśli komuś wydaje się że inflacja lub kilka procent powyżej rozwiązuje sprawę to jest po prostu ignorantem i pewnie zarabia tyle że inflacje nie wpływa za bardzo na stopę życiową.Gdyby wyciągnąć z inflacyjnych składników kwoty nie procenty nie było by tak kolorowo-najwiecej drożeją artykuły pierwszej potrzeby żywność ,energia, czynsze, leki,artykuły szkolne podręczniki dla dzieci to masakra
tanieją obuwie,odzież, AGD RTV ale nie codziennie kupujemy pralki i telewizory oraz ciuchy i buty,ludzie płaca za przedszkola i opiekę nad dziećmi bo życie z jednej pensji jest praktycznie niemożliwe,lekarzy prywatnych bo nie mają czasu stać i czekać w kolejkach,bo praca - nadgodziny, co z tego że zarabiamy więcej niż inni na strefie to tylko kosztem wypracowanych nadgodzin i czasu zabranego z życia rodzinnego
czy w innych firmach pracownicy maja takie obowiązki jak w TMMP? absolutnie nie i nie tylko na strefie ale w wiekszości zakładów nie tylko na dolnym śląsku ale i w Polsce.
Topowe zakłady przemysłu motoryzacyjnego nawet te w których zarabia sie więcej nie stawiają swoim pracownikom takich wymagań,wiem co piszę bo miałem okazję gościć w niektórych,owszem są podobieństwa jednak nie tak daleko posunięte jak u nas
W TMMP pracownik pod przykrywką własnego rozwoju robi częściowo prace swoich przełożonych pisząc instrukcje,szkoląc innych pracowników,rozwiązuje problemy jakościowe i bezpieczeństwa,owszem ten rozwój następuje wiemy i umiemy więcej tylko dlaczego jak chcemy zarabiać wiecej to porównuje się nas do ogółu i twierdzi ze się nie należy.Propagandowo jesteśmy dla firmy największym skarbem i elitą pracowniczą wbijają nam do głów jacy jesteśmy cenni i ważni, jednak jeśli chodzi o kasę to firma twierdzi że pieniądze nie motywują pracowników,więc nie ma powodu ich rozpuszczać niech znają swoje miejsce na ziemi-tania siła robocza.Teraz już mniej tania niż na początku działalności firmy ale na rynku europejskim wciąż jeszcze najtańsza.
Dla czytajacych ludzi z zewnątrz nie znających naszych warunków pracy,może się wydawać o co im chodzi przecież nie maja tak żle,tak gdzieś indziej jest gorzej tylko czy lider rynku motoryzacyjnego chce się porównywać z dołem listy ?
Gorzkie słowa tu padają w komentarzach,czasem przykre ale,ludzie wylewają swoje żale i na firmę i na ZZ ,a tak naprawdę chodzi o jedno , o to że chcemy godniej i spokojniej żyć! I nieprawą jest że to powinno być sprawą naszego rządu,że ustrój i warunki ekonomiczne decydują o poziomie życia pracowników ,tylko częściowo,dlatego my pracownicy upominamy się o lepsze warunki finansowe,bo nie możemy liczyć że kapitaliści oddadzą nam sami zwoje zyski,jest to możliwe, ale sporadycznie jak widać w Porsche udziałowcy postanowili podzielić się z pracownikami zyskami firmy,oby więcej takich przykładów,niestety nie wszyscy idą takimi ścieżkami,jednak naszą rolą pracowników jest pokazywać i przypominać firmą że to my ponosimy największy trud sukcesu jaki firmy osiągają.W tym roku Toyota odniosła największy sukces w historii,strategiczny i finansowy nie tylko jako koncern ale również nasz spółka wałbrzyska,a dla nas na otarcie łez parę stówek premii,żeby nam się w głowach od tego dobrobytu nie pomieszało,ah przykro pisać ale cóż ...
zobaczymy może coś dotrze do naszych dygnitarzy chociaż większych złudzeń nie mam
pozdrawiam wszystkich pracowników i nie skaczcie sobie do oczu bo inni na nas patrzą
dodał(a): ~zawiedziony / 22.03.2014 10:21
Ja powiem tylko tak,nie patrzcie na innych tylko walczcie o swoje,już najwyższy czas rozwiesić flagi i pokazać im że nie jesteśmy tanią siłą roboczą,a te ich wszystkie wykresy niech sobie w cztery litery wsadzą,jak chcą to możemy się zamienić rolami,ja tam mogę robić za tę samą pensje w biurze,a oni niech pokażą co potrafią i to tyle bo szkoda czasu marnować na nic nie znaczące komentarze i tak zrobią swoje bo już dostali z Brukseli co jak mają rozdać.....miłej soboty
dodał(a): ~wypad z baru / 22.03.2014 10:40
Ej, buraki. Nie macie intranetu, że musicie się tu przed wszystkimi obnażać?
dodał(a): ~Jan / 22.03.2014 11:43
Bardzo dobrze, że każdy pisze co go boli. Czyta to dużo osób, zarząd pewnie również. Niech wiedzą co jest nie tak. Śmiało koledzy
dodał(a): ~raz-putin / 22.03.2014 15:28
a ja mam 3kafle ful naggodzin bo śpie w toyocie jem batona od mgr'a i pije wode
dodał(a): ~rom / 22.03.2014 15:29
czy moge tam praować ps jestem cyganem-podobno można
dodał(a): ~ex / 22.03.2014 15:56
w ramach protestu nie będe cytał josha- już nigdy!
dodał(a): ~pracownik / 22.03.2014 16:45
Czasem mam wrażenie przebierają się w szatni że wrzuciłem do domu bo niestety więcej czasu w pracy człowiek spędza niż z rodziną zmiana popołudniowa do 1 a czasami do 2 w nocy aby grosza zarobić rano dzieci do szkoły zaprowadzić a z żoną tylko w niedzielę się widzę choć mieszkamy razem lecz przeciwne zmiany musimy mieć .
Takie luksusowe życie w pracy człowiek wiedzie i jeszcze powiedzą że premia się od zysków nie należy .
Bo jak zarobisz zbyt dużo to kto będzie trwał do 2 w nocy??
dodał(a): ~Polak / 22.03.2014 16:57
Żryj gruz cyganie!!!
dodał(a): ~Górnik / 22.03.2014 17:09
Witam.
Czytam te wasze opinie i myslę że jesteście nieźle porąbani. 1995 roku jak zmykali kopalnie to pracy w Wałbrzychu nawet na ćwierć etatu nie było. Nie ma co pierniczyć bo do takie stanu w Wałbrzychu do doprowadziła Solidarność i ich rządy a teraz mamy takie strefy gdzie wszyscy liczą na wyzysk. I niech ludzie tak nie chwalą związki bo to one w Wałbrzychu do tego się przyczyniły. Pamiętajcie że związkowiec z zarządu lub regiony sobie dupę uratuje a ten na dole dupę pokrzywą będzie sobie podcierał, historia się potarza.
dodał(a): ~ty wiersz kto / 22.03.2014 17:22
nie chce więcej kasy bo jadam frykasy, które mam z eurestu panie pełne sexu,
obiad mi serwują serce me radują.
a w ogródku kawka -woda jak jest czkawka herbatka cytryna a latem malina,
czasem jest wycieczka jak kuku apteczka,gabinet medyczny Ach! ten zakład śliczny,
znów konkurs w josz prasie, wyśle między czasie może się pofarci i nagroda w garsi,
gl jest jak tato tl jest jak mama koledzy jak bracia toyota kochana,
tylko w szarym domu w nocy sobie marze jak dostaje zawał na swoim obszarze.
dodał(a): ~rom do polak / 22.03.2014 17:26
te polak a patelnią chcesz wpadnij jutro na pocztową zawine cię w dywan usmaże jaja na patelni i wyśle do tej toyoty grając na mej harmonji absulum jade habry babry tzn idź do diabła po brudnocygańsku -a gruz jest dobry ale z wapnem
dodał(a): ~wiersz kto / 22.03.2014 18:34
o czym napisać wiersz2 dajcie temat .
dodał(a): ~pracownik / 22.03.2014 18:51
Do Górnik drogi kolego taka sytuacja była prawie 20 lat temu a kopalni nie zamykali związkowcy tylko Balcerowicz bo niby nie rentowe
Toyota na dochód pięć miliardów dolarów kwartalnie i jest koncernem ogólnoświatowym
dodał(a): ~TM4 / 22.03.2014 19:32
Najlepsza w negocjacjach jest pani J. ktra do negocjacji podchodzi z rozłóżonymi nogami
dodał(a): ~Górnik / 22.03.2014 19:42
Do pracownik a w1995 kto rządził w kraju jak on miał na nazwisko "WAŁĘSA" przewodniczący Solidarności i rząd chyba AWS czyli Akcja Wyborcza Solidarność.
A Balcerowicza kto powołał na urząd pewnie Kwaśniewski
dodał(a): ~Górnik / 22.03.2014 19:50
Ja zamykali kopalnie to nie widziałem i nie pamiętam sporu zbiorowego, akcji protestacyjnej nawet się nie oflagowali tylko mówili będzie dobrze. A sami załatwili sobie dobre posady w nieistniejącej już elektrowni Victoria lub zakładach koksowniczych lub w spółkach na rozbiórce mienia naszego i naszych OJCÓW!!!!
dodał(a): ~do tm4 / 22.03.2014 20:03
jak z rozłożonymi co było widać -jak w nagim instynkcie -ma ogoloną jakie gaciochy
dodał(a): ~loco / 22.03.2014 20:27
No cóż tylko czekać aż Darek przejmie lejce,Carl wróci do swojego domku na emeryturkę, a te związki można będzie o kant d ... rozbic bo będzie nowy Cersanit na strefie.Tak więc cieszmy się z KAŻDEJ jałmużny jaką dostaniemy bo niedługo sie to skończy bez wzlędu na wszystko.A Brukselę się zawsze skutecznie sciemni bo Poluchy są najlepsi w kłamaniu
dodał(a): ~a taki sobie / 22.03.2014 21:29
WŁĄCZ SIĘ W ZMIANY !!!

NIKT ZA CIEBIE TEGO NIE ZROBI !!!

IDŹ DO PIWNICY PO FLAGĘ I OPONY !!!
dodał(a): ~Kijas / 22.03.2014 21:34
a na naszatoyota.pl też są takie wypowiedzi?
dodał(a): ~fuj / 22.03.2014 21:41
a na huj ten portal prace do domu znosić
dodał(a): ~asd / 22.03.2014 21:51
opzz łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee walcz panie z bazgrołami na ręce a ludzie niech daruja sobie kpz ef itd
dodał(a): ~DYNI / 22.03.2014 21:58
TO WSZYSTKO WINA JAREXU I RANSTADU Z MAŁĄ POMOCĄ PAKTU ŻE TAK JEST A MY CO MY MY NIC NIE MOŻEMY I CHOĆBY PAN W RÓŻOWYCH SKARPETKACH ZROBIŁ MOSTEK DLA MOJEJ KOZY TO JA BYM TEŻ MU DAŁ ..........HMMMMMMMMMMMM
ŻEEEE CO JA CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ??:(
dodał(a): ~trefl / 22.03.2014 22:02
już się nie moge doczekać tego naszego poniedziałkowego"DOBRA WITAM WSZYSTKICH!"
TAKIE ORGINALNE-MĘSKIE SŁOWA .......AŻ MI STAJE
dodał(a): ~xxx / 22.03.2014 22:03
Zamieńcie Panów Gl,Am,Menagerów i Tl też na atrakcyjne Panie i nie bedę potrzebował żadnej podwyżki.
dodał(a): ~jk / 23.03.2014 11:29
TM, TM2, TM3 to ta sama osoba pisząca z tego samego adresu IP. Pewnie jakaś bura suka z biura lub zarządu, która dostanie premie za szerzenie propagandy jak w tojocie jest zajebiście, a związki bezpodstawnie się domagają więcej. Idź się lecz zawistna k.rwo innym czegoś żałujesz ?
dodał(a): ~Neo TM / 23.03.2014 14:01
Szanowny Zarządzie wstyd w jaki sposób traktujecie ludzi na halach,gdyby nie Solidarność robili byście z nami co chcieli a tak to mamy pole obrony.I dla czego podszywacie się pod pracowników ?czy tak bardzo jesteście zepsuci i nie macie żadnego szacunku dla samych siebie,już nie wspomnę o honorze i ambicji,jak byście chcieli wiedzieć to Solidarność ma duże poparcie na halach które z chwili na chwile rośnie,pracuje tam wiedz wiem i mam dosyć patrzenia na waszą pazerność,wreszcie ktoś utrze wam nosa i bardzo dobrze.Brawo SOLIDARNOŚĆ a i mam nadzieję że i chłopaki z opz się opamiętają
dodał(a): ~pracownik / 23.03.2014 15:14
Solidarność w TMMP nie myśli o pracownikach , już przed pierwszymi negocjacjami panowie zapowiedzieli spór. Nie interesowały ich propozycje przedstawione przez inne strony . Oni byli na nie bo nie . Panowie z Solidarności chcą zaistnieć w mediach ,tak aby w centrali w Wrocku i Warszawce usłyszeli że oni istnieją . Dla nich jest ważna kariera polityczna (podobno jeden pan z zarządu tego związku dostał propozycję aby przejść do Wrocławia ) a nie dobro pracowników . Już raz załatwili dla Nas podwyżkę firma dawała 5% a oni załatwili 3% ,tak jak podzielenie 13 na 12 miesięcy . To przecież ich wspaniała robota a teraz kłamią że to nie prawda . Sami się gubią w swoich kłamstwach .
dodał(a): ~pracownikprodukcję / 23.03.2014 15:45
Do pracownik skąd masz takie informacje hehehe
Kariery polityczne dobre idiota !!!!!!
Mogę sobie dać rękę uciąć że jesteś jednym z tych bałwanów z OPZZ do samego początku w opozycji do Solidarności i jeszcze te e-maile do swoich członków mamy małe doświadczenie i brak zaufania do Solidarności
Dalej wchodzące w tyłek zarządowi firmy lecz nie zmyślajcie bajek
dodał(a): ~lala / 23.03.2014 16:07
przestańcie sobie skakać do oczy,tylko zacznijcie obnażać zachowania zarządu,"kadry kierowniczej",i swoich bezpośrednich przełożonych na poszczególnych działach,niech wszyscy się dowiedzą jak w tej firmie traktuje się pracowników....i jaka polityką propagandy prowadzi ta firma
dodał(a): ~Toranaga / 23.03.2014 16:40
Nie macie honoru, tak się przed wszystkim żalić i skarżyć. Nie ma w Was w ogóle ducha samurajów! Kodeks Bushido jest ważniejszy od kodeksu pracy. Prawdziwy samuraj krzyczy "Banzai!" i robi se kupe, czy jakoś tak?
dodał(a): ~dec / 23.03.2014 16:51
i robi łamasenaaaaaaaaaaaa! i katala lata lata lata i trah i łaaaa łamasenaaaaaaaaaaa. dziękuje za uwage lujan szołajski:)
dodał(a): ~TM ten prawdziwy pracownik / 23.03.2014 17:29
GL zarabia 4 razy tyle co TM a jak widzi na hali prezesa to chowa sie po pokojach na hali albo ucieka do Eurestu. Klika myszką ,ma skończoną zawodówkę albo szkołę średnią i TMMP zrobiła mu kurs z pakietu Office i myśli że jest Inteligentniejszy od nas zwykłych pracowników. A tak naprawdę, to zwykła marionetka zarządu zakładu i po to te OPZZ !!!! Przeciętny pracownik w TMMP zarabia 2100 zł po 9 latach pracy. To jest dużo ?! Firma ma kolosalne zyski ze sprzedaży a nie dzieli się nimi z ludźmi którzy naprawdę zasługują na porządne premie jednorazowe !!! Popieram Solidarność w 100% !!!!!! Młodzi chcą zarabiać jak na zachodzie a nie płacić za wszystko w Euro a zarabiać w złotówkach. Zamiast dobrego socjalu chcemy dobre wypłaty panie TOYOTA !!!
dodał(a): ~polak / 23.03.2014 18:24
prosę o podwyżkę robie dużo kpz ef kaizenów nadg jak firma potrebuje i hce lepiej zarabiać kiedyś tmmp był liderem w wypłatach teraz już nie
dodał(a): ~prawda / 23.03.2014 18:33
TM od X lat...... moje pytanie do TL " dlaczego zapisałeś się do OPZZ?" odpowedz " bo oni walczą o kadre zarządzającą" buhahaha gratuluje wszystkim TM i TL ze popieraja ten związek który walczy o swoje czyli dobro GL!! u nas mistrzowie maja MEGA fuhe, zieloni za nich wszystko robią i z to mają nadgodziny a GL siedzi nic go nie interesuje, komórka, dobry pakiet internetowy, a TL zadowolony bo jest jak kierownik hehehe, żenada .... pozdrawiam kumtych
dodał(a): ~PRAWDA / 23.03.2014 20:14
opzz wpierw się zgodził solidarnością a po romowie pracodawcą wycofał się-dlatedo bo biuro i gl jedno gniado tak:) ludzie z opzz tm-tl nie widzicie kto o was walczy? kto chce dla was lepiej? jak nie to wstyd mi za was i waszą inteligencje. zapraszamy do solidarności.
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 23.03.2014 21:21
jak taki jest honorowy do kodeksu BUIDO to zapraszam do popełnienia sekuku i zamknij PYSK
dodał(a): ~Demol / 23.03.2014 21:22
sytuacja jaka jest firmie i zarobki to też wina prawocników każdy na zeka że by zarobc to trzeba nadrogdziny a firmie natym zależy zarobki by poszły w górę gdyby kazdy dosłownie kazdy olał ich soboty nadgodziny dorubki i tylko 8 godzin i do domu zakłąd szybko by musiał zmienić polityke swoją bo inaczej by by połowy żeczy nie było zrobionej ale poco maja zmieniać jak i tak ludzie będą jak te ciołki robić i pozwalać sietak traktować tylko w polsce tak jest bo polacy boją sie postawić raz a porządnie.
chcecie naprawde coś zmienić 1 dzień zakład stoi i telewizja ogulnopolska przyjeżdza jak TVP Polsat i TVN zakąłd odrazu inaczej zacznie gadać bo się wydygają jak bruksela by otym sie dowiedziałą to poleciały by głowy na samej guze
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 23.03.2014 21:24
przepraszam Bushido mogę noże ci podać samuraju
dodał(a): ~Solidarność KGHM / 23.03.2014 21:43
~Demol jesteś analfabeta. Po części masz rację, ale do zatrzymania zakładu czyli strajku to trzeba odpowiedzialnego podejścia. I regulacji prawnych.
dodał(a): ~Pracodawca / 23.03.2014 21:46
Cześć potrzebuję paru zawodników do pracy w montowni Dolna saksonia praca od kwietnia 1200 Euro
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 23.03.2014 22:04
Do KGHM od sporu zbiorowego do strajku długa droga .
Kolego poczytaj a się dowiesz w TMMP wszystko po kolei się dzieje lecz nie można wykluczyć tego wariantu
Zapraszam do lektury
dodał(a): ~KOLI / 24.03.2014 07:57
Jak to czytam to mi was wszystkich żal, jak jest tak źle to proponuje zmienić pracę. Dorwie się kilku inteligentów do klawiatury i obraża innych. Tacy ludzie właśnie siedzą cicho w firmie i nic nie mówią, a jak jest szansa wypowiedzieć się na forum bez ujawniania to wszystko wiedzą najlepiej. Gówno wiecie co się dzieje w firmie.
dodał(a): ~niezrzeszony / 24.03.2014 08:15
Ta cała wojna pomiędzy OPZZ i Solidarność i ludzie, którzy jeszcze to podkręcają przyczyniają się tylko do tego, że firma będzie robić co chce. Jeżeli między związkami nie ma zgody to pracodawca wygrywa i takie nagonki oraz stawianie barier przełożony/pracownik tylko to wzmacnia. Niestety panowie z Solidarności myślą tylko o karierach i szumie medialnym, a nie o sytuacji w TMMP.
dodał(a): ~wiersz kto / 24.03.2014 08:49
na tym forum o mej pracy prawda fałszem jest owiana,
plotka z prawdą wymieszana a przez ludzi rozsyłana,
jedno co nas nie podzieli zimny browar przy niedzieli,
ładne tyłki koleżanek smak sobotnich zapiekanki,
na palarni pogadanka i przy wpadce cięcie franka:)
dodał(a): ~treser maszyn / 24.03.2014 09:28
W związku z przeciągającymi się pertraktacjami ze Związkiem Zawodowym Treserów zawiązała się inicjatywa, aby rozwiązać ów węzeł gordyjski przy pomocy wódki i zagrychy. Po wypiciu 0.7 litra gorzałki na łeb i zagryzieniu tradycyjną pajdą chleba ze smalcem, zawarliśmy porozumienie, że podwyżki powinny dotyczyć przede wszystkim normy, nie zaś płac, gdyż te i tak są sporo wyższe, niż na przykład w Bangladeszu i Etiopii. Jednocześnie jako ciało wykonawcze Tresury Maszyn Metodą Pejcza zawarliśmy związek małżeński ze Związkiem Zawodowym Treserów, ślubując sobie wzajemnie miłość i wierność po wsze czasy, oraz obiecując sobie, że przy następnych rozmowach nie będziemy już zagryzać pajdą ze smalcem, a pętem kiełbasy. Żywimy nadzieję, że nasz związek ze związkowcami będzie trwały, a hektolitry przelanej wódki i tony pożartej kiełbasy przyniosą satysfakcjonujące efekty w postaci pokornej zgody na wszelkie nasze decyzje i postulaty.
dodał(a): ~treser maszyn / 24.03.2014 09:31
TM (Treser Maszyn) to stanowisko bardzo odpowiedzialne i perspektywiczne. W naszej firmie każdy treser jest doceniany i darzony szacunkiem, zarówno przez członków zarządu, jak również przez pozostałe osoby funkcyjne, albowiem firma Tresura Maszyn Metodą Pejcza uznaje za swój priorytet dobro każdego pracownika, w tym tresera. Dbamy o rozwój naszych treserów, często transferując ich na nowe działy, gdzie mogą zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, spojrzeć na biznes z innej perspektywy i okiełznywać temperament nieznanych dotąd maszyn.
dodał(a): ~treser maszyn / 24.03.2014 09:41
YOUR SHIT!

ZESTRESOWYWACZ

Drodzy treserzy i drogie treserki! W bieżącym miesiącu w okolicy odbędzie się mnóstwo ciekawych koncertów i spektakli, których jednak nie obejrzycie, gdyż w godzinach nocnych, popołudniowych i w weekendy będziecie odrabiać braki produkcyjne. Niedyspozycyjność można było zaznaczyć do wczoraj, o czym uprzejmie informujemy was dzisiaj. Życzymy wydajnych dni, spędzonych w gronie waszej pracowniczej rodziny, i - niezależnie od zmęczenia wywołanego wydłużonymi roboczodniami - prosimy nie opierać się o maszyny.
dodał(a): ~wiersz kto do tresera / 24.03.2014 12:28
jestem ja maszyn treserem jem z eurestu bułke z serem,
me maszynki stoją w równo puszczą jakość w śmietnik gówno,
za to olejem ją poje głaszcze szmatką po godzinach,
przy nich spędzam nadgodziny,nie wiem już gdzie ma rodzina,
znaczy już ich zapomniałem jak wygląda ? nie pamiętam,
tu mam wikt i opierunek o produkcja to rzecz święta.
dodał(a): ~Buli / 24.03.2014 13:24
Przecież związki zawodowe to zaraza po co to komu
dodał(a): ~treser maszyn / 24.03.2014 13:55
W procesie rekrutacyjnym osób funkcyjnych zwracamy uwagę przede wszystkim na te cechy osobowościowe, które sprawiają, że dany kandydat da się w przyszłości łatwo kontrolować i bez problemu zastraszyć. Dlatego każdy przysłowiowy Jaś Pierdoła ma bardzo duże szanse, by zostać zatrudnionym na stanowisku mistrza lub managera. Preferujemy kompletnych idiotów, najlepiej tzw. głupków wioskowych, z wykształceniem maksimum podstawowym, którym z butów wystaje słoma, zaś gile wystają z nosa. Tym sposobem kształtujemy również wizerunek naszej firmy w mediach, nazywając górnolotnie nasz proces rekrutacyjny programem wyrównywania szans społecznych albo aktywacją zawodową niewykształconych mieszkańców wsi.
dodał(a): ~Lisu / 24.03.2014 19:18
A ja Kocham Toyote i chce się uczyć Japońskiego. Ciekawe jak jest kapować po japońsku hmm ???
dodał(a): ~tm niezobowiązany / 24.03.2014 19:44
Wszyscy piszecie jedni na drugich ale nie rozumiem jednego po co powstało opzz po co bo zaczeli im się zszz dobierac do kasy i zobaczyli że tracą biuro tak samo se boi a dlaczego macie premie większe od nas przecież to my na wszystko pracujemy nie wy i dobrze o tym wiecie potraficie tylko narzekać i nic najlepiej jak było dawane za nic a teraz się robi pod góre i nie wiadomo co robić to dlaczego opzz nie wyraziło zgody na przedstawianie jakie mają propozycje a jakie zszz kto się bał kogo opzz czy zszz???????????
dodał(a): ~były TM 2 A.W> / 24.03.2014 20:15
Olać OPZZ , ZSZZ , oraz Zarząd pozdrowienia dla OKZ 2 EC60
dodał(a): ~Pragmatyk / 24.03.2014 20:34
Dlaczego OPZZ na początku marca zgodziło się z NSZZ i było za wprowadzeniem premii rocznej dla stanowisk TM i TL w wysokości jednego indywidualnego wynagrodzenia miesięcznego za FY2013 a obecnie nie jest?
Czy może ktoś mi w kulturalny sposób odpowiedzieć na moje pytanie?
dodał(a): ~wolny / 24.03.2014 21:54
nie rozumiem dlaczego tak narzekacie. jeśli coś komuś nie pasuje, chce zarabiać miliony, niech ruszy tyłek, poszuka lepszej pracy, albo otworzy swój biznes, zobaczymy czy będzie z radością rozdawał kasę na lewo i prawo czy będzie liczył na zyski - bo chyba po to firmę się otwiera. niestety większość ludzi nie ma odpowiedniego wykształcenia i umiejętności żeby polepszyć swoją sytuację i jedyne co im zostaje to wieczne narzekanie. niestety to typowo polskie podejście do życia - Ci co mają lepiej niż ja są oszustami, bo dlaczego mają mieć lepiej?? mi się to należy też... wstyd mi za takich ludzi, i tych z TMMP i ogólnie polaczków z niską samooceną i umiejętnościami. a brednie typu biuro ma premię za wyniki a biedna produkcja nie - ludzie, czy Was związki nie informują o wynikach negocjacji???? nikt Wam nie powiedział że każdy pracownik produkcji dostanie nagrodę w tym roku? i zamiast narzekać popytajcie znajomych kto ile zarabia w Wałbrzychu, kto ma premie kwartalne, kto dostaje 13stkę (bo tak, dostajecie podzieloną przez cały rok), a jak znajdziecie miejsce gdzie jest lepiej - to próbujcie sił i do widzenia, przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę - jesteście wolni :) a na wasze miejsce jest wiele u innych, dla których takie warunki pracy to spełnienie marzeń
dodał(a): ~biurwa / 24.03.2014 22:12
witam, jestem pracownikiem biura w TMMP. zanim zacząłem pracę studiowałem 5 lat - zamiast szlajać się po dyskotekach czy przesiadywać na ławkach i pić piwo musiałem się uczyć, biorąc kredyt na studia bo rodziców nie było stać, ale udało się. i nie uważam że nic nie robię w pracy - tak jak to niektórzy opisują na forum, mam zadania zlecone przez kierownika, które muszę wykonać, jest ich bardzo dużo, tak że często MUSZĘ pracować w nadgodzinach, bo zadania muszą być wykonane, i tu uwaga - pracownicy biura też mają domy i rodziny a siedząc w pracy ich nie widzą... rozumiem że pracownicy produkcji mają swoje postulaty co do wzrostu wynagrodzeń, ale nie pojmuję dlaczego wszyscy pracownicy biura są przez to piętnowani i stawiani na drugim biegunie. czasy komuny minęły - nie wszyscy mają po równo, bo nie wszyscy umieją to samo. zapraszam pracownika produkcji który uważa że w biurze się nic nie robi - niech spróbuje przygotować to co ja muszę zrobić, niech dzwoni i ustala coś w języku angielskim...hmmm...tylko czy umie? czy się kiedyś nauczył tego? czy spędzał kilka lat na studiach??? właśnie po to żeby lepiej zarabiać? trzeba było wcześniej myśleć..MYŚLEĆ... teraz pretensje miejcie do siebie
dodał(a): ~hello / 24.03.2014 22:21
do biurowa
całkiem dobrze napisalas ale musisz wziac jedno pod uwage jestes fachowcem w swej dziedzinie studiowalas zarabiasz i pracujesz ok nie mam nic do tego ale ja tez jestem fachowcem moze i sie nie uczylem tak jak ty mam srednie techniczne wyksztalcenie i dla mnie ty mozesz zarabiac nawet 10000 zl miesiecznie ale mnie tez siue nalezy godziwa wyplata gdyz ty jak przyjdziesz do mnie to nic nie bedziesz umiala a ja jak przyjde do ciebie to tez nic nie bede umial co by bylo jak wszyscy bysmy studiowali kto by pracowal
wiec nie mow ze jak sie tyle uczylas to jestes lepsza od nas tam na dole
dodał(a): ~Pragmatyk / 24.03.2014 22:45
Hello nikt przecież nie powiedział, że jesteś gorszy od pracownika biura. Po co te wzajemne pretensje? Pomimo tego, że jestem pracownikiem produkcji to zgadzam się z wypowiedzią Biurwy. Trzeba było się uczyć a nie teraz narzekać na wszystko w okół. Te wypowiedzi powyżej o tym świadczą... poziom 0... Gl zły, Tl zły, inżynier na niczym się nie zna, biuro nic nie robi, to wina rządu, władz lokalnych i Sierotki Marysi a JA i MOJE związki jesteśmy OK. Żal.pl - tu się powinniście wypowiadać.Nikt nie zwrócił uwagi, że kilka osób z OPZZ nie potrafi znaleźć wspólnego stanowiska z kilkoma osobami z NSZZ. Zamiast wszyscy się zjednoczyć, wypracować jedno wspólne stanowisko i przedstawić postulaty zarządowi, jako jedność to każdy próbuje wcisnąć mi kit i przekonać,że pasztet podlaski jest lepszy od paprykarza szczecińskiego i na odwrót...
dodał(a): ~pracownik / 25.03.2014 00:43
Może i co niektóre osoby z biura mają Magistra ( w znacznej mniejszości ) ale co z tego jak nie potrafią nawet śruby przykręcić , teraz tak uczą że Magister nawet pozamiatać nie potrafi .
Nie zapominajcie że ludzie na produkcji nierzadko mają lepsze wykształcenie od tych gryzipiórków z biura .
Historia Zobowiązuje -- tak tu masz racie ZOBOWIĄZUJE z tego co wiem to Solidarność zawsze walczyła o prawa pracownicze a jak tobie się w dupie poprzewracało z tego miodu który TMMP ci leje ma uszy to sobie żyj tak dalej w błogiej nieświadomości .
niechaj co niektórzy spróbują przepracować ponad 200 godzin w miesiącu tłumacząc dzieciom że Tata musi znów iść zarobić pieniążki i na rower z tobą w sobotę nie wyjdzie .
Tak tak niestety taka prawda jak ktoś do KORYTA się dorwie już nie widzi byłych kolegów teraz Pan i Władca , najedzony nigdy nie zrozumie głodnego i taką sytuacje mamy w Toyocie i jeszcze co niektóre to opasłe Świn...e założyły sobie związki ( czytaj OPZZ) aby bronić swoich praw . takie mają prawo lecz nie walczcie z pracownikami niższego szczebla bo to nikomu na dobre nie wyjdzie .
Pozdrawiam Magister Inżynier lecz Pracownik Produkcji
dodał(a): ~Pragmatyk / 25.03.2014 07:12
i znowu pretensje... administrator zarabia mniej od TM,młodszy specjalista i junior inż. mniej od TL - mniej nawet od TM z EC60 !!! GLrzy po zawodówkach śmieją im się w twarz... ale biuro jest be, bo... bo... bo to biuro. Przejrzyj na oczy. Administratorzy w biurze i większość inż. są z firm zewnętrznych z mniejszymi zarobkami niż niejeden TM2 i w dodatku bez gwarancji pracy na stałe. Zapisanie do jakichkolwiek związków jest równoznaczne ze zwolnieniem. Nie dość, że żadne ZZ się o nich nie upomną to jeszcze ciągle ma się do nich pretensje... bo... bo... bo to biuro. Tylko w jedności będzie siła, podziałami nic nie wskóracie.
dodał(a): ~WIERSZ KTO DO PROGRAMATYK / 25.03.2014 08:58
ty powiedziałeś bo bo BOBO to ja :)
jestem bobo z linki robot,
biuro ostro się uczyło i w toyocie zarobiło,
lecz ja tego nie neguje ja na lince produkuje,
wykształcenie mam wysokie,
lecz mi smutek serce ściska,
gdy patrze na swoją pensje,
czemu ona taka niska,
tak są firmy tu-na strefie,pensji mają mej kawałek,
LECZ ICH FIRMA NIE LIDEREM-Z MILIARDOWYM KAPITAŁEM.
dodał(a): ~pracownikprodukcję / 25.03.2014 09:21
Drogi kolego z biura piszesz że zz nie upomina się o pracowników z podfirmy a zapisanie się do zz jest równoznaczne z zwolnieniem .
Po pierwsze związki nie mogą reprezentować pracowników tymczasowych i też oni nie mogą zapisać się do związków w naszej firmie ponieważ nie są pracownikami toyoty tylko świadczą usługi na rzecz firmy. :-(
dodał(a): ~Pragmatyk / 25.03.2014 10:05
Zgadza się nie mogą.Sprostuję. Jakiekolwiek głośno wypowiedziane w towarzystwie poparcie dla zz jest równoznaczne z nieprzedłużeniem umowy.Ja tylko nie rozumiem tej całej nagonki na pracowników biurowych. Ile osób z przedziału admin. - spec. jest z podfirmy? Chyba dość dużo, a zarabiają mniej niż TM2 to dlaczego powszechnie uważa się, że mają lepiej? Chciałem tylko na ten fakt zwrócić uwagę. Czy jakiekolwiek zz same z siebie mogą się upominać również o podwyżkę dla nich? Mogą. Mamy kilka grup w zakładzie. NSZZ, OPZZ, niezrzeszonych, pracowników z podfirm (produkcja i biuro), pracowników biura TMMP i AM/MGR w górę. Więc po się kłócić miedzy sobą? Nie uważasz, że do niczego to nie doprowadzi?
dodał(a): ~pracownikprodukcję / 25.03.2014 10:32
Racja lecz poczytaj kto zaczą nagonkę na zz początek komentarzy i co niektórzy myślą że złapali Boga za nogi sam to możesz przyznać. A cała produkcji jest be a w Solidarności są sami Krzykacze bez poparcia .
Propaganda biura nie mówię że wszyscy . Jestem ciekaw czy te osoby choć raz zeszły na hale i zobaczyli nastroje .
dodał(a): ~pracownikprodukcję / 25.03.2014 10:38
I jeszcze jedno sam piszesz że jakikolwiek głos poparcia Solidarności w biurze jest równoznaczny z zwolnieniem sam widzisz podejście kadry kierowniczej do pracowników i to nieznacznie czy produkcja czy biuro .
A cała kadra kierownicza to pracownicy biura i pretensj raczej do nich są kierowane a co niektórzy dostają rozkoszet.
dodał(a): ~Pragmatyk / 25.03.2014 10:50
czytałem.. i uważam, że nagonkę na ZZ zaczęły... same ZZ... jedni na drugich a następnie wieszali w to biuro, itd Żadna konstruktywna rozmowa. Potok pretensji, wzajemne wyzwiska, itp. a nie tędy chyba droga? Dopóki nie będzie zgody dopóty nic z tego sensownego nie wyniknie. Schodzę na halę i co z tego, jeżeli widzę negatywnie do mnie nastawionych ludzi, którzy burczą coś pod nosem a prosto w oczy mi nic nie powiedzą co ich boli?
dodał(a): ~andon / 25.03.2014 10:55
kto mnie zastąpi przy komentach musze do kibla!
dodał(a): ~Sacco i Vanzetti / 25.03.2014 13:02
A tyle zarabia pracownik produkcji, w dodatku zatrudniony przez podfirmę, w TPCA w czeskim Kolinie: http://www.ascari.cz/clanek/delnik/38/
18000-24000 koron czyli mniej więcej 2700-3600 PLN, oczywiście bez nadgodzin. I nie istotne czy brutto czy netto, bo fiskus w Czechach jest dużo mniej pazerny, zaś te minimalne 2700 brutto w podfirmie, to i tak około 2200 na rękę. Dodam, że koszty życia w Czechach są zbliżone do naszych, średnia krajowa nawet niższa, region, w którym mieści się TPCA również należy do biednych, a wypłaty w Toyocie znacznie przewyższają pensje u innych pracodawców w okolicach Kolina. Ja jestem magistrem po renomowanej uczeni, władam biegle 3 językami, publikuję artykuły w ogólnopolskiej prasie i pracuję jako stały pracownik Toyoty na produkcji za 2000 złotych.
dodał(a): ~Sacco i Vanzetti / 25.03.2014 13:12
PS - Pozdrawiam wszystkich wykształconych z biura i wszystkich wykształconych managerów hal i GL, życzę im zarobków adekwatnych do wykształcenia, wcale nie uważam, że się "opierdalają", proszę jedynie o to, by nie dorabiali się kokosów w najprostszy sposób: kosztem zwykłych pracowników, czyli śrubując swe premie za wyniki, które to premie uzyskiwane są najczęściej poprzez przyspieszanie pracy operatorów, cięcia kosztów odbywające się wyłącznie kosztem operatorów (wydzielanie środków bezpieczeństwa, ograniczanie nadgodzin etc.).
dodał(a): ~Sacco i Vanzetti / 25.03.2014 13:22
A jeśli dokładnie wczytacie się w tekst w podanym przeze mnie linku, to zauważycie, że te 18000 koron (2700 PLN) zarabia się przez pierwsze 3 m-ce, od 4 m-ca - 20000 koron (ponad 3000 PLN) + bonusy w wys. 3000 koron (ponad 450 PLN). Tyle płaci na dzień dobry podfirma zatrudniająca pracowników produkcji w TPCA.
dodał(a): ~montazysta / 25.03.2014 13:22
pracuje na lince montazowej w tmmp praca ciezka bole nog kregoslupa ciagle pretensje GL dlaczego sie niewyrabiamy zapraszam Gl na linie zobaczymy co potrafisz .Dostajesz premie za co za siedzienie przy biurku kazdy to potrafi .
dodał(a): ~pracownik / 25.03.2014 13:26
niech panowie z zarzadu przejda sie po halach i zobacza jak pracuje Gl lub TL niic nie robia podpieraja podajniki stoja gadaja godzinami i dostaja takie pensje a procownik zapierdziela na tych nierobow
dodał(a): ~clem / 25.03.2014 16:53
WTF!!!!!
dodał(a): ~Randstad / 25.03.2014 18:15
Ludzie stojący za firmą to gwarancja wysokiej jakości naszych produktów i tego, że wciąż wyznaczać będziemy nowe standardy branży

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/samochody/producenci /news/robotnicy-dostana-po-34-tys-zl-premii-sporo- prawda,2001818,320?utm_source=paste&utm_medium=pas te&utm_campaign=chrome
dodał(a): ~Randstad / 25.03.2014 18:23
Pracownik Randstadu wykonuje taka sama prace jak zwykly tm a zarabia 1740 brutto,a premii pewnie bedzie 50 zeta brutto
dodał(a): ~demo / 25.03.2014 21:15
zarząd Toyoty w Polskich zakładach jest żałosny i czym głośniej się bedzie muwiło jak wyglada sytuacja w owych zakładach tym gozej dla nich bo pierwsi moga stracić posady bo TMMP w wałbrzychu nie produkuje ani dobrych skrzyń ani dobrych silników tak zwana jakość w samochodach Toyoty to tutaj jakaś kpina nigdy niechciałbym mieć samodchodu ze skrzynią lub silnikiem z tego zakładu wiem jak wygląda produkcja tego i wiem naczym najbardziej zależy zakładowi aby tylko ilość sztuk się liczyła a czy to będą buble i za jakiś czas rozleci się kogo to obchodzi ważne by zjechało i poszło dalej wspułczuje wszsytkim osobą co kupiło a co chce kupić odradzam niewiadomo co się kupi. Postawienie polaków na wysze stanowiska przez japończyków zakończyło okres produkcji dobrych części teraz masuwka nie ważne jak ważne by ilosc była polscy MG mają jakieś urazy głowy bo nawet podstawowych zasad tej firmy nie znają a jak mamą hele prowadzić
dodał(a): ~pracownikprodukcję / 25.03.2014 21:59
Do demo .
Człowieku nie Pierdol głupot pracuje tam 10lat a takich śmieci jeszcze nie czytałem .
Na pewno jesteś jakimś byłym pracownikiem którego zwolnili za brak mózgu!!!!!!!
Co jak co można pisać różne rzeczy lecz bajek nie opowiadaj
dodał(a): ~do biura / 25.03.2014 23:32
Większość GL nie studiowało jak Ty tylko piło mocniejsze trunki, nie włada angielskim, ale łaciną znakomicie i zarabia więcej od Ciebie:)
Przyjdź na produkcję popracować to przy 300 setnym wałku nie będziesz wiedział jak się nazywasz, a tu jeszcze pozostanie Ci 200 do zrobienia. 500 sztuk razy 9 maszyn, czyli 4500 razy musisz się zatrzymać i dokonać kontroli wzrokowej przy wyciąganiu detalu i wkładaniu czyli razy 2 więc mamy 9000, tyle razy trzeba popatrzeć na detale i to nie przez 26700 sekund tylko przez okrojone 10 minut na 4s, czyli 26100 sekund co daje nam 7godzin i 25 minut. Jeżeli masz odwagę to zapraszam nawet ze swoją stawką miesiąca nie wytrzymasz i wtedy nabierzesz szacunku do memberów bo bez naszej pracy Japończyk Cie nie zatrudni z tym angielskim bo po co!!!. Niech każdy ma szacunek tam w czym jest dobry, oraz godziwie zarabia, bo nawet Ty wykształcony bez sprawdzania w necie nie wiesz co oznaczało słowo Cultura w Starożytności.
Pozdrawiam Member... szacunek dla Pana Matsunag
dodał(a): ~Kochająca Żona / 25.03.2014 23:34
Kochająca Żona
Panie prezesie, na liniach jest tak ciężko że nie wiem czy mój mąż nie dostanie zawału podczas produkcji..., a gdzie tu jeszcze 30 lat. a tyle serca zawsze wkładał.
dodał(a): ~DO KOCHAJĄCA ŻONA / 26.03.2014 08:12
WAŻNE CO I GDZIE WKŁADAŁ;)
KRYSTYNA! MAM ZAWAŁ
dodał(a): ~Meteor / 26.03.2014 08:22
"Ludzie stojący za firmą to gwarancja wysokiej jakości naszych produktów i tego, że wciąż wyznaczać będziemy nowe standardy branżymotoryzacyjnejw przyszłości."
dobrze powiedziane ;) ale może być nawet tak jak w PKP – „8% premii od zysków. Suma nagród wynosi ok. 5 mln zł”. Realia TMMP – wypracowaliśmy zysk rzędu 82 mln z tego 8% równa się ponad 7,5 mln /1700 pracowników 4437 dla KAŻDEGO STANOWISKA Jeżeli nagrodę rozdzielić tylko pomiędzy TM/TL to wyjdzie około 6500 na łeb
Nie przeniosę się do PKP ale ich OPZZ mi się bardziej podoba od naszego... Czy któreś ze związków porównywało wypłaty premii od zysków z firm A,B,C... X nie patrząc się na kwotę na osobę tylko na wysokość puli przeznaczonej na ten cel?
Czytaj więcej na
http://www.opzz.org.pl/web/moz-wroclaw/start/- /asset_publisher/qVGF65rImlSV/content/zysk-firmy-p remia-dla-pracownika-?redirect=http%3A%2F%2Fwww.op zz.org.pl%2Fweb%2Fmoz-wroclaw%2Fstart%3Fp_p_id%3D1 01_INSTANCE_qVGF65rImlSV%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p _state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dc olumn-1%26p_p_col_pos%3D2%26p_p_col_count%3D3
dodał(a): ~Biegacz / 26.03.2014 08:46
a Kubuś Uszatek z OPZZ chce tylko 6,84% czyli jakieś 140zł miesięcznie, może to jakieś inne OPZZ?
dodał(a): ~Knedel / 26.03.2014 09:39
a tymczasem w Kolinie:
Firma: TPCA

Doskonałe warunki wynagrodzenia: 18 000 - 24 000 CZK (2750 – 3665 zł)
Dla nowo zatrudnionych wynagrodzenie podstawowe wynosi
do 3 miesięcy 104,46 CZK (16zł)/ h = 17 600 CZK za 168 h /miesiąc
wynagrodzenie po 4 miesiącach 118,88 CZK (18zł) / h = 20 030,-CZK za 168 h/ miesiąc
dodatkowa premia za wyniki i frekwencję do 3000 CZK (460zł) / miesiąc
5 tygodni wakacji
Dodatek do posiłków 36 CZK (5,5zł)/ dzień
Plus:
+ Bonusy zgodnie z Kodeksem Pracy
+ 15 CZK (2,3 zł)/ h dodatek za godziny nocne
+ dodatki za nadgodziny 25%
+ dopłata za pracę w sobotę lub niedzielę min. 12 CZK (1.8 zł)/ godz
+ dodatkowe wynagrodzenie za pracę w święta 100% + 800 CZK (122zł) / zmiana
+ nagroda za dodatkowe przesunięcie (dokładnie nie kumam, ale chyba chodzi o pracę na innym obszarze niż własna linia) 600 CZK (92zł) / zmiana + dopłata regulacyjna
+ lekarz
+ premia za dbanie o odzież roboczą

Program dodatkowych korzyści:
- Zapewnienie odpowiedniego zakwaterowania (jeżeli chcesz mieszkać w Kolinie) (ok. 10 CZK (1,5zł) za godzinę pracy w przypadku gdy mieszkasz ponad 50 km od Kolina)
- Program motywacyjny dla pracowników biura - z nagrodą uzależnioną od celów
- Możliwość awansu na wyższe stanowisko pracy (np. koordynatora zmiany, brygadzista, itp.)
Kolin jest w Afryce czy 150 km od TMMP?
A może chodzi o Koln w Niemczech?

http://www.ascari.cz/clanek/delnik/38/
dodał(a): ~bu / 26.03.2014 16:03
demo ma racje, produkcja skrzyń za czasów Pana Matsunagi a naszych pożal się Boże menadżerów różni kolosalnie , to są lata świetlne
dodał(a): ~gimbus DO DEMO / 27.03.2014 08:24
TEN WPIS JEST DO D... ŻE BRAK JAKOŚCI .
POWINNI CIĘ ZWOLNIĆ BO BOŻE TY TWOŻYSZ BUBLE JA MAM OK 9 LAT PRACY ZA SOBĄ NIE LIŻE ZADÓW JESTEM DELEGATEM Z NSZZ I MAM JUŻ TO WE KRWI ŻE PUSZCZAM DETALE OK .
ŻE CO ŻE JEST SELEKCJA I INŻ PO MIES DOPUSZCZA? OTO KAMAN BO JAK TAK TO WIDOCZNIE NIE MA TO WPŁYWU NA JAKOŚĆ.
TAK! ROBIMY MASÓWE ALE MASÓWE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI .
JEST RÓŻNICA MIĘDZY PRACĄ Z JAPANEM ALE WCIĄŻ SIĘ UCZYMY.
I ZA TO CHCE WIĘCEJ ZARABIAĆ A TOBIE POWINNI UCIĄĆ BO TO ŚWIADCZY O TWOIM PODEJŚCIU DO PRACY I PEWNIE TEŻ I JA BĘDE ZŁY PAN Z SOLIDARNOŚCI.
dodał(a): ~TL / 28.03.2014 12:25
Widzę, że zadanie domowe z polityki niedomówień i rozpowszechniania bzdur odrobione na piątkę. Sądząc po komentarzach widzę, że większość nie chodzi na spotkania ze ZZ, nie czyta informacji na tablicach, nie czyta emaili...Myśle, że większość też nie należy do żadnego ze ZZ. Dyskusje na halach, palarniach toczą się wokół plotek, niedopowiedzeńi. Ci chcą to, tamci tamto... Oskara dla tego, kto podrzuca takie "sensacje" do gazet. Przyda się trochę szumu wokół TMMP ale trzymajmy się proszę faktów. Tego rodzaju polityka na pewno nie służy memberom. Wiadomo-gdzie dwóch się bije...Ręce opadają jak słysze "historie podwodne" rozpowszechnianie przez delegatów jednego ze ZZ...Chyba nawet najbardziej zatwardziali członkowie już się połapali o co tu chodzi. Ja już się połapałem i dlatego od jakiegoś czasu nie jestem już w Solidarności... Panowie, z szacunku dla historii i nazwy-nie tędy droga. Nie zachowujcie się jak pies ogrodnika. A do delegatów - Zastanawiajcie się co mówicie, bo często Wasze prywatne opinie i personalne animozje są kojarzone ze stanowiskiem organizacji co skutkuje tylko jeszcze większymi, nikomu nie służącymi (prawie nikomu) podziałami...
dodał(a): ~mu do TL / 28.03.2014 16:41
A ty co żalisz się czy chwalisz. Największe bzdury jakie tu przeczytałem to wyszły między innymi z pod twojej klawiatury.wypisałeś się ze związku Ok .Myślisz że kogoś to obchodzi .I skończ kretynie z tą historią jest 2014 rok ogarnij się sieroto.
dodał(a): ~TM / 28.03.2014 20:18
http://motoryzacja.interia.pl/samochody/producenci /news/robotnicy-dostana-po-34-tys-zl-premii-sporo- prawda,2001818,320 TO JEST PREMIA 11!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dodał(a): ~do mu / 28.03.2014 21:53
i oto przykład kretyna, którego inteligencja i twórcza wypowiedź jest wręcz porażająca. Jedyna dobra rada dla ciebie tepy buraku: zwolnij się bo do roboty to ty sie nadajesz.
dodał(a): ~. / 28.03.2014 22:05
i znowu zabłysłeś
dodał(a): ~mu / 28.03.2014 22:10
Prawda boli kretynie
dodał(a): ~Pracownikprodukcji / 28.03.2014 23:51
Do TL od historii
Drobi Kolego hehehe
jak czytam twoje wpisy wiem jaki jesteś .
A więc niby jesteś TL lub bardzo chcesz nim być ,
Byłeś w Solidarności lecz zdradziłeś swoje ideały .
Wstąpiłeś do OPZZ i to jest normalne że szykanujesz Solidarność .
TL dostałeś lub dostaniesz bo lubisz lizanie TYŁKÓW - GL- AM- MGR
No i ostatnie Wstąpiłeś w szeregi OPZZ aby nadal LIZAĆ TYŁKI
Lecz pamiętaj nie jesteś sam takich dupowłazów jest wielu a szanse na awans masz raczej nikłe .
A jeżeli masz zamiar na temat historii pogadać to się wyedukuj bo takich zdradzieckich świń jak TY w tamtych czasach było na pęczki .
dodał(a): ~DoTL / 28.03.2014 23:57
Widzę że masz swój związek OPZZ za sobą , stoi równo i twardo.
Lecz czasem się obejrzyj jak cię w TYŁEK dymają
dodał(a): ~StanowiskoNSZZ / 29.03.2014 00:01
W związku z pojawianiem się wielu informacji szczątkowych oraz pustych haseł „związki się nie dogadują” ,”ktoś komuś chce zabrać aby dać innym” czy „solidarność nie chce rozmawiać” mających na celu dezinformowanie załogi oraz dyskredytację SOLIDARNOŚCI zespół negocjacyjny po stronie NSZZ „S” czuje się zobowiązany wyjaśnić wszystkim pracownikom obecną sytuację.

Na początku chcemy nadmienić, że nasi członkowie byli szczegółowo informowani o przebiegu procesu rewizji wynagrodzeń na bieżąco, obecnie będziemy informowali całą załogę o dalszym przebiegu procesu poprzez tablice informacyjne gdyż nowa formuła rozmów to umożliwia.

W dniu 18.03.2014r. wystąpiliśmy z żądaniem spełnienia naszych postulatów w drodze sporu zbiorowego(pismo dostępne na tablicy).

Domagamy się w nim spełnienia dwóch postulatów:

1. Zwiększenie płacy zasadniczej o 5%
2. Ujednolicenie systemu premii obowiązujących w TMMP:

Objęcie GL-ów i biura premią frekwencyjną
Ujednolicenie do jednej kwoty premii za jakość i bezpieczeństwo (obecnie TM i TL 240PLN/GL 480PLN/AM i wyżej 720 kwartalnie)
Wypłacanie premii rocznej według jednego mechanizmu dla wszystkich stanowisk(obecnie punktem wyjścia jest 100% pensji)

Ważne dla nas jest aby podwyżka płacy zasadniczej obejmowała wszystkich pracowników w wysokości wynikającej z matrycy bez ograniczenia przez stawki max., gdyż pracodawca zaproponował wzrost wynagrodzeń ograniczonych przez stawki max., to spowodowałoby, że wielu pracowników nie otrzymałoby w ogóle lub niewielkie podwyżki.

W dniu dzisiejszym tj.25.03.2014r. TMMP przystąpiło do rokowań, a tym samym firma spełnia obowiązek wynikający z przytoczonej ustawy, kolejne spotkania zaplanowane zostały na 27 i 31.03.2014r i kończą etap rokowań.

Kończąc przedstawiamy kilka faktów podnoszonych podczas dotychczasowych rozmów:

Wykazaliśmy, że nasze wynagrodzenia w ciągu ostatnich 5 lat skurczyły się w stosunku do średniej krajowej
Koszty życia(min. Socjalne) rosły zdecydowanie szybciej od inflacji

Firma poinformowała załogę, że pracownicy produkcji zarabiają o 12% więcej niż rynek.

Otóż pragniemy poinformować, że wartość wynagrodzeń TL-ów to 14% więcej, a GL-ów 22% więcej niż rynek.
Biorąc powyższe pod uwagę należy zadać pytanie gdzie jest nasza premia roczna oraz czy nasz postulat jej utworzenia jest zasadny?

Informujemy, że mamy wolę do dalszych rozmów oraz dojścia do porozumienia przy stole negocjacyjnym ale pod warunkiem poważnego traktowania naszych postulatów, a narzędzia wynikające ze sporu zbiorowego(protesty czy strajk) traktujemy jako ostateczność i nie dążymy do tego typu rozwiązań ale ich nie wykluczamy.


Jeśli popierasz nasze postulaty popieraj nasze działania.
dodał(a): ~popieram nszz / 29.03.2014 14:46
NARESZCIE PRAWDA!!!!!! SOLIDARNOŚĆ JESTEM Z WAMI NIE MOŻEMY ODPUŚĆIĆ BO NOWU POWIEDZĄ WIELKIE GŁOWY ŻE ZMARNOWALIŚMY SZANSE
dodał(a): ~POPIERAM NSZZ / 29.03.2014 14:49
A MOŻNA PONIŻEJ USŁYSZEĆ POSTULATY OPZZ - DLA PORÓWNANIA MOŻE JA TEAM MEMBER SIĘ PRZEPISZE:D.
ŚMIAŁO PANOWIE PROWADZĄCY TEN ZWIĄZEK
dodał(a): ~popieram nszz / 29.03.2014 21:10
Dacie rade komuś trzeba zabrać a komuś dać tylko komu zabrać oto jest pytanie cha cha
dodał(a): ~max / 30.03.2014 00:12
Czegoś nie rozumię....Solidarność domaga się ujednolicenia systemu premiowania TAK? OK słuszna sprawa tylko że ten sam związek parę lat temu, kiedy taki system istniał sam go podczas negocjacji rozwalił. Nie rozumię Dlaczego? Należy być konsekwentnym w tym co robicie.......Podsumowywując Solidarność kiedyś sama oddała nasze trzynaste pensje a teraz chce ich zwrotu......Dziwne....A co do TOYOTY no cóż, niestety niczym ta firma nie rózni się od innych firm w Polsce......niczym, całkowicie niczym wyzysk i tyle....ale winę za to ponoszą nasze piep....rządy to one na to pozwalają.Zwalniaja takie firmy z podatków, a te w nagrodę karzą pracownikom zapierd.... za grosze.
dodał(a): ~lider / 30.03.2014 09:18
Jeste miszczem produkcji i rzeby osiongnąc te stanowisko musialem ókonczyc szkole i pujsc na stódia. Teras jeste kimź i dlatego mam duzo wypłate. Ićcie do szkoły to tagże bendziecie mnieli dobże a nie puźniei jakieś pretęsje.
dodał(a): ~pracownikprodukcję / 30.03.2014 13:19
Do lidera .
Po pierwsze naucz się poprawnie pisać baranie.
A zawodówka to nie studia .
dodał(a): ~gosc 777 / 30.03.2014 17:55
NSZZ I OPZZ ciagle jada po sobie ale oni powinni walczyc o wasze dobro dobro pracownicze i jezeli daje sie pracownika KODEKS ETYKI ktory powinni przestrzegac inni to gdzie ta etyka pytam GL twierdza ze im sie naleza 13 pensje bo oni maja cele ktore musza spelnic pytam w jaki sposob recami TM to oni odwalaja za nich robote kaizeny,QCC ,i inne GL siedzi po palarniach i w hu... graja godzinki zrobia bo zawsze co sobie znajda a TM hu.. bo co ich to obchodzi TM JEST TYLKO POTRZEBNY JAK FIRMA MA POTRZEBE ale kiedy TM chce przyjsc i dorobic to nie SPIERDAL... TOYOTA dba aby inni mysleli ze w toyocie to sie zarabia ale dlaczego tyle ludzi juz odeszlo i dlaczego maja problem aby dokoptowac ludzi na 3 zm nie ma chetnych ale jak sie ludzi szanuje na zakladzie to sie nie mowi mysle ze po takim traktowaniu pracownikow to tylko bedzie gozej JAKOSC TO BEDZIE ...ale jaka jezeli pracownik by zarobil dobrze to szanowal by robote bo szkoda by mu bylo stracic a teraz to kazdy olewa YOSH'
dodał(a): ~timmemba / 30.03.2014 18:26
http://praca.wp.pl/title,Najlepsza-firma-w-Polsce, wid,16505701,wiadomosc.html

nasi na drugim miejscu śmiać się czy płakać?
dodał(a): ~ktoś tam / 01.04.2014 09:25
Tu jeszcze ktoś piszę:)) ludzie nie macie, co robić w prywatnym czasie lub pracy:) Jeżeli jest tak tragicznie to może należy rozważyć zmianę pracy. Zastanawiam się ile osób tak naprawdę wypisuje te brednie. Czy to nie jest przypadkiem garstka niezadowolonych pracowników, którzy nie potrafią nic innego zrobić ze swoim życiem poza anonimowym wypisywaniem bzdur i wulgaryzmów w kierunku innych pracowników. Może nawet do swojego kolegi, z którym każdego dnia je śniadanie w ogródku. Drodzy pracownicy TMMP etap negocjacji w naszej firmie to nie jedyne wydarzenie, które wpływa na zarobki i warunki pracy. Widzę, że większość ludzi w naszej pięknej firmie uaktywnia się właśnie raz do roku w tym momencie i wszyscy maja coś do powiedzenia i bawią się w wujka dobra rada. Firma funkcjonuje 365 dni w roku i wiele decyzji, które są podejmowane w tym okresie znacząco wpływa na warunki pracy oraz kwestie finansowe pracowników. I gdzie wtedy wszyscy są?? No właśnie nie wiem...:) Większość osób pracujących w TMMP nie wie, co się dzieje każdego dnia i jak wygląda funkcjonowanie firmy i jakie są zależności. To nie jest firma pana Stasia, która zatrudnia 3 osoby. Każdy z nas spogląda na innego pracownika na innym stanowisku jak na wroga, a uwierzcie mi, że każde stanowisko w naszej firmie jest obarczone wieloma negatywnymi czynnikami. Wiem, że zaraz pojawią się komentarze jak porównać TM do AM itd., ale naprawdę czasami lepiej zastanowić się nad wypowiadaniem na temat czyjejś pracy, jeżeli nie znamy pełnego obrazu sytuacji. TMMP jest to bardzo duża firma z dużą strukturą organizacyjną i dzieję się naprawdę dużo w ciągu roku i właśnie wtedy bez względu na wszystko związki zawodowe biorą w tym udział, bo tak wygląda prawo w Polsce. Po to mamy organizacje związkowe, aby reprezentowały nas wszystkich przez cały rok, ale bez poparcia ludzi i w przypadku takiej nagonki na oba związki nic dobrego nie wypracujemy. Życzę wszystkim zaangażowanym, którzy dodają swoje opinie takiego samego zaangażowania i wysiłku formalnego oraz oficjalnego w zakładzie, aby poprawiać systematycznie warunki pracy i płacy w TMMP. Pozdrawiam lecę na śniadanie:)
dodał(a): ~do ktoś / 01.04.2014 16:51
UWAGA JUTRO PRZED KOŃCEM PRACY MAMY MIEĆ POGADANKE BY CHYBA NIE POPIERAĆ ZWIĄZKÓW I SIĘ NIE MOBILIZOWAĆ NAWET DO OSTATECZNYH ŚRODKÓW NP PIKIET.
PRACOWNICY ZWIĄKI ZAWODOWE DZIAŁAJĄ WEDŁUG PRAWA WIĘC JAK BĘDZIE PRZYSŁOWIOWE "RYCIE BANI" ITP TO PAMIĘTAJCIE CO TO MA NA CELU.........................I OBY TO BYŁA PLOTKA
dodał(a): ~SKOPIUJ / 01.04.2014 16:52
UWAGA JUTRO PRZED KOŃCEM PRACY MAMY MIEĆ POGADANKE BY CHYBA NIE POPIERAĆ ZWIĄZKÓW I SIĘ NIE MOBILIZOWAĆ NAWET DO OSTATECZNYH ŚRODKÓW NP PIKIET.
PRACOWNICY ZWIĄKI ZAWODOWE DZIAŁAJĄ WEDŁUG PRAWA WIĘC JAK BĘDZIE PRZYSŁOWIOWE "RYCIE BANI" ITP TO PAMIĘTAJCIE CO TO MA NA CELU.........................I OBY TO BYŁA PLOTKA
dodał(a): ~do półgłówka SKOPIUJ / 01.04.2014 20:05
"BY CHYBA..." kolejny półgłówek z którym muszę pracować i w tym cały problem, czy to jest TM, TL, GL, AM, MGR, spec. czy też inż., osoba z NSZZ, OPZZ czy też niezrzeszona. Adelajda miała rację ZNOWU NAS UPOKORZYLI... i to nie tylko marionetkowi przełozeni lecz wszyscy, poprzez codzienną aprobatę półgłówków bez względu na stanowisko. Polska klasyka... o czym w większości świadczą komentarze.
Nie obchodzi mnie ile będzie wynosiła podwyżka i kto mi ją da. Różnica będzie taka, że na życie i tak czy siak mi zabraknie!!! z tym, że "po podwyżce" 2, 3 dni później... a aby"godnie przeżyć" miesiąc muszę dostać premię od zysków, zwrot podatku albo bony na święta.
dodał(a): ~gta / 01.04.2014 21:34
kto to Adelajda?
dodał(a): ~POLSKA / 01.04.2014 21:41
Ukraina zrobi co będzie chciała. Ale musi sie liczyć z tym, że w takiej sytuacji Rosja także zrobi co będzie chciała ! Wątpię w to, żeby ktoś chciał mieć Ukrainę w NATO. Tym bardziej, że takie aspiracje mogą doprowadzić do wojny, jako, że Rosja do tego nie dopuśc,i a państwa zrzeszone będą miały obowiązek do zbrojnej odpowiedzi - i tak by to się zaczęło.
UPS TO CHYBA INNY TEMAT DOBRANOC OSZOŁOMY.
dodał(a): ~do gta / 02.04.2014 07:29
...Adelajda to facet Skopiuj..:)))))
dodał(a): ~łatafak adelajda / 02.04.2014 20:39
pracować a nie pisać na forum plotkarskim:) pozdro niewolnicy klawiatury i miękich foteli
dodał(a): ~kaien sztuczna pochwa / 02.04.2014 20:44
Ostatnio z nudów sobie zrobiłem z gąbki, okazało się bardzo przyjemne. Więc: Bierzesz gąbkę(materac z gąbki) i wycinasz z niej prostokąt dopasowany długością do twego członka, wycinasz w tym prostokącie dziurę (najpierw nożem, potem palcami powyrywać ścianki żeby dopasować do penisa). Jak już masz dziurę to przeciągnij przez nią woreczek foliowy (do kupienia w każdym sklepie, tzw. woreczki śniadaniowe) i od góry zagnij go na boki żeby nie wpadał do środka. Przed "seksem" nawilżyć ten woreczek tzn. napluć i rozsmarować palcami dla miłego poślizgu bądź nalać trochę wody na palce i tak samo rozsmarować. Gwarantuję udaną noc. Ps. sposób dobry bo nie robisz sb bałaganu z wytryskiem bo wszystko spływa na dno woreczka i wystarczy go tylko wyjąć i wyrzucić do kosza, przed ponownym masturbowaniem wystarczy włożyć nowy i tyle. Zero bajzlu i masz fajną cipę:) pozdrawiam i życzę powodzenia
dodał(a): ~szczęśliwy TM / 09.04.2014 09:17
mamy premię więc zatańczmy jak w Fiacie
http://biznes.pl/magazyny/motoryzacja/producen ci/tanczaca-fabryka-fiata,5610746,magazyn-detal.ht ml
dodał(a): ~czob.... / 09.04.2014 12:37
i w toyocie znalazła by się grupa BŁa..ów,która by tak zatańczyła
dodał(a): ~Membersi / 11.04.2014 14:32
Zapraszamy na halę w poniedziałek zobaczyć, nasze zadowolenie między godziną 6 - 8. Kto wytrzyma z biura 2 godziny przy maszynie ze śmierdzącym chłodziwem robimy zrzutę po 60zł brutto. Kto wie może nawet zaprosimy sanepid - czas najwyższy.
dodał(a): ~Fałsz / 11.04.2014 14:35
Czy wyniki ankiet włącz się w zmiany wyszły tak dobrze??? Czekamy na odpowiedź z Brukseli. Bo poprawa o 100% z 12% do 24% to kpina i tu chodziło o premię dla biura jak świetnie pracują.
dodał(a): ~fake / 20.04.2014 16:54
BOŻE TAKIE GŁUPOTY SIĘ CHCIAŁO KOMUŚ MONTOWAĆ - JA BYM TO PRZEKAZAŁ NA POLICJE I BYM ZROBIŁ SPRAWE TEMU KTO TO ZMONTOWAŁ .mariusz rób tak bo to ewidentnie poniżenie twojej osoby
dodał(a): ~Pomówiony / 22.04.2014 13:39
W związku z naruszeniem dóbr osobistych, zostałem zmuszony do zgłoszenia tego wykroczenia do prokuratury. Wykroczenie obejmuje kodeks prawa cywilnego oraz kodeks karny.
Jeśli w tych pomówieniach bierze udział szersze grono, będą współodpowiedzialni popełnionego wykroczenia.
dodał(a): ~Ciekawy / 16.05.2014 10:40
......oj jak tu spokojnie:), a gdzie ten spór zbiorowy?? Chłopcy z solidarności wyrwali się jak Filip z konopi...hehheheh co tak cicho o was? Jak mediacje? Chyba nie daliście rady czy mi się wydaję. Dużo szumu, podpuszczania załogi i teraz NIC! Takie piąte koło u wozu jesteście!
dodał(a): ~do ciekawy / 21.06.2014 13:34
apisz się do wiąków to dostanies info a tak to siej sobie plotki i domysły nic nie znaczący plociuchu
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść: