A jednak jesteśmy...

A jednak jesteśmy…

w Aktualności

Piszą do nas z dumą rodzice uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Punktu Przedszkolnego z Głuszycy Górnej prowadzonej przez Fundację Jawor.

"Wielu sceptyków mówiło i cały czas mówi, że nie wytrzyma roku, że za wszystko trzeba płacić i tylko rodzice będą naciągani. Prawda jest jednak inna. Dojazdy całkowicie za darmo ,a dzieci wożone są nie tylko z Głuszycy, bo i z Jedliny Zdrój ze Świerk ( tu bus jedzie po jedną osobę), a w przyszłym roku z Wałbrzycha, która inna szkoła tak ma ? Pieniądze- fakt Prezes dołożył ze swojej kieszeni, ale tylko dlatego, że Gmina nie do końca wywiązała się z obowiązku przekazania pieniędzy idących z ministerstwa za każdym dzieckiem do szkoły, w której się uczy. Takich większych i mniejszych przeszkód mógłbym wymieniać jeszcze sporo, szkoda, że większość tych kłód rzuca fundacji sama gmina, która przecież powinna się cieszyć, że ma tak przedsiębiorczych mieszkańców. Za sprawą właśnie władz fundacji powstała niesamowita społeczność – bo to już nie szkoła to wspólny organizm kadry, rodziców i przede wszystkim dzieci, które wspólnymi siłami budują to wielkie dzieło. Patrząc z boku nie zobaczymy barier, szykan tylko jeden organizm wspólnie pracujących nauczycieli i dzieci. Z każdej strony padają pytania i odpowiedzi i co jest nowe – wszyscy na te pytania szukają odpowiedzi – wszyscy się uczą (zwłaszcza nauczyciele). W tej szkole nie padają słowa po zorganizowanej imprezie – uroczystości, nie bierz tej kanapki lub picia bo to jest dla nauczycieli, tylko wychowawcy sami wraz ze swymi podopiecznymi wspólnie konsumują. I rzecz, z której można być najbardziej dumnym i co dokonało się w tym roku, znikły podziały między dziećmi, nie ma gorszych i lepszych, normalne sprzeczki się zdarzają, ale agresja znikła a o poniżaniu i braku reakcji na to nie ma przyzwolenia – to jest jedna sprawa na którą nie ma tolerancji. Dlatego widać jak wszyscy współpracują i rozwijają ukryte talenty. Chyba właśnie o to chodziło, to już nie jest szkoła – to już jest coś więcej – wystarczy na Nich popatrzeć.

A jednak jesteśmy – mało jesteśmy i dokładamy więcej. We wrześniu otwieramy nowy rok szkolny i poszerzamy działalność, to już nie tylko przedszkole, szkoła podstawowa, ale i gimnazjum, a przy tym zapale to pewnie za 2 a może 3 lata szkoła średnia. Zapraszam – na pewno warto posłać własne dziecko do takiej placówki. Ja już wybrałam, moja córka chodzi do tej szkoły jest w szóstej klasie a od wrześniu rozpocznie zajęcia w Gimnazjum, prowadzonym przez Fundację Jawor” – napisała jedna z mam.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top