ABBA w II L.O.

ABBA w II L.O.

w Aktualności

Było Metro, później Romeo i Julia, a teraz jest Mamma Mia! To już kolejny rok, kiedy organizowana jest Noc w II LO, impreza adresowana do wałbrzyszan.

Roztańczeni uczniowie w strojach sprzed epoki witali ściągających do Dwójki gości i zapraszali do udziału wprzygotowanych atrakcjach. Można było obejrzeć wystawę unikatowych zegarów śląskich z XIX i XX wieku i wystawę 70-lecie polskiego Wałbrzycha. Najmłodszych nie trzeba było zachęcać do gry terenowej Tajemnica Hugona. Z największą jednak ciekawością oczekiwano premiery musicalu Mamma Mia! przygotowanego przez znanych już z poprzednich spektakli – uczniów i absolwentów II LO i Publicznego Gimnazjum nr 13 (blisko 50 młodych artystów!) pod kierunkiem Magdaleny Podkówki i Małgorzaty Stączek (grupa The Podkówczer"s). – Brawo! Po Metrze i Romeo i Julii przyszedł czas na Mamma Mia! Po raz kolejny uczniowie i absolwenci II LO na scenie! Wspaniałe, dynamiczne, barwne przedstawienie. Piękne, ponadczasowe piosenki, które poderwały całą publiczność – powiedziała pani Ilona Kozłowska – Zając. Wspaniałe widowisko, zabawne dialogi, świetnie poprowadzone głosy. Naprawdę czegoś takiego trudno spodziewać się po młodzieży nie kształcącej się w kierunkach muzycznych czy teatralnych. Ogromny podziw również dla pięknych dekoracji i dopracowania tanecznego. Również w kwestii chłopców tańczących w płetwach! Świetna zabawa, serdecznie polecam! – Marta Dymarczyk. Mamma Mia! to pierwszy musical z piosenkami anglojęzycznymi przygotowany przez wałbrzyską Dwójkę. Dwa poprzednie cieszą się ogromną popularnością od kilku lat, obejrzało je już kilka tysięcy widzów.

Piątkowy wieczór w II LO zgromadził ponad 700 osób. Wiceprezydent Wałbrzycha – Zygmunt Nowaczyk – podkreślając wysokim poziom przedstawienia, osobom przygotowującym musical oraz dyrektorowi pogratulował wspaniałego przedsięwzięcia, młodzieży zaś – talentu i umiejętności zarażania słuchaczy radością życia. Z kolei dyrektor Robert Wróbel całej grupie The Podkówczer"s wyraził wdzięczność i słowa uznania – przygotowania trwały wiele tygodni, a wielogodzinne próby odbywały się głównie w weekendy. Zapowiedział też kolejne spektakle Mamma Mia!, które odbędą się wkrótce na terenie Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju. Kolejna Noc w II LO przeszła do historii – śpiewająco i w rytm melodii wciąż chętnie słuchanej ABBy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top