Akademiczki ze złotym medalem

Akademiczki ze złotym medalem

w Sport

Katowice, gdzie rozegrano finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, okazały się niezwykle szczęśliwe dla reprezentacji PWSZ Wałbrzych. Nasze panie nie miały sobie równych w finałowych zmaganiach szesnastu najlepszych uczelni w kraju.

Po siedmiu latach przerwy ekipa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu wzbogaciła się o kolejny złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęły dla odmiany panie, które w pięknym stylu wygrały imprezę w stolicy Górnego Śląska. Już pierwsze, grupowe spotkania pokazały, iż podopieczne Kamila Jasińskiego są świetnie przygotowane do zawodów. Na dobry początek wałbrzyszanki rozgromiły AWFiS Gdańsk 7:1, a następnie odprawiły Uniwersytet Gdański 3:1 oraz Uniwersytet Opolski 3:1. W kolejnej rundzie było równie efektownie i efektywnie, gdyż w ćwierćfinale ekipa PWSZ rozjechała Uniwersytet Szczeciński 7:2. I na tym Daria Antończyk i spółka nie poprzestały – w półfinale o sile naszych pań przekonał się zespół AWF Warszawa, który przegrał aż 1:6. W finale wałbrzyszanki trafiły na godne siebie rywalki. Dość powiedzieć, iż Uniwersytet Jagielloński trzykrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem PWSZ doprowadzała do wyrównania. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał remis 2:2, stąd o zwycięzcy musiała zadecydować dogrywka. W niej, mimo kolejnego prowadzenia UJ, nieco lepiej zaprezentowały się dziewczęta Jasińskiego, które ostatecznie wygrały 4:3 zdobywając tym samym krążek z najcenniejszego kruszcu. Nasze piłkarki nie miały sobie równych w klasyfikacji drużynowej, ale również i indywidualnej. Najlepszą zawodniczką turnieju została Małgorzata Mesjasz, a Dominika Dereń – królową strzelców (9 goli). Łącznie w Katowicach nasza drużyna zanotowała aż 30 goli, a straciła zaledwie 9 bramek.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Jagielloński 4:3

Bramki dla PWSZ: Dominika Dereń 2, Małgorzata Mesjasz, Agata Sobkowicz

PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk, Weronika Aszkiełowicz, Dominika Dereń, Karolina Gradecka, Katarzyna Iwańczuk, Aleksandra Jaworek, Karolina Jędras, Elena Klepatska, Małgorzata Mesjasz, Anna Rędzia, Sabina Ratajczak, Patrycja Salwa, Agata Sobkowicz, Patrycja Urbańska. Trener: Kamil Jasiński

Klasyfikacja końcowa

1. PWSZ Wałbrzych

2. UJ Kraków

3. AWF Warszawa

4. AWF Katowice

5. Politechnika Śląska Gliwice

6. UAM Poznań

7. Uniwersytet Szczeciński

8. AWFiS Gdańsk

9. Uniwersytet Śląski Katowice

10. Uniwersytet Warszawski

11. UMCS Lublin

12. Uniwersytet Gdański

13-16. Uniwersytet Rzeszowski, UP Kraków, Uniwersytet Opolski, UWM Olsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top