Aktor w szkole

Aktor w szkole

w Region

Jeśli ktoś chciałby narzekać na nudę, to na pewno nie w świebodzickim liceum. Tym razem, z inicjatywy Ewy Grochowskiej, mury swojej dawnej szkoły odwiedził obiecujący aktor młodego pokolenia Mateusz Rusin.

Obecnie związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie, a szerszej publiczności znany z roli wikarego Macieja z kultowego serialu ,,Ranczo". Matusz Rusin mimo godnych pochwały ról i nagród nie sprawiał wrażenia znanej i zadufanej w sobie osoby. Przyszedł nieco zestresowany i onieśmielony, zainteresowanie uczniów jego osobą było dla aktora dużym zaskoczeniem. Spotkanie z Mateuszem nie miało charakteru jednostronnego monologu, ale raczej ciekawej konwersacji. Nie zabrakło wielu różnych pytań. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wyglądają egzaminy do szkoły aktorskiej, czy trudno gra się księdza w sutannie oraz jakim aktorem jest Cezary Żak. Padło też kilka poważnych pytań – dotyczyły one trudów bycia aktorem, motywacji, życia i odnalezienia się w wielkim mieście. Jak przystało na absolwenta naszej szkoły Mateusz wspominał lata, gdy sam był uczniem. Zdradził nam, że był piątkowym i czwórkowym wychowankiem, chętnie angażował się w projekty, ale najbardziej ze wszystkich przedmiotów obawiał się fizyki. Ku zaskoczeniu wielu uczestników spotkania okazało się, że Mateusz Rusin to nie tylko wzięty aktor, ale muzyk z zamiłowania. Swoją pasję rozwija grając w dwóch zespołach, z jednym z nich: Rusin&Trebuchet wydał płytę, a najnowszy klip Go Go można już obejrzeć w Internecie. Wizyta Mateusza Rusina okazała się strzałem w dziesiątkę i spotkała się z wielkim entuzjazmem uczniów i nauczycieli. Była to nie tylko okazja do interesującej rozmowy, ale także żywy dowód na to, że dzięki ciężkiej pracy i wiary we własne siły można osiągnąć sukces.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top