Alicja w krainie czarów

Alicja w krainie czarów

w Kultura

W najbliższą niedzielę, 18 listopada o godz. 12.30 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na spektakl „Alicja w Krainie Czarów", który fascynuje niezwykłą atmosferą i przedziwnymi perypetiami tytułowej bohaterki, podróżującej po świecie snu – pełnego absurdów i paradoksów.

Alicja zaintrygowana dziwnym zachowaniem Białego Królika, podąża za nim w głąb króliczej nory i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie można spotkać zdumiewające postaci, m.in.: Kota-Dziwaka, Szaraka, Szalonego Kapelusznika, Króla i Królową Kier. Wyłaniają się niespodziewanie i równie szybko znikają. W świecie snów czas płynie inaczej, Alicja rośnie i maleje pod wpływem zaczarowanego płynu i ciasteczka, odwiedza różne miejsca, niejednokrotnie musi zmierzyć się z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci.Wałbrzyska inscenizacja łączy w sobie wszystko, co w teatrze najlepsze: nastrój, tajemnicę, magię, grozę. Fascynuje stroną plastyczną, feerią świateł i barwnych kostiumów, animacjami filmowymi i muzyką, uwodzi humorem. Nasączona atmosferą oniryczną, staje się opowieścią na dobranoc, gdzie teatr pięknie koresponduje z filmem. Dzieci i dorośli z pewnością odnajdą w niej własne marzenia.

Lewis Carroll „Alicja w Krainie Czarów"

Przekład: Antoni Marianowicz

Adaptacja i reżyseria: Mariola Ordak – Świątkiewicz

Scenografia: Jan Polívka

Kostiumy: Anna Chadaj

Muzyka: Marcin Mirowski

Animacje: Wojciech Świątkiewicz

Obsada:

Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska,

Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

 

Grupa wiekowa: od 5 lat, Czas trwania spektaklu: 75 minut, Cena biletu: normalny – 16 zł, ulgowy – 14 zł

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top