Animatorzy sportu odebrali dyplomy

Animatorzy sportu odebrali dyplomy

w Aktualności

Hanna Lubińska z Boguszowa – Gorc była jedną z 22 animatorów orlików, którzy odebrali z rąk Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata nagrody i dyplomy dla Animatorów Roku przyznane w konkursie organizowanym drugi rok z rzędu przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej.

Podczas konferencji podsumowującej tegoroczną edycję programu „Nasz Orlik" już po raz drugi FRKF nagrodziła najlepszych animatorów z całej Polski. 22 zwycięzców zostało wyłonionych w kilku kategoriach: najlepsza praca z wybranymi grupami priorytetowymi (seniorzy, przedszkolaki, osoby niepełnosprawne, kobiety, rodziny, dziewczynki), praca na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i innowacje w wykorzystaniu nowoczesnych technologii we współpracy z wybranymi grupami priorytetowymi. – Najważniejsze są liczby: 2604 orliki, 17 milionów odwiedzin na boiskach, uśmiechnięte buzie ludzi, gdzie jeszcze niedawno jedynym miejscem do uprawiania sportu był kawałek łąki czy lasu – powiedział na konferencji Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki. – To także wasza zasługa – zwrócił się do nagrodzonych animatorów. – Życzę wam, żebyście w przyszłym roku podwoili liczbę uczestników zajęć na waszych orlikach – dodał.

Dorośli, dzieci, seniorzy i niepełnosprawni uprawiają na 2604 orlików w całej Polsce 70 różnych dyscyplin sportu, od piłki nożnej, siatkówki, koszykówki po grę w bule. W 2014 roku Polacy odwiedzili je blisko 17 milionów razy, odbyło się na nich prawie 9 tysięcy różnych imprez. – Rok 2014 był czasem pozytywnych zmian, w które zaangażowali się animatorzy, samorządy, organizacje pozarządowe i społeczności lokalne. Przez cały rok staraliśmy się docierać do nowych odbiorców naszej bogatej oferty sportowej – mówiła Monika Chabior, prezeska Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, która jest operatorem programu Nasz Orlik. – Docieraliśmy do nich poprzez portal naszorlik.pl i animatorów, świetnie przygotowanych do pracy z różnymi grupami priorytetowymi, wprowadzającymi nowe, bardzo ciekawe pomysły do orlikowej oferty. Przypomnijmy, że orliki to bezpłatnie dostępne nowoczesne kompleksy sportowe wybudowane w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012". Na każdym znajdują dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią (piłkarskie 30 x 62 m i wielofunkcyjne 19,10 x 32,10 m) oraz pomieszczenie gospodarcze (pokój animatora, szatnie, sanitariaty, magazynek na sprzęt). Orliki są ogrodzone i wyposażone w oświetlenie (aby można było z nich korzystać wieczorami).

LISTA NAGRODZONYCH ANIMATORÓW I ANIMATOREK:

Najlepsza współpraca z grupami priorytetowymi:1. Hanna Lubińska (Boguszów-Gorce)2. Emillia Łamasz (Pisarzowice)3. Mateusz Matuszewski (Rybnik-Niedobczyce)4. Maciej Pacholec (Łódź)5. Bartosz Świst (Szamotuły)6. Beata Pokrzywińska-Osior (Gawliki Wielkie)7. Dariusz Pankiewicz (Bircza)8. Krzysztof Sadowski (Lidzbark)9. Marek Sokołowski (Rymanów)10. Marian Wnuk-Lipiński (Sierakowice)Innowacja w uspołecznieniu orlika:1. Paweł Daniec (Łapanów)2. Igor Hupalo (Goszczyn)3. Bartosz Łuś (Oława)4. Patryk Nieżurawski (Markusy)5. Ryszard Rychlewski (Poznań)6. Grzegorz Sipa (Dąbrowa nad Czarną)7. Wiktor Somerfeld (Powidz)8. Krzysztof Wojterski (Elbląg)9. Emilian Zimnicki (Gozdnica Leśna)Innowacja w wykorzystaniu internetu:1. Michał Hołownia (Zagrodno)2. Jakub Pieniążkowski (Złotów)3. Tomasz Walkiewicz (Drawsko Pomorskie)

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top