Aqua - Zdrój a basen na Rusinowej

Aqua – Zdrój a basen na Rusinowej

w Aktualności

Sytuacja finansowa spółki Aqua- Zdrój oraz zamknięcie kąpieliska przy ulicy Bystrzyckiej na Rusinowej były tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu.

Przedstawiciele SLD złożyli interpelacje w sprawie sytuacji finansowej spółki Aqua- Zdrój, dotyczącej między innymi straty, jaką wygenerował kompleks za I półrocze roku 2014. – Informacje, które otrzymałem na temat sytuacji finansowej spółki Aqua- Zdrój są jeszcze gorsze niż w zeszłym roku. Nikt nie mówił, że ta spółka będzie dochodowa. Tego typu przedsięwzięcia albo się bilansują albo są na stracie. Ta strata jednak jest bardo duża. Jest to kwota prawie cztery miliony złotych. Spółka miała się bilansować, natomiast strata jest tak duża, że ciężko będzie nadrobić to w drugim półroczu. W związku z tym rośnie również niepokój otwarcia w przyszłości starej kopalni – mówił Mirosław Lubiński, radny SLD. Podczas konferencji wspomniano również o sporze spółki Aqua- Zdrój z Budopolem, głównym wykonawcą wałbrzyskiego centrum rekreacyjno- sportowego. – Wiemy z informacji prasowych, że spór trwa i to o kwotę rzędu trzydziestu kilku milionów złotych. Jedna i druga strona podtrzymuje swoje stanowisko. Myślę, że już w niedalekiej przyszłości tę sytuację wyjaśni nam wyrok sądu – mówił Szymon Heretyk, przewodniczący SLD.

Kolejna sprawa dotyczyła zamknięcia otwartego kąpieliska przy ulicy Bystrzyckiej w Rusinowie. – Jak dowiedzieliśmy się przed sezonem letnim kąpielisko zostało nieuruchomione z powodu złego stanu technicznego. Poprosiliśmy więc o udzielenie nam informacji, przedstawienie ekspertyzy. Wynika z niej, że od roku 2007 żadne prace remontowe oraz naprawcze nie były na tym obiekcie wykonywane. Obiekt ten już od roku 2007 był źle zarządzany – mówił Szymon Heretyk. – W jednym z wywiadów prezydent powiedział, że koszt uruchomienia tego kąpieliska to kwota stu tysięcy złotych, a te pieniądze nie znalazły się w budżecie miasta. Przez to mieszkańcy muszą szukać alternatywy w miastach pobliskich jak Strzegom czy Świebodzice. Jednak nie każdego jest na to stać. Nie chcielibyśmy, aby basen ten podzielił losy kąpieliska, które było na Nowym Mieście – mówił Roman Szałata, członek SLD. Politycy sporządzili także bilans korzystania z kąpieliska dla rodziny 4 osobowej zarówno w kompleksie Aqua- Zdrój jak i na basenie odkrytym, który okazał się być niekorzystny dla spółki Aqua Zdrój. – Myślę, że osobą odpowiedzialną za kondycję spółki jest prezes Aqua- Zdroju wraz z zarządem. Jeżeli chodzi o basen w Rusinowie to odpowiedzialna jest osoba, która była szefem OSIR-u, bo to pod jej okiem był ten obiekt. To ona powinna zadbać o to aby wykonywane były bieżące remonty, a basen funkcjonował dla mieszkańców – kończy przewodniczący.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top