Artystki z Iranu w Wałbrzychu

Artystki z Iranu w Wałbrzychu

w Kultura

Biblioteka pod Atlantami zaprasza na dwa niezwykłe wydarzenia! Gośćmi będą Narjes Rafie Jou i Niloufar Shirani – artystki irańskie, które przyjechały do Wałbrzycha na zaproszenie festiwalu Brave Kids. 1 i 2 lipca zaprezentują one w Galerii pod Atlantami swoje projekty artystyczne.

Narjes Rafie Jou z wykształcenia jest projektantką graficzną i ilustratorką. Uczy w Teheranie sztuki i grafiki w szkole i na uniwersytecie. Tworzy ilustracje do książek i magazynów dla dzieci. Projektuje również stroje i od trzech lat zajmuje się rękodziełem z użyciem nowych i tradycyjnych tkanin. Warsztaty Narjes koncentrują się na uniwersalnym temacie rodziny, pokoju i jedzenia. Artystka zaprezentuje swój film o tradycyjnym irańskim weselu i przeprowadzi performance, podczas którego zaprezentuje wykonane przez siebie tkaniny i poda tradycyjne irańskie jedzenie.Zapraszamy do Galerii Pod Atlantami (Rynek 9) 1 lipca (wtorek) o godz. 10:00.

Niloufar Shirani to artystka urodzona w Isfahanie, który nazywany jest miastem polskich dzieci. Studiowała malarstwo na Uniwersytecie w Teheranie. Zajmuje się malarstwem, performancem, ceramiką, a także uczy w szkole. Interesuje ją zarówno sztuka współczesna, jak i tradycyjne perskie rzemiosło artystyczne.Artystka przedstawi projekt „Pomnik ku czci odważnych polskich dzieci", inspirowany wspomnieniami polskich dzieci, które w czasie II Wojny Światowej trafiły do Iranu. Niloufar zaprezentuje ceramikę i z pomocą widzów stworzy lalki-wspomnienia. Zapraszamy do Galerii Pod Atlantami (Rynek 9) 2 lipca (środa) o godz. 10:00.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top