Artystycznie i muzycznie

Artystycznie i muzycznie

w Kultura

Paweł Delekta (Polska) w kategorii „Ekslibris” i Ryszard Baloń w kategorii „Mała forma ortograficzna” laureatami VI Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej im. Henryka Grajka, który miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Konkurs połączony był z obchodami Dnia Seniora.

VI Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej im. Henryka Grajka skupiło wybitnych artystów z całego świata. Było również niewątpliwą promocją tej specyficznej formy sztuki jaką jest ekslibris. Celem jaki przyświecał temu niepowtarzalnemu wydarzeniu było odkrywanie i propagowanie tej formy grafiki artystycznej. Decyzją jury w składzie: Anna Larina – Dzimira, Kateryna Zubakhina-Polk i Małgorzata Stanielewicz w kategorii: „ekslibris” nagrody otrzymali: I nagroda – Paweł Delekta (Polska) za ekslibris „Exlibris 650 lecie UJ-Biblioteka Jagiellońska”, II nagroda – Mauricio Schvarzman (Argentyna) za ekslibris „Rene Oreste Mundo” oraz III nagroda – Torill Elisabeth Larsen (Norwegia) za ekslibris „Robin Leonard Hagen”. W kategorii „mała forma graficzna” nagrody otrzymali: I nagroda – Ryszard Baloń za pracę Z cyklu między niebem a piekłem „Ogień czyni wolnym”, II nagroda – Jan Baczyński za pracę „Wspomnienie z P.” oraz III nagroda – Stanislav Bojankov-Stanko za pracę „Man and Fish-VI”.Nagroda specjalna trafiła do Sylwii Wojewoda za ekslibris „Exlibris Sylwia Wojewoda”.

W trakcie wieczoru odbył się również koncert “Kobieta o kobietach” w wykonaniu Beaty Deutschman, aktorki “Teatru Zagłębia” w Sosnowcu i Teatru “Castello” na Zamku w Mosznej, której akompaniował Adam Mazoń, muzyk związany obecnie ze szkołą baletową w Bytomiu i “3 Dekady” Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z twórczością ekslibristów zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury na wystawę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top