Atak przestrzeni w centrum Wałbrzycha

Atak przestrzeni w centrum Wałbrzycha

w Kultura

Teatr Tańca „Dawka energii" wyszedł na ulice Wałbrzycha. Kilkanaścioro aktorów zaprezentowało krótką etiudę taneczną, która wzbudziła zainteresowanie wielu przechodniów.

Aktorzy Teatru Tańca „Dawka energii" postanowili wybudzić wałbrzyszan z zimowego letargu. Na rynku pojawiło się kilkanaście osób w różnym wieku, które nagle zaczęły tańczyć, w dodatku bez akompaniamentu – Wpadliśmy na pomysł, żeby przeprowadzić taki atak przestrzeni. Nie uprzedzaliśmy w żaden sposób ludzi o naszej inicjatywie – mówi Wanda Radłowska, aktorka i pomysłodawczyni „Dawki energii". Pomysł został zrealizowany w ramach akcji „Seniorzy w akcji". W akcji byli jednak nie tylko seniorzy, ale również młode osoby, które zasilają szeregi teatru. Jedną z nich jest Marcelina Stochła, która bardzo ceni sobie współpracę z dużo starszymi od siebie osobami – To dla mnie cos zupełnie nowego. Myślę, że się dopełniamy. Jesteśmy dla siebie bardzo życzliwi. Połowa tych pań została już zresztą naszymi babciami – przyznaje z uśmiechem młoda aktorka. Aktorzy krótko przed wyjściem na ulice miasta ustalili, co zaprezentują. Występ miał zaintrygować wałbrzyszan i, przede wszystkim, zmotywować ich do działania – Dopiero przed chwilą dowiedziałam się, że będę pokazywać reszcie układ taneczny. To była zupełna improwizacja. Chcemy innym pokazać, że w naszym mieście też może dziać się cos kolorowego – podkreśla Marcelina Stochła.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top