Atsuko Seta zagra w Wałbrzychu

Atsuko Seta zagra w Wałbrzychu

w Kultura

To będzie niezwykłe wydarzenie w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. 21 maja o godz. 19:00 w sali Filharmonii zagra światowej sławy pianistka japońska Atsuko Seta.

W jej wykonaniu usłyszymy Koncert fortepianowy A – dur KV 488 W. A. Mozarta, a w drugiej części wieczoru recital fortepianowy, na którego program złożą się utwory F, Chopina.

Solistce towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego, która wykona także VIII Symfonię h – moll "Niedokończoną" F. Schuberta.

Bilety na koncert są jeszcze do nabycia, w cenie: I kat. 40,- 30,- (ulg.); II kat. 30,- 25,- (ulg.).

Atsuko Seta to japońska pianistka urodzona w Osace w 1955 r. W 1977 r. ukończyła „Osaka Kyoiku University" w klasie fortepianu. W 1978 r. ukończyła studia podyplomowe u argentyńskiego pianisty Edwarda Delgado, dzięki którym rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera pianistyczna. W 1982 r. odbyła Letnie Kursy Muzyczne w Wiedniu, ukończyła także kursy mistrzowskie w Sion (Szwajcaria) u Friedricha Wilhelma Schnurra w 1991 r., w 1995 r. studiowała w Kyoto France Music Academy, a w 1996 r. ukończyła kurs mistrzowski w Flaine International Music Academy we francji.

Pianistka występuje w Europie, Azji i USA; często gości w Polsce, 1993 r. zdobyła tytuł najlepszej solistki na Ogólnopolskim Konkursie Towarzystwa Muzycznego. Od 1997 r. koncertuje regularnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu prezentując wielkie dzieła koncertowe z literatury fortepianowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top