„Autobusy szyte na miarę"

„Autobusy szyte na miarę"

w Region

Dokładnie osiem nowoczesnych autobusów, w przyszłym roku wyjedzie na świdnickie drogi. Przetarg na dostawę nowych pojazdów wygrała firma z Owińska,Solaris Bus&Coach S.A. Pierwsze autobusy trafią do naszego miasta do końca lutego 2014 roku.

Wartość inwestycji to koszt ponad 7 milionów złotych. Część tej kwoty, a dokładnie, 5 milionów, dofinansowane jest przez Zarząd Województwa. Przetarg na dostawę ośmiu, fabrycznie nowych autobusów, wygrała firma Solaris Bus&Coach S.A z Owińska. – Fakt, iż przebyliście taką drogę świadczy o tym, że poważnie podchodzicie do współpracy z samorządem. Za parę miesięcy Świdnicę czeka bardzo znacząca zmiana. Odnawiamy jedną trzecią składu pojazdów komunikacji miejskiej, które codziennie wyjeżdżają na ulicę miasta. Wchodzimy w nową fazę z nowoczesnym sprzętem. Świdniczanie powinni mieć świadomość, że miasto się rozwija, zaś autobusy są pewnym jego elementem. Staramy się, aby drogi były coraz lepsze, a wraz z nimi pojawiał się lepszy sprzęt. – mówił prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek, podczas uroczystego podpisania umowy na dostawę tych autobusów z firmą Solaris. Do Świdnicy trafi osiem nowych autobusów: sześć dwunastometrowych i dwa ośmiometrowych. – Wracamy do Świdnicy po kilku latach nieobecności. Do końca lutego pojawi się część nowych autobusów. Później pojawią się pozostałe. Będą to najnowocześniejsze pojazdy, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – mówili przedstawiciele firmy. – Autobusy są szyte na miarę. Każde miasto jest inne i ma swoje wymagania. Dlatego z produkcją ruszamy dopiero po podpisaniu umowy. Cykl produkcyjny trwa od 4- 5 miesięcy, zaś składanie zaledwie 3 tygodnie. Nie są to zupełnie nowe rozwiązania. Są to już konstrukcje sprawdzone po przez dajemy gwarancję nawet na 10 lat – dodał dyrektor handlowy Solaris, Waldemar Wlazło.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top