Autobusy zamiast złotego pociągu

Autobusy zamiast złotego pociągu

w Region

– Co tam wirtualny "złoty pociąg" – my mamy prawdziwe, złote autobusy! W dodatku najnowocześniejsze w kraju – podkreślał z humorem burmistrz Bogdan Kożuchowicz podczas oficjalnej prezentacji nowo zakupionych autobusów dla komunikacji miejskiej.

Premiera pojazdów miała miejsce podczas dorocznego Happeningu Rowerowego 21 września. Święto jednośladów odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w ramach którego zachęca się społeczeństwo do korzystania z masowych środków komunikacji. Happening rozpoczął się o godz. 10:00 tradycyjnym przejazdem rowerzystów ulicami miasta. Jak co roku wystartowały zarówno kilkuletnie maluszki, jak i młodzież oraz dorośli. Na starcie nie zabrakło m. in. sióstr de Notre Dame wraz ze swoimi podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, byli uczniowie świebodzickich szkół, reprezentacja szkółki kolarskiej "Trójka", działającej przy SP 3, a także reprezentacja rady miejskiej – oczywiście na rowerach. Po widowiskowej paradzie na jednośladach przyszedł czas na wyjątkowy punkt programu – poświęcenie i oficjalne przedstawienie nowych autobusów miejskich, które zakupiła gmina Świebodzice. Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to aż 4,2 mln zł, z czego 85 % kosztów pokrywa Unia Europejska. – Mamy wspaniałe, jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich w kraju, mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni podróżując tak komfortowymi pojazdami. Od stycznia wszyscy jeździmy mercedesami – zakończył żartobliwe Bogdan Kożuchowicz. – Bądźcie Państwo dumni, to pojazdy posiadające najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i ekologię a także komfort pracy kierowcy. Dołożyliśmy wszelkich starań, by te pojazdy spełniały najwyższe standardy – zapewniał Antonio Cavotta, który ujął wszystkich całkiem niezłą polszczyzną. Jeszcze tylko przecięcie symbolicznej wstęgi – i autobusy przeszły we władanie mieszkańców, którzy chętnie zaglądali do środka, a nawet siadali za kierownicą, bo można było przekonać się jak wiele nowinek technicznych posiadają pojazdy. Tegoroczny happening obfitował w wiele innych atrakcji – jak chociażby pokaz w wykonaniu Pawła Skóry, Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Prowadzone przez niego warsztaty i konkursy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Było również miasteczko ruchu drogowego obsługiwane przez Straż Miejską, znakowanie rowerów przez policjantów z KPP w Świdnicy, pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, mały egzamin na prawo jazdy dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych, a dla najmłodszych malowanie buzi, gra w piłkarzyki, i in. Wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, a dzieci uczestniczące w konkursach książeczki o ruchu drogowym. Chętni mogli się zapisać do szkółki kolarskiej działającej przy SP nr 3.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top