dziadku. To Wasz dzień

Babciu, dziadku. To Wasz dzień

w Kultura

To był szczególny wieczór. W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych" członkowie zespołu zaprosili na swój koncert Babcie i Dziadków, by uczcić w ten sposób obchodzony niedawno dzień ich święta.

Choć „surowa" sceneria sali gimnastycznej była dużym wyzwaniem dla organizatorów, to jednak gorąca atmosfera żywo reagującej publiczności skutecznie tuszowała wszystkie mankamenty obiektu. A było tego dnia ponad stu gości, dodajmy gości wyjątkowych. Babcie i Dziadkowie zawsze dysponują czasem i ochotą, by zastąpić zapracowanych rodziców i zadbać o obecność swojej wnuczki lub swojego wnuka na zajęciach Zespołu. Są również niezastąpionymi powiernikami wszystkich trosk, sukcesów lub porażek. I co najważniejsze, zawsze dysponują tysiącem pomysłów na zmotywowanie dziecka do wytrwałej pracy i pokonywania kolejnych wyzwań.

W koncercie zaprezentowały się wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe. Publiczność wysłuchała pięknych, polskich kolęd i pastorałek, bo przecież ciągle przeżywamy jeszcze okres Bożego Narodzenia. Ten klimat zdecydowanie dominował. Był czas na słowa wdzięczności i serdeczne życzenia oraz prezenty w postaci zespołowych kalendarzy. Nie mogło również zabraknąć tanecznych i wokalnych inscenizacji ludowych: dolnośląskiego „Jedlinioka", „Rzeszowa", „Lublina", i „Beskidu Śląskiego". 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top