Bajeczny konkurs Biblioteki w Czarnym Borze

w Aktualności/Czarny Bór

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze zorganizowała dla najmłodszych konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel z Bajkowej Krainy”. Okazuje się, że nasi milusińscy kochają bajkowe historie i ich bohaterów, bo zainteresowanie tą plastyczno-literacką rywalizacją było olbrzymie.

Do konkursu zgłoszono aż 56 prac. Ze względu na pandemię konkurs przeprowadzony został on-line, a zdjęcia i scany prac dosłownie zasypały mailowe skrzynki organizatora. Wszystkie zgłoszone i nagrodzone prace podziwiać można w sieci na fanpage’u B+CK (https://www.facebook.com/bckczarnybor). Wśród najczęściej pojawiających się bajkowych bohaterów były znane ze starych, klasycznych baśni: Roszpunka, Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko, Czerwony Kapturek, ale też bohaterowie nowszych historii jak Kot Detektyw, Harry Potter, Kot Cukierek, czy gier i komiksów jak Frigiel i Fluffy.

Wszystkie prace były piękne, staranne i różnorodne, nie tylko pod względem tematyki, ale też technik plastycznych (malowanki, wycinanki, rysowanki, wyklejanki itp., itd.). Jury miało więc twardy orzech do zgryzienia. Konkurs rozstrzygnięty został 7 kwietnia, a wyboru tych najpiękniejszych, najbardziej samodzielnych i najbardziej zgodnych z tematyką konkursu dokonało Jury w składzie: Anna Dziewit – Dyrektor GZS-P, Urszula Filip – Nauczyciel plastyki w PSP Nr 6, Anita Kałuzińska – Instruktor B+CK oraz Katarzyna Bernaś – Dyrektor B+CK – sekretarz Jury.

W związku z dużą ilością zgłoszeń Jury postanowiło ocenić prace z podziałem na 3 kategorie wiekowe i przyznać następujące nagrody:

kategoria wiekowa 3-4 lata

I Miejsce – Emilia Mrozowska

II Miejsce – Eliza Humińska

III Miejsce – Filip Tomasiak

Wyróżnienie – Agata Reder

Wyróżnienie – Zofia Skoczeń

kategoria wiekowa 5-6 lat

I Miejsce – Antoni Kramarski

II Miejsce – Zuzanna Janik

III Miejsce – Julia Tucznio

Wyróżnienie – Aleksander Chrostek

Wyróżnienie – Gracjan Kiryluk

kategoria wiekowa 7-10 lat

I Miejsce – Tomasz Janik

II Miejsce – Martyna Leśniak

III Miejsce – Maja Majkrzak

Wyróżnienie – Paweł Myśliwiec

Wyróżnienie – Martyna Nosal

Wyróżnienie – Agata Czerwiak

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wielu czarodziejskich  chwil z ulubioną lekturą i bajkowymi bohaterami. Biblioteka + Cenytum Kultury serdecznie dziękuje za olbrzymie zaangażowanie rodzicom uczestników konkursu, wychowawcom, jurorom i dyrekcji Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. Poniżej zdjęcia

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top