Bankowa oszustka

w Region

Za poświadczanie nieprawdy i oszustwo, odpowie kobieta zatrzymana przez dzierżoniowskich policjantów. Podejrzana, jako pracownica jednej z firm pośredniczących w sprzedaży usług bankowych, dla prowizji potwierdzała wiarygodność fikcyjnych umów kredytowych.

Według policjantów zajmujących się tą sprawą, na terenie powiatu mogło dojść nawet do kilkudziesięciu tego typu wyłudzeń. Teraz, za czyny, których się dopuściła, grozi jej kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sprawą tą policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą zajmują się już od pewnego czasu. Oszustwo wyszło na jaw, gdy jedna z mieszkanek Dzierżoniowa zorientowała się, że ma do spłaty kredyt. Zgłaszająca nie wiedziała dlaczego bank, z którym nie zawierała żadnej umowy kredytowej, przesłał jej wezwanie do zapłaty. O pomoc w wyjaśnieniu tej niezrozumiałej sytuacji zrozpaczona kobieta zwróciła się do dzierżoniowskiej Policji.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca posłużył się dokumentami zgłaszającej i podpisał umowę z bankiem. Zaskakującym okazał się fakt, że w oszustwie udział brały między innymi osoby z najbliższego otoczenia pokrzywdzonej, które miały dostęp do jej dokumentów. Ponadto jak ustalili policjanci, zamieszana w ten proceder była także 29 – letnia pracownica firmy zajmującej się sprzedażą usług bankowych.

Podczas wyjaśniania sprawy funkcjonariusze trafili także na inne, podobne wątki. Między innymi ustalono, że na terenie powiatu mogło dojść nawet do kilkudziesięciu wyłudzeń pieniędzy w podobnych okolicznościach. Preparowane umowy kredytowe pomyślnie przechodziły wstępną weryfikację. Ich wiarygodność potwierdzała nieuczciwa pracownica firmy zajmującej się sprzedażą usług bankowych.

Proceder został przerwany. Kobieta, która już straciła pracę, teraz za czyny, których się dopuściła odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz zatrzymanej kobiety, w sprawie tej zarzuty usłyszało także kilkanaście innych osób.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Wakacje z Centrum Kultury

Szaleństwo w Śląskim Wesołym Miasteczku, tańce w Indiańskiej Wiosce, spotkanie z gigantycznymi
Go to Top