Baszta o krok od finału

Baszta o krok od finału

w Sport

Za nami finały wojewódzkie Turnieju „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. W rozgrywkach nie zabrakło piłkarzy Baszty Wałbrzych, którzy choć odpadli po rozegranym w Świdnicy etapie dolnośląskim, to jednak niewiele zabrakło, aby reprezentowali nas w wielkim finale, do którego dojdzie na Stadionie Narodowym.

Niemal 30 mistrzów powiatowych wzięło udział w dolnośląskim finale Turnieju „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. W tym gronie znalazła się Baszta Wałbrzych, która zwyciężyła rozgrywki powiatowe w kategorii U-10 oraz U-8. Starsi chłopcy doskonale rozpoczęli udział w świdnickiej imprezie. Podopieczni trenerów Błaszczaka i Figurskiego pokonali w grupie rówieśników z Legnicy, Kiełczowa oraz Pęgowa, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału, w którym nie dali szans reprezentacji Milicza. Kolejnym przeciwnikiem wałbrzyszan był zespół z Lubina, ale i ten musiał uznać wyższość Baszty. Niestety, w najważniejszym spotkaniu, którego stawką był awans do majowego, wielkego finału na Stadionie Narodowym, nasi chłopcy przegrali z zespołem z Jeleniej Góry 1:3. -To był bardzo zacięty mecz, który równie dobrze mógł się zakończyć naszym zwycięstwem, a w rezultacie wymarzonym wyjazdem do Warszawy-, przyznał Marek Figurski.

Rywalizacja w kategorii wiekowej U-8 kończyła się jedynie na etapie wojewódzkim. Tym większy jednak sukces młodych wałbrzyszan, którzy na finiszu zajęli świetne 3. miejsce. W eliminacjach Baszta odprawiła Milicz, Wojbórz i Lubin, aby w ćwierćfinale pokonać szkołę z Wrocławia. W półfinale nasi trafili jednak na późniejszego triumfatora rozegrywek, a więc Gryf Świdnica, z którym ponieśli jedyną porażkę w turnieju. Tym samym wałbrzyszanom pozostała walka o 3. miejsce. Walka zakończona zwycięstwem, gdyż uczniowie reprezentujący na co dzień Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi pokonali Bielawiankę Bielawa i w efekcie znaleźli się na najniższym stopniu podium. Wyniki Baszty nie byłyby możliwe, gdyby nie indywidualne wyczyny poszczególnych zawodników. W kategorii U-10 Adam Czornij został królem strzelców, a w turnieju młodszych zespołów Jakub Jaroszewski został uznany najlepszym bramkarzem imprezy, a tytuł króla strzelców przypadł Mikołajowi Kaźmierskiemu.

Skład Baszty Wałbrzych

Zespół U-10: Krzysztof Jowik, Bartosz Michalkiewicz, Mikołaj Pers, Radosław Juś, Adam Czornij, Szymon Marczuk, Tymoteusz Śliwakowski, Mateusz Sławiński, Oskar Sudora, Kacper Zatryb

Zespół U-8: Jakub Jaroszewski, Dawid Szczepański, Miłosz Robak, Jarosław Moszowski, Filip Michalski, Mikołaj Kazimierski, Natan Dudek, Kacper Wrona, Stanisław Kus, Jakub Borzecki, Michał Kozera, Hubert Korościk

Trenerzy: Mariusz Błaszczak oraz Marek Figurski. Menadżer: Jan Walczak

Klasyfikacja końcowa U-10

1. Jelenia Góra

2. Baszta Wałbrzych

3. Lubin

Klasyfikacja końcowa U-8

1. Gryf Świdnica

2. Piast Bolków

3. Baszta Wałbrzych

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top