Będą korzyści z podpisanej współpracy

Będą korzyści z podpisanej współpracy

w Aktualności

Zespół Szkół Nr 7 podpisał umowę z Wyższą Szkołą Bankową (WSB) z Wrocławia. Przedsięwzięcie zbiegło się z uroczystym odsłonięciem przez Starostę Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego tablicy potwierdzającej nadanie Zespołowi Szkół Nr 7 w Wałbrzychu certyfikatu ,,Szkoła Przedsiębiorczości" oraz obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Sygnatariuszami umowy byli: Katarzyna Nieć dyrektor ZS Nr 7 i dr Marek Natalli kanclerz WSB.

Po blisko trzyletnich staraniach szkoła – jako jedyna w powiecie – otrzymała certyfikat ,,Szkoła Przedsiębiorczości", zaświadczający, że pełni dla młodych ludzi rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości. Certyfikat przyznawany jest na trzy lata przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Procedura jego przyznawania jest dwustopniowa i obejmuje etap Nominacji i Certyfikacji. Szkoła, aby otrzymać certyfikat, wykazała się działaniami w czterech obszarach: przygotowaniem do rynku pracy, gospodarowaniem finansami, współpracą ze środowiskiem i stosowaniem wiedzy ekonomicznej. Tablicę potwierdzająca nadanie certyfikatu podczas uroczystości odsłonił starosta wałbrzyski Robert Ławski.

Certyfikat przyznawany jest na 3 lata, a jego przedłużenie może nastąpić pod warunkiem, że szkoła wykaże się działaniami kształcącymi w młodzieży przedsiębiorczość.

Jednym z kroków w tym kierunku jest właśnie podpisanie umowy z wrocławską WSB, która – co prawda – współpracuje z wieloma placówkami na terenie Dolnego Śląska, ale umowy o współpracy podpisuje tylko z nielicznymi. – Przedsiębiorczość to przyszłość – mówił podczas uroczystych obchodów DEN dr Marek Natalli kanclerz WSB i wyjaśniał, że zawarcie umowy z ZS Nr 7 pozwoli uczniom na czynny udział w warsztatach organizowanych przez uczelnię, co zapewne będzie skutkowało nie tylko świadomym wyborem przyszłego kierunku studiów, ale przede wszystkim praktycznym kształceniem umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. WSB zobowiązała się bowiem do przeprowadzenia warsztatów dla uczniów klas maturalnych oraz warsztatów dla nauczyciel uczących przedmioty zawodowe.

– Ponadto nasi uczniowie będą barć udział w wybranych imprezach WSB oraz współorganizować – wraz ze studentami – przedsięwzięcia propagujące przedsiębiorczość – wyjaśnia Katarzyna Nieć dyrektor ZS Nr 7. Uczniowie skorzystają także z programu „Studiuj za darmo" (pierwszy semestr studiów I stopnia w WSB bezpłatnie dla osób, które zdały państwowy egzamin zawodowy w wybranych przez WSB zawodach oraz na ustalonym przez WSB poziomie).

– WSB zobligowała się też do ufundowania nagród rzeczowych dla trzech najlepszych maturzystów w szkole w danym roku oraz do pomocy przy pisaniu wniosków na tzw. projekty miękkie – dodaje Nieć. Starosta Wałbrzyski Robert Ławski podkreśla, że wszystkie te działania świadczą o innowacyjnych metodach kształcenia, co sprawia, że szkoła jest jedną z najlepszych tego rodzaju palcówek na Dolnym Śląsku, a tym samym atrakcyjną także dla młodzieży spoza naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top