Będą pełnić wspólne dyżury

Będą pełnić wspólne dyżury

w Polityka

Grupa świdnickich radnych i parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej będzie prowadzić wspólne dyżury w Świdnicy. Nie wykluczone, że pomysł wdrożony zostanie również w Wałbrzychu.

– Będziemy do Państwa dyspozycji w poniedziałki. Dyżury rozpoczynamy za dwa tygodnie. To krok w kierunku mieszkańców, którzy przychodzą do nas z różnymi problemami. Czasami dotyczą one kwestii lokalnych, a innym razem zagadnień, którymi może zająć się poseł czy senator – wyjaśnia były wicepremier Tomasz Siemoniak. – Dlatego te dyżuru będą znakomitym połączeniem – dodaje były minister obrony narodowej. Wierzy, że będzie to również możliwe w innych miastach naszego okręgu. – To następny krok w spełnieniu naszych obietnic. Gdy otwieraliśmy biuro w Świdnicy powiedzieliśmy, że będzie mogło z niego korzystać wielu mieszkańców. Dzisiaj to ma miejsce – podkreśla posłanka Katarzyna Mrzygłocka. – Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzania naszej siedziby – dodaje posłanka Agnieszka Kołacz – Leszczynska.

Pomysł wspólnych dyżurów to inicjatywa jana Dzięcielskiego, przewodniczącego rady miejskiej w Świdnicy. – Rok piastowania funkcji radnego skutkował wieloma przemyśleniami. Podzieliłem się nimi z paniami posłankami, panem ministrem i senatorem. Powiedziałem, że często mieszkańcy zgłaszają się do nas z problemami, które wykraczają poza obszar lokalny. Z drugiej strony usłyszałem, że do nich często przychodzą mieszkańcy ze sprawami dotyczącymi samorządu. Dlatego zaproponowałem współpracę. Nie tylko posłom, ale także radnym. Jak widzicie niektórzy przyjęli już zaproszenie, co mnie bardzo cieszy – mówi Jan Dzięcielski. Wspólne dyżury z posłami PO zgodziło się pełnić obecnie sześcioro radnych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top