Będą pieniądze na miejsca pracy

Będą pieniądze na miejsca pracy

w Gospodarka

Nowe możliwości otworzą się przed młodymi ludźmi poszukującymi pracy. Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprosił Powiat Wałbrzyski – jako jeden z niewielu w Polsce – do udziału w pilotażowym projekcie ,,Twoja Kariera – Twój Wybór", na którego realizację zostanie łącznie przeznaczonych 40 mln zł.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w celu zmniejszenia bezrobocia wśród młodych ludzi, będzie realizowało pilotażowy projekt ,,Twoja Kariera – Twój Wybór" w ramach programu ,,Młodzi na rynku pracy" – w latach 2012-2014 zostanie przeznaczone łącznie na ten cel 40 mln zł, z czego tylko w 2012 roku aż 20 mln zł.

W piśmie, jakie wpłynęło do Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego od ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza, czytamy, iż do realizacji pilotażowego projektu wytypowane zostały jedynie 23 powiatowe urzędy pracy w kraju, m.in. jeszcze w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. – Nasz powiat weźmie udział w tym projekcie głównie dzięki wsparciu pani poseł Katarzyny Mrzygłockiej. Jego realizacja to ogromna szansa dla młodych ludzi.  Chciałbym, aby swoją zawodową przyszłość związali właśnie z naszym powiatem. W Polsce mamy blisko 400 powiatów, więc tym bardziej się cieszę, że znaleźliśmy się w tym wybranym przez ministerstwo gronie – nie ukrywa swojego zadowolenia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i dodaje, że już 1 marca na spotkaniu, w jakim weźmie udział w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, omówione zostaną szczegółowe założenia projektu, w tym także ilość środków finansowych, jakie zostaną przeznaczone na realizację projektu w naszym powiecie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top