Będą rozmawiać z uczniami

w 112

Rozpoczął się drugi tydzień roku szkolnego, a wraz z nim kontynuowana jest akcja policyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie tego miesiąca funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego odwiedzą znajdujące się w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać.

Podczas spotkań funkcjonariusze omówią zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego i opowiedzą uczniom na jakie niebezpieczeństwa uważać podczas drogi do i ze szkoły. Przekażą między innymi informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi mundurowi przedstawią zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych. Prowadzone będą również ćwiczenia praktyczne z zachowaniem rygoru sanitarnego w związku z panującą w Polsce epidemią.

Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą bezwzględnie stosować się do przepisów – uczulają wałbrzyscy policjanci. –  Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top