Będą "stolicą" bezprzewodowej sieci

Będą "stolicą" bezprzewodowej sieci

w Aktualności

Ponad 5 milionów złotych kosztować będzie zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci szerokopasmowej w gminie Walim. Do końca roku mieszkańcy oraz turyści odwiedzający ten region będą mogli bezpłatnie korzystać z sieci globalnej w systemie LTE.

W urzędzie miejskim w Walimiu uroczyście podpisano umowę w tej sprawie. Na spotkaniu obecny był m.in. minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki. Celem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szkolenie uczestników projektu. – To kolejny krok zmierzający do rozwoju społecznego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w naszej gminie – mówił Adam Hausman, wójt Walimia. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w wysokości ponad 6 milionów złotych pozwoli na 96 procentowe pokrycie całej gminy siecią umożliwiającą dostęp do internetu za pomocą łącza WiFi. – Będzie to jeden z najlepszych wyników nie tylko w Polsce, ale i Europie – podkreślał minister Andrzej Halicki. Tak wysoki wskaźnik pozwoli wszystkim mieszkańcom oraz turystom na bezpłatne korzystanie z sieci globalnej. Ponadto zakupionych zostanie blisko 400 zestawów komputerowych, które zostaną przekazane do gminnych instytucji kulturalnych i oświatowych (90 sztuk) oraz mieszkańcom gminy Walim, spełniającym kryteria określone w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim” (300 sztuk).

Zakończenie realizacji zadania pn." Zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szkolenie Beneficjentów w ramach projektu pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim" przewidziane jest do 31 grudnia 2015 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top