Będzie II tura wyborów

Będzie II tura wyborów

w Aktualności

Około 2,5 procenta zabrakło Waldemarowi Kujawie, kandydatowi popieranemu przez PO i PiS, aby zwyciężyć w pierwzej turze w wyborach na burmistrza Boguszowa – Gorców. Najgroźniejszy rywal Józef Waliszewskiierwszej, kandydat SLd uzyskał 35 procent.

Wybory przebiegły spokojnie. Pracownicy Państwowej Komisji Wyborczej w Wałbrzychu nie odnotowały żadnych poważnych incydentów.

 

Do walki o fotel burmistrza stanęło czterech kandydatów. Najmłodszym z nich był Waldemar Kujawa, pełniący do dnia wyborów funkcję p.o. burmistrza Boguszowa – Gorców.  Kandydaci walczyli o fotel burmistrza w związku z wygaśnięciem mandatu Mariana Nogasia, który zmarł 28 stycznia 2009 roku. W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Wałbrzychu zarejestrowane zostało pięć komitetów wyborczych: KWW Waldemara Kujawy, KWW Daniela Piskora, KW SLD, KWW Porozumienie Samorządowo Ludowe i KWW Stefana Stanisława Graby. W kwietniu ten ostatni wycofał się jednak z kandydowania. Żaden z kandydatów nie otrzmał 50 procent głosów wyborców, dlatego 10 maja opdbędzie się druga tura. Zmierza się w niej Kujawa i Waliszewski. Do głosowania uprawnionych w Boguszowie Gorcach jest około 13 tysięcy mieszkańców. Frekwencja wynisoła wedłu naszych informacji około 30 procent

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top