Będzie łatwiej o pracę

Będzie łatwiej o pracę

w Gospodarka

Znacząca grupa przedsiębiorców planuje zwiększyć zatrudnienie – wynika z badania planów i opinii polskich pracodawców, które przeprowadził TNS OBOP i Instytut Badawczy Ranstad.

Co czwarta firma zatrudniająca powyżej 10 pracowników przed końcem roku będzie przyjmowała nowe osoby do pracy. Jedynie 7 procent respondentów rozważa ograniczenie zatrudnienia, co oznacza, że w ciągu ostatniego kwartału grupa ta zmniejszyła się niemal dwukrotnie. Znaczący wzrost zatrudnienia w nadchodzącym półroczu spodziewany jest w branży pośrednictwa finansowego. Najbardziej pesymistyczne nastroje panują wśród respondentów reprezentujących firmy transportowe, łącznościowe i magazynowe.

Agnieszka Bulik agencji pracy Randstad w Polsce dodaje, że wzrost wynagrodzeń jest brany pod uwagę przez 16 procent badanych przedsiębiorstw. W handlu i naprawach, obsłudze nieruchomości i firm oraz w usługach deklaracje wzrostu wynagrodzeń były częstsze i dotyczyły co piątego pracodawcy. Jeśli chodzi o pracę tymczasową, to 3 na 4 pracodawców zapowiada, że w ciągu zbliżającego się półrocza nie zmieni wielkości zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top