Będzie współpraca z Kazachstanem?

Będzie współpraca z Kazachstanem?

w Aktualności

Niestety to nie Jerik Utembajew, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnik Republiki Kazachstanu w Polsce, ale Askar Aabdrakhmanov, radca ambasady Kazachstanu w Warszawie przyjechał do studentów PWSZ w Wałbrzychu.

Celem wizyty było wzmocnienie stosunków gospodarczych pomiędzy dwoma krajami, a także nawiązanie współpracy akademickiej. Gość odwiedził Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz wziął udział w otwarciu wystawy poświęconej Kazachstanowi. Radca ambasady Kazachstanu do Wałbrzych przyjechał na zaproszenie prezydenta miasta, władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód. Głównym celem wizyty było zacieśnienie stosunków gospodarczych oraz zachęcenie potencjalnych inwestorów do współpracy.

Gość promował również Kazachstan, który dopiero w 1991 roku uzyskał niepodległość. Kraj ten zajmuje 9-te miejsce pod względem wielkości powierzchni na świecie. Mieszka w nim nieco ponad 17 milionów osób, w tym około 42 tysięcy Polaków. Radca Ambasady Kazachstanu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej mówił również o nawiązaniu współpracy z wałbrzyską uczelnią, poprzez wymianę akademicką. Wziął także udział w otwarciu wystawy fotografii „Kazachstan – Architektura, przyroda, ludzie”, która miała miejsce w galerii BWA Zamku Książ.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top