Beriozka w Świebodzicach

Beriozka w Świebodzicach

w Kultura

Po fantastycznym koncercie Chóru Aleksandrowa Świebodzice gościć będą kolejną gwiazdę z Rosji. Już 17 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji występ światowej klasy baletu Beriozka.

W kwietniu rozpoczyna się wielkie tourne światowej klasy baletu Bieriozka. Najpiękniejsze rosyjskie tancerki tworzące niezwykłe formy sceniczne, perfekcyjny taniec w korowodzie to cechy najbardziej wyróżniające balet Bieriozka. Rosyjski Zespół Choreograficzny został założony przez wybitną baletmistrzynię Nadieżdę Nadieżdiną, która przez całe życie zafascynowana była ludową twórczością. Jej wielkim marzeniem było poświęcić się sztuce tańca rosyjskiego. W 1924 roku ukończyła II Piotrogradzką Państwową Szkołę Baletową. Jej marzenie spełniło się w momencie, gdy wystąpiła w roli baletmistrzyni w Teatrze Bolszoj ZSRR.Najpiękniejsi tancerze Baletu Bieriozka podbili już pięć kontynentów, a w ramach trasy koncertowej po Polsce wystąpią w Świebodzicach już 17 kwietnia w hali MOSiR, ul. Mieszka Starego 6, o godzinie 19.00.Najpiękniejsi tancerze Baletu Bieriozka podbili już pięć kontynentów, a w ramach trasy koncertowej po Polsce wystąpią w Świebodzicach już 17 kwietnia w hali MOSiR, ul. Mieszka Starego 6, o godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top