Bez bramek w sparingu

Bez bramek w sparingu

w Sport

W dzisiejszym sparingu Górnik Wałbrzych zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec, które wykorzystując gościnność Aqua-Zdroju przebywa u nas na 10-dniowym zgrupowaniu. Po raz drugi w tym roku pojedynek chłopców Cyraka zakończył się bezbramkowym remisem. Wcześniej taki sam wynik biało-niebiescy uzyskali w rywalizacji z Jagiellonią Białystok.

Spotkanie rozegrano dość nietypowo, bo 4 razy po 25 minut. Mimo okazji z obu stron bramkarze walczących ekip zachowali czyste konto. Z naszej strony najbliższej szczęścia był chociażby Mateusz Krzymiński, który jednak po ciekawie rozwiązanym rzucie rożnym minimalnie się pomylił. Również rywale mieli swoje sytuacje, szczególnie w drugiej części, ale testowany przez trenera Cyraka – Kamil Czapla wyszedł obronną ręką z opresji broniąc między innymi w sytuacji sam na sam z Mateuszem Wrześniem.

Oczywiście spotkanie kontrolne nie spełniłoby swojej roli, gdyby szkoleniowiec wałbrzyszan nie zaprosił na testy kolejnych kandydatów do gry w Górniku. Stąd ponad 20 zawodników, którzy pojawili się na boisku w biało-niebieskich barwach. W tym gronie znaleźli się zarówno bramkarze, jak i gracze z pola. Z tej grupy najbliżej przejścia na Ratuszową jest Czapla, gdyż po kontuzji Damiana Jaroszewskiego i odejściu Patryka Janiczaka wałbrzyszanie w trybie pilnym potrzebują doświadczonego golkipera. Niewykluczone są jednak kolejne transfery, bowiem w przerwie zimowej tylko Rafał Figiel związał się z naszym zespołem. Następne sparingi czekają Górnika już w przyszłym tygodniu, kiedy to zmierzymy się z Zagłębiem Lubin (11 lutego) oraz Miedzią Legnica (14 lutego).

Górnik Wałbrzych – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Górnik: Kamil Czapla, Bartosz Tyktor, Sławomir Orzech, Mateusz Sawicki, Sebastian Surmaj, Grzegorz Michalak, Rafał Figiel, Marcin Orłowski, Kamil Śmiałowski, Dariusz Michalak, zawodnik testowany 1 oraz zawodnik testowany 2, Damian Migalski, Marcin Folc, Mateusz Bany, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4 (bramkarz), Przemysław Cichocki, Andrij Radczenko, Mateusz Krzymiński, Michał Oświęcimka, Dominik Bronisławski, Jeong Pyeong Jeon. Trener: Jerzy Cyrak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top