Bez fajerwerków przed Falubazem

Bez fajerwerków przed Falubazem

w Sport

W ostatnim przed sobotą inauguracją III ligi sparingu Górnik Wałbrzych zremisował z beniaminkiem IV ligi – Victorią Świebodzice 1:1. Wyrównującego gola zdobył w drugiej części spotkania Dominik Woźniak.

Po dwóch pewnych zwycięstwach z Olimpią Kowary (7:0) oraz Piastem Nowa Ruda (4:1) wałbrzyszanie zanotowali niespodziewany remis z IV-ligową Victorią Świebodzice. Wynik pojedynku otworzył celnym strzałem z rzutu wolnego testowany przez Victorię – Adrian Sobczyk, a do remisu po ładnej, kombinacyjnej akcji doprowadził uderzeniem z powietrza Dominik Woźniak. Jak sam rezultat z niżej notowanym rywalem wskazuje, nie był to najlepszy mecz w wykonaniu biało-niebieskich. Powyższy wynik, co podkreślał trener Robert Bubnowicz, niezbyt dobrze rokuje przed jutrzejszym pojedynkiem I kolejki rundy jesiennej z Falubazem Zielona Góra, a z drugiej strony mógł być jedynie wypadkową słabszej tego dnia dyspozycji wałbrzyszan, która nie musi mieć wcale przełożenia na sobotnią postawę Górnika. 

Biorąc pod uwagę spore problemy kadrowo-organizacyjne klubu wydaje się, iż w nadchodzących rozgrywkach sukcesem podopiecznych Roberta Bubnowicza oraz Marcina Morawskiego będzie nie tylko utrzymanie w III lidze, ale przede wszystkim przetrzymanie najtrudniejszego okresu i tym samym brak decyzji o rezygnacji z gry, co tak naprawdę w każdej chwili może się zdarzyć. W walce o zachowanie miejsca w III lidzie wałbrzyszanom raczej nie pomoże Bartosz Tyktor, choć jeszcze przed tygodniem wydawało się, iż doświadczony „Tyki" wzmocni defensywę zespołu. Szkoleniowcy Górnika mogą za to liczyć na testowanego w sparingach Norberta Pierzgę. 24-letni zawodnik występuje w pomocy, a dotychczas bronił barw między innymi Polonii Stali Świdnica, Orła Ząbkowice Śląskie czy Foto-Higieny Gać. Jak się dowiedzieliśmy, jego transfer jest w trakcie załatwiania i niewykluczone, że Pierzga zagra w sobotę w Zielonej Górze. Początek wyjazdowego meczu o godzinie 17.

Spotkanie kontrolne

Górnik Wałbrzych – Victoria Świebodzice 1:1 (0:0)

Bramki: Dominik Woźniak – Górnik oraz Adrian Sobczyk – Victoria

Górnik: Jarosiński, Surmaj, D. Michalak, G. Michalak, Rytko, Tobiasz, Młodziński, Pierzga, Gawlik, Krzymiński, Migalski oraz Woźniak, Rojek, Sobiesierski. Trener: Robert Bubnowicz

Victoria: Jaskółowski, Olszówka, Niemczyk, Rosicki, Lehner, Słapek, Dobrowolski A., Błażyński, Błaszczak, Bałut, Sobczyk oraz Chrebela, testowany zawodnik, Struski, Uglis, Borowiec, Laskowski. Trener: Maciej Jaworski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top