Bezpieczna droga do szkoły...

Bezpieczna droga do szkoły…

w Aktualności

Jak być widocznym na ulicy, jak wybierać numer alarmowy, jak bezpiecznie dotrzeć ze szkoły do domu? Na te i inne pytania odpowiedzą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego policjanci z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu już w najbliższą sobotę (19.05.2012r.) w Pasażu Tesco w Szczawnie-Zdroju przy ul. Łączyńskiego. W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły" poprzez konkursy i zabawy dowiemy się, jak zadbać na drodze o bezpieczeństwo swoje i innych.

„Co weekend odwiedzają nas tysiące rodzin z dziećmi. Centrum handlowe jest więc doskonałym miejscem do organizacji tego typu akcji" – wyjaśnia Jolanta Nikiel zarządzająca centrum handlowym Tesco w Szczawnie Zdroju. „Chcemy pokazać najmłodszym, że można równocześnie bawić i uczyć się właściwych zachowań na drodze". O tym, jak ważna jest edukacja uczestników ruchu drogowego, świadczą liczby – w minionym roku Policja odnotowała na polskich drogach 11220 wypadków z udziałem pieszych.

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Pasażu Tesco? Pierwszym punktem będzie nauczenie się, w jaki sposób w razie wypadku wzywać pomoc. W kąciku zabaw dla najmłodszych przygotowane będą atrapy telefonów – po to, by każde dziecko nauczyło się wybierać numer alarmowy. A ponieważ pieszy to także uczestnik ruchu drogowego, dla najmłodszych przygotowany będzie Kodeks Wzorowego Pieszego – w kąciku zabaw czeka ponad 100 koszulek „Wzorowego Pieszego". Poznamy pracę policjantów „od kuchni" – najmłodsi będą mieli okazję wcielić się w rolę stróżów prawa w radiowozie, policja przygotowała także pokazy broni i daktyloskopii. Nie tylko najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o ruchu drogowym. Dla tych, którzy odwiedzą Pasaż Tesco wspólnie z rodzicami, organizatorzy przewidzieli specjalne atrakcje. Konkursy o tematyce bezpieczeństwa ruchu czekają nie tylko na najmłodszych, ale i rodziców. Dla dzieciaków przygotowano kilkaset odblaskowych opasek samozaciskowych i zawieszek odblaskowych – wszystko po to, byśmy byli widoczni także po zmroku.

Na tym nie dość atrakcji. Dzieci pod okiem policjanta będą uczyć się prawidłowych zachowań podczas drogi do szkoły. Zajęcia będą szczególnie cenne dla młodych rowerzystów. W konkursie przejazdu slalomem na czas po specjalnie przygotowanej trasie, na zwycięzcę czeka rower. Z kolei na parkingu przed sklepem możliwości swojego wozu zaprezentuje straż pożarna.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top