„Bezpieczny Kierowca 2015”

„Bezpieczny Kierowca 2015”

w Aktualności

Po prawie sześciu miesiącach szkoleń i wspólnych działań na rzecz podnoszenia sprawności kierowców oraz kultury jazdy, zakończyły się kampania i konkurs „Bezpieczny Kierowca 2015". Rywalizację wygrał wałbrzyszanin Bartosz Nykiel. To jubileuszowy laureat, 10 edycji autorskiej akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, prowadzonej od 2006 roku razem z Toyotą Motor Manufacturing Poland i innymi partnerami.

Kampania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konkurs "Bezpieczny Kierowca" to działania świetnie rozpoznawalne już nie tylko w Wałbrzychu. O akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego głośno jest też na Dolnym Śląsku, a jej jakość doceniona została m.in. w ogólnopolskim konkursie Orlen Bezpieczne Drogi. W ramach wspólnych działań prowadzonych od samego początku z Toyotą Motor Manufacturing Poland, Salonami Toyota Nowakowski każdego roku szkolonych jest ok. 200 kierowców. Po 10 latach prowadzenia akcji, liczba osób objętych programem urosła do imponującego poziomu aż 2 tysięcy! – Oznacza to, z że co trzydziesty kierowca z Wałbrzycha skorzystał bezpłatnego szkolenia i wziął udział w konkursie. Duże zainteresowanie akcją świadczy o tym, że wciąż jest wielu kierowców, którzy chcą doskonalić swoją bezpieczną i ekologiczną jazdę samochodem – zwraca uwagę Shuji Higaki, wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland. Chęć udziału w tegorocznej akcji zadeklarowało ok. 500 osób, a około połowa z nich czynnie uczestniczyła w szkoleniach. – „Bezpieczny Kierowca" dosłownie promieniuje – żartuje Piotr Starczukowski, instruktor i pomysłodawca kampanii. – Obserwujemy, że po udziale w naszej kampanii i szkoleniu, swoją jazdę zmienia nie tylko dany kierowca, ale także jego otoczenie. Na bezpieczeństwo na drodze zwracać uwagę zaczynają całe rodziny. Chodzi tu o drobne, ale niezwykle cenne działania, takie jak choćby wczesna i prawidłowa reakcja na drodze, przewidywanie zagrożeń, odpowiednie korzystanie z gazu i hamulca, zapianie pasów, piętnowanie jazdy po alkoholu, czy zwrócenie uwagi na szacunek do innych uczestników ruchu, przede wszystkim pieszych i rowerzystów – podkreśla.

Po prawie 6 miesiącach szkoleń i intensywnej kampanii informacyjnej prowadzonej pod hasłem „Podzielmy się drogą", a także zaciętej walce w konkursie, znamy już laureatów „Bezpiecznego Kierowcy 2015". Ostateczne starcie finalistów odbyło się w niedzielę, 28 czerwca na placu pod Galerią Victoria. W rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się wałbrzyszanin Bartosz Nykiel. – Wziąłem udział w szkoleniu i konkursie trochę dla sprawdzenia samego siebie, podszedłem to tego raczej na luzie, ale w miarę upływu czasu, moje podejście zupełnie się zmieniło – opowiada Bartosz Nykiel, „Bezpieczny Kierowca 2015", do którego powędrował komplet aluminiowych felg Ronal. Po pierwsze trochę spokorniałem na drodze, a po drugie konkurencja w konkursie zrobiła się bardzo poważna, że musiałem się solidnie sprężyć podczas ocenianych zadań – dodaje pasjonat motoryzacji, licencjonowany pilot rajdowy.

W kategorii „Kobiety" wygrała Małgorzata Włochal, a wśród pracowników TMMP triumfował Norbert Jurkowski. Z kolei „Ligę Mistrzów", złożoną z laureatów poprzednich edycji, rozgromił Radosław Witas. Zwycięzcy tych kategorii w nagrodę otrzymali rowery, a laureaci pozostałych miejsc kamery sportowe i rejestratory jazdy. Panie nagrodzono voucherami do Kliniki Urody.

Kategoria „Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic"

1. Bartosz Nykiel

2. Mateusz Sztylka

3. Bartosz Ziach

Kategoria „Kobiety"

1. Małgorzata Włochal

2. Joanna Francuziak

3. Hanna Waszkiewicz

Kategoria „Pracownik TMMP"

1. Norbert Jurkowski

2. Marcin Stachowiak

3. Maciej Małecki

Kategoria „Liga Mistrzów"

1. Radosław Witas

2. Marek Rybczyński

3. Zbigniew Marzec

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca"

2015 – Bartosz Nykiel, 2014 – Marek Rybczyński, 2013 – Anna Żabska, 2012 – Marek Simkiewicz, 2011 – Zbigniew Marzec, 2010 – Krzysztof Wójtowicz, 2009 – Dariusz Trembowski, 2008 – Piotr Kotliński, 2007 – Tomasz Wach, 2006 – Łukasz Kozłowski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top