„Bezpieczny Kierowca" - jazda finałowa!

„Bezpieczny Kierowca" – jazda finałowa!

w Aktualności

Już w niedzielę zakończy się tegoroczna akcja „Bezpieczny Kierowca". Kampanię po raz piąty w regionie wałbrzyskim przeprowadziła Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wraz z fabryką Toyoty i innymi partnerami.

Wielki finał działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ekologicznej eksploatacji samochodów będzie jednocześnie motoryzacyjnym świętem w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy na najbliższy weekend z „Bezpiecznym Kierowcą", który zaplanowano pod hipermarketem Auchan. Wałbrzyska kampania "Ekologicznie i bezpiecznie" połączona z konkursem "Bezpieczny Kierowca" nie ma sobie równych, jesli chodzi o podnoszenie świadomości kierujących oraz innych uczestników ruchu w zakresie rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy. Tegoroczne działania są już piątymi z cyklu szkoleń, które realizuje Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wspólnie z fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland i Prezydentem Miasta Wałbrzycha, Salonami Toyoty Jana Nowakowskiego, Automobilklubem Wałbrzyskim, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Komendą Miejska Policji w Wałbrzychu. W tym roku w czasie trwania akcji (od stycznia do maja) przeszkolono około tysiąc osób. Połowa z nich to wałbrzyszanie, którzy dzięki informacjom z mediów postanowili wziąć udział w przedsięwzięciu.

Finał „Bezpiecznego" już w niedzielę

Uroczyste podsumowanie akcji „Ekologicznie i Bezpiecznie" połączone z walką o tytuł „Bezpiecznego Kierowcy 2010" odbędzie się już w niedzielę, 20 czerwca pod hipermarketem Auchan. Początek o godzinie 10.00. Wtedy to w finale kampanii zmierzą się najlepsi tegoroczni kursanci (patrz ramka obok). Pełna lista finalistów to 36 kierowców. Aż 11 z nich to pracownicy fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland, którzy wiodą prym wśród dotychczasowych laureatów konkursu. Finaliści zmierzą się z konkurencjami sprawnościowymi, a dla ich kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje. Będą m.in. pokaz ratownictwa drogowego, próba „alkogogle" – symulująca jazdę pod wpływem alkoholu, a także jazdy najnowszym modelem Toyoty Prius – samochodu napędzanego silnikiem hybrydowym.

Motoryzacyjny weekend w Wałbrzychu

Zakończenie kampanii „Ekologicznie i bezpiecznie" będzie jednocześnie wielkim świętem i rodzinnym piknikiem pod Auchan, które rozpoczną się już w sobotę, 19 czerwca. Na placu pod marketem wystawią się lokalni dealerzy samochodów, nie zabraknie także wałbrzyskich pasjonatów motoryzacji. Swoją formułę zaprezentuje Jerzy Mazur, a Tomasz Chwastek pochwali się drifterską bronią. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Robertem Kubicą i zmierzyć się z symulatorem ekologicznej jazdy. Atrakcji będzie wiele, ale największa z nich to oczywiście niedzielna walka o prestiżowy tytuł „Bezpiecznego Kierowcy" i atrakcyjne nagrody.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top