Bezpłatne porady prawne

Bezpłatne porady prawne

w Aktualności

Macie problem z napisaniem pisma procesowego, potrzebujecie porady dotyczącej rozwodu i wystąpienia o alimenty, chcecie się dowiedzieć, jak starać się o emeryturę lub poznać swoje prawa w sytuacji egzekucji komorniczej? Od stycznia będziecie mogli zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej w Punkcie Informacji Prawnej i Obywatelskiej, który będzie ulokowany w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu.

Zapraszamy Państwa Redakcję na otwarcie punktu, które zaplanowano na czwartek, 8 stycznia o godz. 9 w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu przy Alei Wyzwolenia 24 w Sali Obrad na II piętrze. Wrocławska Fundacja w Służbie Wsi od 2010 roku prowadzi na Dolnym Śląsku biura świadczące bezpłatne poradnictwo w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Organizacja ta istnieje od 2000 roku, a jej celem jest udzielanie pomocy osobom, organizacjom i przedsiębiorstwom działającym na potrzeby terenów wiejskich i małych miast. Pomoc ta polega przede wszystkim na podnoszeniu świadomości prawnej. Punkty poradnictwa fundacji działają w Kamiennej Górze, Środzie Śląskiej, Świdnicy i do niedawna również w Boguszowie-Gorcach. Jemu podległe były dodatkowe miejsca świadczące porady w Starych Bogaczowicach, Lubominie, Mieroszowie i Czarnym Borze. Obecnie punkt boguszowski został przenoszony do Starostwa Powiatowego. – Współpracuje z nami czterech prawników, specjalistów z różnych dziedzin prawa. W ciągu czterech lat tylko w Boguszowie-Gorcach udzielono około 1,8 tysiąca porad. W najbliższych miesiącach będziemy służyć radą mieszkańcom nie tylko Wałbrzycha, ale również interesantom z wszystkich gmin powiatu – zapowiada Marek Tarnacki, koordynator projektu na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.

W Punkcie Informacji Prawnej i Obywatelskiej można uzyskać informacje dotyczące m.in. spraw konsumenckich, z zakresu prawa pracy i stosunków własnościowych, międzyludzkich, a także kontaktów z urzędami i sądami. Udzielane będą też porady w kwestii świadczeń socjalnych, pomocy społecznej, świadczeń z ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia, jak również w sprawach rodzinnych i mieszkaniowych. W trudnych sprawach jest też możliwość uzyskania porady radcy prawnego. – Zarząd zgodził się na udostępnienie miejsca fundacji, ponieważ jej działalność jest potrzebna i społecznie użyteczna. Mieszkańcy zasługują na fachową pomoc, dlatego jesteśmy otwarci na takie oddolne inicjatywy – wyjaśnia Jacek Cichura, Starosta Wałbrzyski. Fundacja wynajmuje pomieszczenie w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu przy Alei Wyzwolenia 24, pok. 121 na I piętrze. Prawnicy będą przyjmować interesantów od poniedziałku do piątku. W poniedziałki w godz. 11 – 15, a od wtorku do piątku w godz. 8 – 12. Oficjalne otwarcie dla interesantów już 7 stycznia 2014.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top