Biblioteka w Czarny Borze otwarta od 6 maja

w Aktualności

Już od jutra (6 maja, środa) Biblioteka +Centrum Kultury w Czarnym Borze częściowo wznawia pracę.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych Biblioteka czynna będzie wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek w godz. 10.00 – 17.30 (przerwy na dezynfekcje: 11.30 – 12.00, 13.30 – 14, 15.30 -16) sobota – nieczynna.

Zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Rozwoju oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, Dyrektor B+CK – Katarzyna Bernaś  prosi o stosowanie się poniższych zasad :Do Biblioteki wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz, drzwiami od strony ulicy.

  • W bibliotece może przebywać trzech czytelników, jeden przy stanowisku do wypożyczeń, dwoje oczekujących. Pozostali czytelnicy w tym czasie powinni pozostać na zewnątrz z zachowaniem zalecanego dystansu.
  • Czytelnicy są zobligowani do noszenia maseczek, rękawiczek jednorazowych lub użycia płynu dezynfekcyjnego, umieszczonego przy wejściu do biblioteki.
  • Wypożyczenia odbywają się bez wolnego dostępu do półek dla czytelników.
    Zbiory wybierają i podają czytelnikom wyłącznie bibliotekarze.
  • Ze względu na konieczność poddawania zwrotów kwarantannie i tym samym okresowym wyłączenia ich z obiegu Czytelnik jednorazowo będzie mógł wypożyczyć maksymalnie 3 książki i 3 płyty.
  • Zamknięta do odwołania zostaje czytelnia (czasopisma), sala komputerowa i stanowiska komputerowe dla czytelników. Zawieszone zostają usługi ksero. Nie udostępnia się czytelnikom toalet.
  • Anulowane są wszystkie kary za przetrzymanie zbiorów. Termin ponownego ich naliczania zostanie określony w późniejszym czasie (po konsultacjach z bibliotekarzami).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bal na rzecz weteranów

Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski reprezentował Powiat Wałbrzyski podczas VII Balu Charytatywnego dla

Kolejny most zrobiony

Powiat wałbrzyski zarządza 84 obiektami mostowymi. – Mogę z dumą powiedzieć, że

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok
Go to Top