Biegowy weekend krasnali

Biegowy weekend krasnali

w Aktualności

Blisko 500 dzieci wystartowało w XXXV jubileuszowej edycji Biegu Krasnali w Czarnym Borze.

Podczas inauguracji imprezy dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Anna Dziewit zaprosiła na scenę twórców Biegu – Edwarda Dudka, Lucynę Kożuch i Tadeusza Duroła, a minutą ciszy uczczono pamięć czwartego współtwórcy zawodów, zmarłego przed dwoma laty – Jerzego Kliszewskiego. Pomysłodawcy imprezy otrzymali pamiątkowe podziękowania, a oficjalnego otwarcia biegowej rywalizacji dokonał Edward Dudek. Organizatorem najstarszej imprezy sportowej w regionie są Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze przy współpracy z Gminą Czarny Bór i Uczniowskim Klubem Narciarskim „Melafir”.

W zawodach uczestniczyły dzieci i młodzież od maluchów po uczniów VI klasy szkoły podstawowej włącznie. Biegowa rywalizacja rozpoczęła się od najmłodszych roczników, czyli kategorii „2009 i młodsze” po zawodników urodzonych w 2001 roku. Ściganie się najmłodszych grup wiekowych odbywało się na krótkich dystansach na płycie stadionu przy zgromadzonej publiczności. Starsze grupy wiekowe pokonywały dłuższe dystanse, a trasa przebiegała częściowo przez teren parku znajdującego się przy stadionie. Każdemu biegowi towarzyszył gorący doping publiczności, a w szranki z biegaczami stawali m.in. dyrektor Anna Dziewit, wójt gminy Adam Górecki oraz proboszcz parafii w Czarnym Borze Paweł Oskwarek.

Nieopodal trasy została ustawiona scena, a na niej podium, na którym, po zakończonym biegu, pojawiali się młodzi sportowcy odbierający liczne trofea i nagrody. Ceremonii wręczania nagród towarzyszyły uroczyste fanfary na cześć zwycięzców odgrywane na trombitach przez przedstawicieli Kapeli Góralskiej „Janicki”. Gospodarze imprezy w wielu kategoriach wiekowych okazali się bardzo gościnni, ponieważ poza mieszkańcami gminy na podium stawały również dzieci z Siedlęcina, Strzegomia, Kamiennej Góry, Boguszowa Gorc, Piechowic, Rybnicy Leśnej, Sokołowska, Jeleniej Góry, Dobromyśla. W rywalizacji wzięło udział blisko 500 uczestników. Do najmłodszego zawodnika powędrowała nagroda specjalna ufundowana przez wójta gminy, a do najmłodszej zawodniczki od zastępcy wójta.

Bieg Krasnali to nie tylko impreza sportowa to także możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz okazja do skorzystania z wielu atrakcji, a wśród nich m.in. dmuchanych zabawek, animacji dla dzieci, malowania buzi oraz smacznego jedzonka: grochówki serwowanej przez strażaków z OSP oraz kiełbasek i domowych wypieków przygotowanych przez Rady Rodziców. Nie zawiedli się także miłośnicy czarnoborskich pierogów, których nie mogło zabraknąć na stoiskach.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top