Biją się o Aqua - Zdrój!

Biją się o Aqua – Zdrój!

w Aktualności

Aż 17 firm stanęło do przetargu na budowę Aqua – Zdroju największego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w regionie. Do drugiego, ostatecznego etapu przejdą tylko te, które spełnią stawiane przez zarządzającą budową obiektu, spółkę celową gminy Wałbrzych.

Budowa Agua – Zdroju kosztować będzie około 90 milionów złotych. Kompleks wybuduje spółka celowa, która dysponować będzie wkładem kapitałowym gminy Wałbrzych w wysokości 8 milionów złotych oraz kredytem inwestycyjnym w wysokości 83 milionów złotych. Obiekt ma spełniać kilka funkcji.

Hala widowiskowo – sportowa o wielkości areny sportowej. Powierzchnia ponad 1300 metrów kwadratowych. Wysokość: 12.5 metra. Liczba miejsc: 1600 lub 2000 po rozłożeniu dodatkowych siedzisk. wykorzystując parkiet np. przy imprezach masowych do hali wejdzie około 3 tysięcy osób. Obiekt pozwoli na wyodrębnienie boiska do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki i trzech boisk treningowych. W skład hali wejdzie również zespół odnowy biologicznej z zespołem fitness (solarium, sala ćwiczeń, siłownia, 2 korty squash) oraz zespołem krioterapii i odnowy biologicznej (fizykoterapia, hydroterapia, masaż, kinezyterapia).

Pływalnia o wymiarach 25×15,4 m i głębokości 2,0 m. Basen rekreacyjny o powierzchni 180 merów kwadratowych. i głębokości 1,1 – 1,3 m. Brodzik o powierzchni 25 metrów kwadratowych i głębokości około 30 centymetrów. Sauny, recepcja, basenik schładzający do zanurzania się, kadzie do schładzania stóp, leżaki, wypożyczalnia ręczników, serwowanie napojów.

Hotel o standardzie turystycznym w klasie ekonomicznej. 60 pokoi dwuosobowych z łazienkami, sala konferencyjna na 100 osób. Restauracja na 120 osób z zapleczem kuchennym. Kręgielnia 4-torowa typu bowling z salką bilardową i drink barkiem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top