Bilety do kontroli

Bilety do kontroli

w Aktualności

To dość nielubiane hasło, zwłaszcza wśród gapowiczów. Z większą intensywnością usłyszą je od dziś pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

W celu poprawy dyscypliny wśród pasażerów w zakresie uiszczania opłat za usługi przewozowe, ZDKiUM w Wałbrzychu wznawia wyrywkową kontrolę biletową, realizowaną przez nowoutworzony zespół kontrolerów biletowych. Zadanie kontrolerów będzie polegało na cyklicznie przeprowadzanej rewizji biletów oraz dokumentów przewozu we wszystkich pojazdach kursujących w Wałbrzychu oraz na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Służby kontrolne zostały poinstruowane o niestosowaniu żadnej „taryfy ulgowej". Kontrolerzy nie posiadają uprawnień do sprzedaży biletów zatem pasażer, który nie uiścił opłaty za przejazd, musi liczyć się z otrzymaniem tzw."mandatu". Wartość „mandatu" uzależniona jest od terminu zapłaty, a mianowicie:

– 60,00 zł – opłata dodatkowa uiszczona natychmiast u kontrolera lub pierwszego dniaroboczego następującego po dniu wystawienia „mandatu",- 84,00 zł – opłata dodatkowa uiszczona w ciągu 7 dni od daty wystawienia „mandatu",- 120,00 zł – opłata dodatkowa uiszczona po 7 dniach od daty wystawienia „mandatu".

Niezapłacenie stosownej opłaty we wskazanych terminach, będzie skutkowało zwiększeniem należności: naliczeniem odsetek, przekazaniem sprawy do postępowania windykacyjnego, sądowego i komorniczego, co może podnieść wartość zobowiązania do kwoty ok 500,00 zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top