"Bitwa pod Grunwaldem" już w Książu

"Bitwa pod Grunwaldem" już w Książu

w Kultura

Obraz Rozwadowskiego i Popiela o powierzchni pięćdziesięciu metrów kwadratowych dotarł już do Zamku Książ. „Bitwę pod Grunwaldem" będzie można oglądać do końca marca.

Przewiezienie tak dużego obrazu to ogromne wyzwanie logistyczne. Proces pakowania i transportu wymaga wielu godzin pracy. Wszystkim zajęła się specjalistyczna firma, która przewozi dzieła sztuki dla muzeów w całej Europie. Aby móc przetransportować obraz taki jak „Bitwa pod Grunwaldem" Rozwadowskiego i Popiela, należy spełnić wiele wymogów – potrzebny jest specjalny samochód, w którym wilgotność powietrza wynosi około 50%, natomiast optymalna temperatura powietrza to 19 stopni Celsjusza. Przy konserwacji obrazu pracowało dwanaście osób, które zajęły się zabrudzeniami i plamami. Dodatkowo zamontowano pasy brzeżne, żeby ułatwić naciągnięcie płótna na konstrukcję. „Bitwa pod Grunwaldem" zawisła w Sali Konrada i będzie ją można oglądać już od 3 marca.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top