Bo był lubiany przez radę?

Bo był lubiany przez radę?

w Region

– Od początku swojego działania Edmund Frączak cechował się w ocenie bezpośrednich zwierzchników: nieumiejętnością zarządzania jednostką i zespołem pracowniczym, brakiem zdolności do planowania strategicznego, zdolnością do generowania konfliktów w środowisku pływackim(…) – czytamy w piśmie przekazanym mediom przez władze Świdnicy, po zakończonym audycie w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jak to się więc stało, że taka osoba przez tyle lat była dyrektorem obiektu? Prezydent Wojciech Murdzek stwierdził, że zmyliło go poparcie Rady Miejskiej dla Edmunda Frączaka.

Edmund Frączak został odsunięty ze stanowiska dyrektora OSiR- u 26 lutego po kontroli Urzędu Miejskiego, która wykazała wiele nieprawidłowości. Dyrektor nie zgodził się z wynikami kontroli wobec czego miasto zorganizowało audyt zewnętrzny, by potwierdzić swoje zastrzeżenia. W audycie możemy przeczytać, że dyrektorowi zarzuca się:

-brak wdrażania systemów motywujących do zwiększenia przychodów OSiR, skutkujących trwałą nierentownością obiektów,

-utrzymywanie niekorzystnych umów najmu lokali, czyli płacenie jedynie podatek bez kwoty najmu, bądź brak opłaconego podatku od nieruchomości

-niedopasowanie zatrudnienia w OSiR do rzeczywistych potrzeb, w tym nieuzasadnione przydzielanie świadczeń

– nieprzestrzeganie regulaminów wewnętrznych, brak wiedzy o ich istnieniu wśród pracowników, brak stosownych instrukcji, regulaminów wewnętrznych, nieprawidłowości wynikające z prowadzonej dokumentacji formalno – prawnej

– niejasności w stosowaniu procedur wyboru najemców oraz zamówień publicznych

W dokumencie przekazanym przez prezydenta mediom , można przeczytać także, że „od początku swojego działania Edmund Frączak cechował się w ocenie bezpośrednich zwierzchników: nieumiejętnością zarządzania jednostką i zespołem pracowniczym, brakiem zdolności do planowania strategicznego, zdolnością do generowania konfliktów w środowisku pływackim oraz brakiem obiektywizmu we współpracy z firmami i organizacjami pozarządowymi.” Waldemar Skórski, zastępca prezydenta, w 2008 roku wystąpił z wnioskiem o nieprzedłużanie  umowy o pracę z dyrektorem OSiR i rozpisanie nowego konkursu na to stanowisko. Dlaczego więc mimo braku umiejętności i doświadczenia Edmund Frączak przez kolejne pięć lat piastował stanowisko dyrektora? Prezydent twierdzi, że zmyliło go poparcie Rady Miasta. Wojciech Murdzek poinformował także, że dla niego cała sprawa nie ma podłoża politycznego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top