Boguszów podsumował Orkiestrę

Boguszów podsumował Orkiestrę

w Aktualności

Blisko 25 tysięcy złotych zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Boguszowie – Gorcach. Do pracy na rzecz WOŚP stawiło się 50 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Boguszowa-Gorc, Witkowa, Jabłowa oraz Czarnego Boru.

Organizator akcji Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Zespołu Szkół Samorządowych, przygotował dwie ciekawe i różnorodne imprezy. 11 stycznia w Centrum Kultury w Boguszowie, a 12 stycznia w bibliotece w Gorcach. W boguszowskim rynku grano już od sobotniego poranka. Pod Centrum Kultury stanął kiermasz ciast prowadzony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny. Sprzedawany był też cieszący się olbrzymim powodzeniem pyszny, wielkoorkiestrowy bigos przygotowany przez pracowników Centrum Kultury w Boguszowie, a wszystko to oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska zadbała też o sobotni program. Dzieci z wszystkich dzielnic mogły obejrzeć spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Krewni i Znajomi Królika pt. Gdyby kózka nie skakała w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza. Przygotowane na podstawie wierszy Juliana Tuwima przedstawienie wprawiło zebrane maluchy w pozytywny nastrój. Po południu natomiast w sali widowiskowej MBP-CK można było usłyszeć blisko dwugodzinny koncert piosenek Krzysztofa Klenczona w wykonaniu zespołu Dwie Korony. Dużym powodzeniem cieszyły się również, prowadzone przez Bożenę Oleszkiewicz, licytacje różnorodnych gadżetów i usług, które zostały ofiarowane na rzecz WOŚP. W niedzielę 12 stycznia podczas Finału WOŚP tłoczno i wesoło było z kolei w bibliotece w Gorcach. Od południa czynna była kawiarenka WOŚP, gdzie każdy mógł skosztować pysznego ciasta za przysłowiowy wrzut do puszki. Zebrane dzieci zabawiała Maria Burzyńska oraz dwa puchate smoki udostępnione przez Teatr Bajka. Wszyscy chętni mogli również przejechać się policyjnym radiowozem, a nawet wozem strażackim.W godzinach popołudniowych gości zabawiał Dj Mirek, a melonami mogli posłuchać aż trzech ciekawych występów z różnych gatunków muzyki. W ciepłe, popowe klimaty wprowadziła gości Sandra Krupa, na francuskie pola elizejskie zabrała zgromadzonych Bożena Oleszkiewicz – laureatka wielu prestiżowych konkursów piosenki francuskiej, a saksofonowe standardy zagrał w mistrzowski sposób Krzysztof Kurnyta. Popisy taneczno – parodystyczne, które zakończyły się salwami śmiechu specjalnie na tę okazję przygotował Sebastian Świerczyński.

Dzięki dobrej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się uzyskać kwotę 24.618,27 zł. – Nasi wolontariusze do swych puszek zebrali w tym roku: 14 942,26 zł . Podczas dwudniowego grania na rzecz WOŚP dużym powodzeniem cieszyły się też licytacje, z których ogółem uzyskaliśmy aż 7.220 zł. Najwyższe kwoty uzyskano ze sprzedaży dwóch złotych serc z pracowni złotniczej Wiesław Cozaca. Ze sprzedaży wielkoorkiestrowych ciast, a także loterii fantowej otrzymaliśmy kwotę: 2.456,01 złotych – informują organizatorzy.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top