Bokserzy vs Prezydent

Bokserzy vs Prezydent

w Aktualności

Wałbrzyscy środowisko bokserskie nie zgadza się z decyzją prezydenta Romana Szełemeja, który przyznając stypendia sportowe nie uwzględnił żadnego z pięściarzy Dlatego wystosowali oficjalne pismo, które trafiło już do ratusza. Poniżej jego treść. Na końcu odpowiedź urzędników.

„Wałbrzyskie środowisko bokserskie ze zdziwieniem i zawodem przyjęło decyzję Pana Prezydenta o przyznaniu stypendiów sportowych w 2012 r. zawodnikom z naszego miasta. Na liście stypendystów nie znalazł się bowiem ani jeden pięściarz klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych, co uznajemy za ocenę niesprawiedliwą i nieadekwatną do osiągniętych przez nich wyników w 2011 r., dokumentujących krajowy prymat w tej dyscyplinie kilku zawodników tego klubu, który już w pierwszym roku swojej działalności wykazał się sporymi osiągnięciami w ogólnopolskiej rywalizacji. Zwracamy się z prośbą do Pana Prezydenta o weryfikację listy wałbrzyskich sportowców, którym przyznano stypendia i rozważenie naszych argumentów. Opublikowana lista wzbudza bowiem rozgoryczenie nie tylko kierownictwa klubu, ale przede wszystkim młodych zawodników, którzy mają uzasadnione przeświadczenie, że ich praca i sukcesy nie zostały właściwie docenione. Niniejszym zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o przyznanie stypendiów sportowych zawodnikom naszego klubu:" – czytamy w piśmie. Poniżej sportowcy, którzy zdaniem środowiska bokserskiego powinni otrzymać stypendia za wyniki sportowe.

 

1. Rafał Kaczor

-3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w wadze 52 kg (01-02.03.2011.)

Za wyniki sportowe w/w zawodnik posiada obecnie mistrzowską klasę sportową, która zachowuje ważność do końca 2012 r. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 r.

2. Mariusz Burzyński

-1 Miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wadze 56 kg (Wałcz

5-8.10.2011r.) Za uzyskane wyniki sportowe w/w posiada obecnie mistrzowską klasę sportową , która zachowuje ważność do końca 2012 r.

3. Michał Leśniak

-1 Miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wadze 60 kg (Wałcz

5-8.10.2011r.) Za uzyskane wyniki sportowe w/w posiada obecnie mistrzowską klasę sportową , która zachowuje ważność do końca 2012 r.

4. Maciej Pieloch

-1 Miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wadze 69 kg (Wałcz

5-8.10.2011r.) Za uzyskane wyniki sportowe w/w posiada obecnie mistrzowską klasę sportową , która zachowuje ważność do końca 2012 r.

5. Monika Kobylarz

– 1 Miejsce w Ogólno Polskiej Olimpiadzie Młodzieży w wadze 48 kg (Sokółka 29.04- 02.05.2011 r.) Za uzyskane wyniki sportowe w/w zawodniczka posiada obecnie 1 klasę sportową, która zachowuje ważność do końca 2012 r.

6. Małgorzata Peczyńska

-3 Miejsce w Ogólno Polskiej Olimpiadzie Młodzieży w wadze 57 kg ( Sokółka 29.04-

02.05.2011r.) Za uzyskane wyniki sportowe w/w zawodniczka posiada obecnie 2 klasę

sportową ,która zachowuje ważność do końca 2012 r.

7. Adrian Swoboda

– 5 Miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wadze 64 kg (Wałcz

5-8.10.2011r.)

 

Odpowiedź urzędu miejskiego była błyskawiczna

"W odpowiedzi na protest Kaczor Boks Team informuję:  

Zgodnie z Uchwałą nr XXI/182/2011 Rady Miejskiej Wałbrzycha z 28 listopada 2011 r.  stypendium sportowe może zostać przyznane, jeżeli w wyznaczonym terminie wpłynie wniosek, którego wzór załączony jest  do uchwały. We wniosku, w punkcie III jest miejsce, w którym należy uzyskać potwierdzenie właściwego związku sportowego dotyczące osiągnięć sportowych, na podstawie których może być przyznane stypendium sportowe. Dopiero po spełnieniu tych wymogów formalnych wniosek można rozpatrywać pod kątem wyników sportowych.

Klub Sportowy Kaczor Boks Team Wałbrzych złożył 7 wniosków o przyznanie stypendium sportowego. Wszystkie były niekompletne pod względem formalnym, tj. we wskazanym miejscu nie zawierały potwierdzenia właściwego związku sportowego (przynajmniej okręgowego). Jednocześnie zaznaczam, że projekt uchwały wraz z załącznikami był konsultowany społecznie, dodatkowo członkowie Rady Sportu, w tym Pan Rafał Kaczor, zostali poproszeni o analizę projektu oraz uwagi. Nikt z klubu Kaczor Boks Team nie wniósł żadnych uwag do projektu uchwały ani do załączników.

Szansą dla klubów, które złożyły wnioski niekompletne lub ich nie złożyły, było ogłoszenie (16 lutego 2012) dodatkowego terminu na stypendia sportowe, który upływa 5 marca br. Do dnia dzisiejszego do Biura Obsługi Klienta nie wpłynęły żadne wnioski klubu Kaczor Boks Team".

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top