Brak maseczki – 500 złotych

w Wałbrzych

W związku z bardzo dużą ilością zakażeń koronawirusem Covid-19 policjanci bacznie przyglądają się, czy osoby przemieszczające się po terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego pojazdami komunikacji zbiorowej, zachowują zasady bezpieczeństwa i stosują podczas jazdy maseczki ochronne zakrywające usta i nos.  Działania w tym zakresie zorganizowali m.in na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu policjanci drugiego komisariatu.

Pamiętajmy, kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny, a może ona wynieść w przypadku mandatu karnego do 500 złotych. – Apelujemy do mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego, a przy okazji przypominamy. W zbiorowym transporcie publicznym pasażerowie mają obowiązek stosować maseczki ochronne zakrywające usta i nos. Pamiętajmy, że w tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe – mówią mundurowi.

Wprowadzone przepisy mają na celu uchronienie nas przed zarażeniem koronawirusem i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, dlatego stosujmy się do nich. W celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się Covid-19, unikajmy jednak przebywania w większych grupach. Pamiętajmy również o częstym dezynfekowaniu rąk. Tylko odpowiedzialnym zachowaniem możemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy! Nie przestrzegając wprowadzonych przez Rząd ograniczeń, narażamy życie i zdrowie innych osób. Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych. Respektujmy prawo, a także zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro. Głównym celem jest przecież ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Osoby będące na kwarantannie zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. Kwarantanna domowa, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Wałbrzych

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top