Butelka wódki za głos?

Butelka wódki za głos?

w Aktualności

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Jedliny Zdrój, oskarżając ich o popełnienie w dniu 24 marca b.r. w Jedlinie Zdrój tzw. przekupstwa wyborczego w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Śledztwo prowadzone było na skutek zawiadomienia złożonego przez Komitet Wyborczy Nasz Powiat. W jego toku ustalono, że w dniu uzupełniających wyborów do Rady Powiatu Wałbrzyskiego na terenie Jedliny Zdrój, jeden z jej mieszkańców Paweł K. przyszedł do mieszkania swojego znajomego Zdzisława Ch. i zaproponował mu butelkę wódki w zamian za oddanie głosu na rzecz kandydata Komitetu Wyborczego Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. Jednocześnie wręczył mu ulotkę wyborczą kandydata, na którego miał zagłosować. Następnie Zdzisław Ch. udał się do lokalu wyborczego, gdzie oddał swój głos. Po tym wspólnie z Pawłem K. poszedł do jego mieszkania, gdzie ten przekazał mu butelkę wódki, którą ostatecznie mężczyźni wspólnie spożyli.

Pawłowi K. prokurator przedstawił zarzut, że w związku z wyborami i agitacją wyborczą udzielił korzyści osobistej w postaci alkoholu w zamian za głosowanie w określony sposób (art. 250a § 2 kodeksu karnego), natomiast Zdzisławowi Ch. prokurator zarzucił, że jako osoba uprawniona do głosowania przyjął korzyść osobistą w zamian za głosowanie na wskazanego mu kandydata KWW WWS (art. 250a § 1 kodeksu karnego). Za występek zarzucony oskarżonym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznawana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top