Było po francusku

w Aktualności

W Sali Witrażowej w Ratuszu odbył się kolejny koncert promujący VI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, który rozpocznie się 20 sierpnia. Tym razem publiczność mogła posłuchać muzyki francuskiej, a także utworów Mendelssona.

Festiwal cieszy się wielkim powodzeniem wśród uczestników i publiczności z całego świata.

Odbywa się on w dwóch pięknych zamkach w Książu i Pszczynie. Obydwa zamki należały kiedyś do rodu Hochbergów. Podczas tego niezwykłego festiwalu mamy szansę posłuchać muzyki wyjątkowej – muzyki kameralnej, uważanej za najtrudniejszy, ale też najwspanialszy i najmniej popularny w Polsce gatunek muzyki poważnej. Międzynarodowy Festiwal Ensemble zainicjowany został w 2004 roku. Młodzi i początkujący muzycy mają szansę współpracować i konsultować się z wybitnymi profesorami. To stwarza niepowtarzalną okazję do wspólnej pracy nad utworem i pogłębiania zdobytej wiedzy.

– Drugi koncert promujący Festiwal Księżnej Daisy to przede wszystkim muzyka francuska, utwory Mendelssona. Podczas koncertu nie zabrakło też dźwięków muzyki Josepha Haydn"a, jednego z trzech wielkich klasyków wiedeńskich – twierdzi Marcin Mankowicz, kierownik artystyczny Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy

Patronką festiwalu jest księżna Daisy Hochberg von Pless uchodząca za jedną z najpiękniejszych kobiet swej epoki i żona ówczesnego właściciela Książa Hansa Heinricha XV von Hochberg.

Zarówno festiwal jak promujące go koncerty to z pewnością wyjątkowe przeżycie dla wszystkich miłośników muzyki poważnej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top