Castle Party 2012 - mega show

Castle Party 2012 – mega show

w Galeria/Kultura

Tysiące fanów mrocznej muzyki z różnych stron świata zapowiedziało swój przyjazd do Bolkowa na kolejną edycję Castle Party. To impreza, która ściąga gości z całego świata: Polski, Niemiec, Czech, Rosji czy Anglii. Na kilka dni zamek i rynek w Bolkowie przejmują miłośnicy mrocznej muzyki. Ubrani na czarno, w łańcuchach czy kolcach wzbudzają strach u jednych i fascynację u drugich. Poniżej zdjęcia z 2011 roku.

 

Mega widowisko na Zamku

 

Tysiące fanów mrocznej muzyki z różnych stron świata zjeżdżą się do Bolkowa gdzie od czwartku do niedzieli trwa kolejna edycja Castle Party. To impreza, która ściąga gości z całego świata: Polski, Niemiec, Czech, Rosji czy Anglii. Na kilka dni zamek i rynek w Bolkowie przejmują miłośnicy mrocznej muzyki. Ubrani na czarno, w łańcuchach czy kolcach wzbudzają strach u jednych i fascynację u drugich. Poniżej zdjęcia z 2011 roku.

 

Początki festiwalu Castle Party sięgają 1994 roku. Pierwszy raz imprezę zorganizowano na Zamku Grodziec w 1994r. Na scenie wystąpiło pięć zespołów, których wysłuchało trzystu fanów. Rok później do zamku przyjechało już blisko ośmiuset miłośników mrocznej muzyki. Gwiazdą wieczoru był kanadyjski duet "Psyche". Po trzeciej edycji, gdy dziedziniec wypełniło ponad 1000 osób zdecydowano się przenieść imprezę na większym Zamek, a takim jest właśnie Bolków. Tam też odbyła się kolejna edycja. 1500 fanów potwierdziło, że jest potrzeba organizacji tego typu koncertów. Do Bolkowa przyjechali nie tylko miłośnicy mrocznej muzyki z Polski, ale i wielu państw Europy. Podobnie jak teraz. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Firma BigBlue Rec, która wydała koncert Clan Of Xymox zarejestrowany podczas Castle Party Festival w 2010 roku, w tym roku zarejestruje i wyda koncert Alien Sex Fiend. Będzie to pierwsze wydawnictwo DVD tego zespołu zarejestrowane w obecnym składzie i brzmieniu. Mało? Proszę bardzo. Następnymi zespołami, które zagrają swoje koncerty będą electro/gotyccy przedstawiciele mrocznych, tanecznych dźwięków płynących prosto z Berlina, zespół Blutengel. Guru gatunku agresywnego, twardego electro meksykański duet Hocico. Szwedzcy mistrzowie neofolkowych brzmień Ordo Rosarius Equilibrio. Zespół Merciful Nuns jednoosobowy projekt Artauda Setha byłego wokalisty i lidera legendarnej grupy Garden Of Delight. Miksturę muzyczną spod znaku rocka gotyckiego zapewnią polski, alternatywny – Śmiałek i Deathcamp Project. Dla tych którzy lubią elektronikę wymieszaną z rockowym brzmieniem mamy sąsiadów z Białorusi zespół Cold In May. Natomiast fanów nieco mocniejszych dźwięków ucieszy niemiecka deathrockowa formacja Bloody Dead and Sexy. . Główną gwiazdą tegorocznej edycji Castle Party będzie… absolutny mus dla wszystkich wielbicieli ostrej, surowej i głośnej muzyki nadającej się do tanecznego szaleństwa – Combichrist! Będzie to jedyny koncert norweskiej formacji w Polsce! Kto nie widział tego osobiście niech zobaczy fotorelacje z poprzednich edycji dostępne w galerii zdjęć na głównej stronie portalu lub wpisze w wyszukiwarkę – również na stronie głównej – hasło Castle.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

Żonkilowa Kwesta

Szereg osób,organizacji, placówek i podmiotów gospodarczych włączyło się w tym roku do

I Piknik Militarny – fotorelacja

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokaz specjalnie szkolonych psów grupy poszukiwawczej straży pożarnej, starcie
Go to Top